Sari la conținut
Forum Roportal
Mircea Eusebiu

Ma tem de mutatul impreuna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna, se poate sa ma ajutati cu cateva cuvinte..eventual o parere??

am o relatie de 2 ani jumate cu o tipa mai mare cu 6 ani ca mine...de un an relatia noastra este o relatie la distanta..deci locuim in orase diferite.ea ma iubeste ff mult,sentimentul pentru moment este reciproc...din cauza distantei vorbisem sa ne mutam anul acesta impreuna pentru a ne fi mai usor,dar cu cat se apropie momentul eu usor ,usor dau inapoi..nu stiu de ce....si-a dat seama ca poate nu-mi doresc asta si acum vrea sa ne despartim deoarece realizeaza ca nu are niciun viitor alaturi de mine.oare sa ma sperie gandul ca voi fi forever cu ea?isi doreste ca in urmatorii ani vrea sa ne casatorim,eu acum am 22 de ani ,ea 28 are alte ganduri ,alte prioritati.eu sunt f sigur pe sentimentele si dorintele ei de a fi cu mine ptr tot restul vietii.dar nu sunt sigur pe mine daca o vreau eu ptr tot restul vietii...deci eu nu trebuie sa fac nimic pentru a ne muta impreuna pentru ca ea este cea care-si lasa prieteni,familie,servici,etc in orasul ei....sacrificiul mare vine din partea ei...dar imi este teama ca in cazul in care nu va merge aceasta relatie ea va trebui sa se intoarca in orasul ei,cu o stare destul de nasoala,sau cu coada intre picioare cum s-ar spune la noi.ca a venit in alt oras pentru o relatie cu un pusti ce nu a mers.....

nu stiu ce sa fac...sunt cam confuz..cert este ca trebuie sa iau o hotarare cat mai repede...puneti-va in locul meu..voi cum ati fi procedat?? va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cam devreme la 22 ani. Eu zic sa lasi sa mai treaca timpul sa te mai coci la minte. :spiteful: Nu o spun cu rautate.

Ea la 28 ani fuge dupa maritis.

 

1. Daca vreau sa ma distrez, sa-mi traiesc viata.....raspunsul este NU

2. Daca vreau sa ma asez la casa mea..raspunsul este DA

 

Totul depinde de tine. Tu ce vrei de fapt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm,greu de spus ,nu stiu..o iubesc,imi place de ea,as vrea sa ma si distrez, dar cu toate astea nu vreau sa o pierd...nu am ce sa-i reprosez ei...chiar nu am...frumoasa,desteapta,realizata profesional ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca stii ce vrei, atunci e mai bine sa ii rupi inima acum dupa doar 2 ani decat mai incolo cand sunteti casatoriti si o sa te prinda cu o roscata in pat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm,greu de spus ,nu stiu..o iubesc,imi place de ea,as vrea sa ma si distrez, dar cu toate astea nu vreau sa o pierd...nu am ce sa-i reprosez ei...chiar nu am...frumoasa,desteapta,realizata profesional ...

 

Pai atunci mutati-va :spiteful:. Traieste-ti viata alaturi de ea, distreaza-te cu ea....

Sacrificiul il face ea, NU TU.

 

Daca e realizata profesional, va pleca de la actualul job?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea nu e cum o descrii tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o relatie de 2 ani jumate cu o tipa mai mare cu 6 ani ca mine...

cu cat se apropie momentul eu usor ,usor dau inapoi ..nu stiu de ce....

oare sa ma sperie gandul ca voi fi forever cu ea

sacrificiul mare vine din partea ei...dar imi este teama ca in cazul in care nu va merge aceasta relatie ea va trebui sa se intoarca in orasul ei,cu o stare destul de nasoala,sau cu coada intre picioare cum s-ar spune la noi.

 

 

Nu-mi place DELOC cum etalezi elementele problemei. Pe ea n-o respecti nici de 2 bani si asta e foarte dureroasa.

Fi barbat si spune-i ca tu n-ai valori sentimentale fata de ea doar gura-i de tine si nimic nu poti sa oferi.

Nu varsta conteaza ci caracterul. In IAD cu tine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii spui ca NU. Indiferent cat de orbiti ati fi de dragoste, diferenta de varsta isi va spune cuvantul. Ea isi doreste stabilitate si tu nu stii inca ce-ti doresti. E normal sa fie asa, si oricum baietii se maturizeaza mai greu... adica stiu cativa barbati pe la 30 de ani care inca nu stiu ce-si doresc, d-apoi la 22... :spiteful:

 

Fii macar suficient de fair-play cat sa nu ii incurci viata...

 

The Unknown, chiar daca limbajul nu e cel mai fericit, macar baiatul isi da seama ca nu e sigur, si e admirabil ca intoarce situatia pe toate partile si vede ca ea, fiind cea care isi sacrifica viata actuala, poate fi cea care va iesi mai in pierdere daca "nu merge"... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...am o relatie de 2 ani jumate cu o tipa mai mare cu 6 ani ca mine...de un an relatia noastra este o relatie la distanta..deci locuim in orase diferite.

 

Fii mai explicit ! Ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×