Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

"Ati mintit poporul cu televizorul"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Critici o sa existe mereu. Pe mine ma intereseaza urmatoarele: Iliescu nu a adus 150 de vamesi in justitie dar Basescu da. Pentru ce sa il aduc eu pe Iliescu la putere iar prin USL din moment ce a fost presedinte 10 ani si am vazut ce poate ? Restul este cancan. :lol2:

Ce pretentii poti avea tu astazi ... de la o cirpa KGB-ista aruncata azi la zdrente cum a fost cucuveaua de la Cotroceni?

 

Pai bag sama ca tu te prea ocupi de trecut ...si neglijezi prezentul si viitorul!

 

Si viitorul nu poate fi de partea unui partid care a instrainat ptr nimic rezervele energetice ale tarii!

 

Faptul ca va urma o schimbare cu o echipa din care face parte si PSD-ul ...trebuie sa o vedem ca pe o solutie provizorie de a scapa tara din mainile unui golan betiv si de dragutelor sale alese pe oricare alt criteriu decat competenta!

 

Dar si aceasta schimbare nu trebuie decat sa fie una provizorie ...dupa care e recomandat sa fie propus ca prim ministru tot neamtul Johannis in locul lui Ponta ... ca daca acum era asta ... Johannis ... azi nu mai aveam probleme cu Germania si spatiul Schengen ...ba se se si imbulzeau investitorii germani (deci seriosi) sa le deie de lucru romanilor !

 

Basescu daca voia justitie ...nu invita televiziunile de stiri sa prezinte un episod din serialul " Mult circ, paine putina" ci aresta toata filiera de sub el ...chiar si pe politicienii care numarau prada!

 

Asta ce vedem la TV ...nu e justitie ...ci este program TV ptr fraieri!

 

Justitia se face in tacere la Tribunal ... si nu la TV!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sika pana la Basescu nu am vazut sa miste ceva justitie in tara asta. Pentru mine PSD reprezinta un adevarat cancer. Am stat in tara asta in fiecare zi cat au fost ei la putere. Nici macar criza de acum nu este atat de rea pe cat era in timpul PSD. Pensii de 5 lei si salarii de sub $100. Coruptia era la limite inimaginabile. Nici macar nu exista conceptul de corupt arestat. DNA a fost infiintat datorita faptului ca UE stateau pe capul nostru iar acest DNA ar fi desfiintat oricand de PSD (cel putin asta declara acum). Asa ca te rog sa ma lasi cu echipele USL ca sunt doar o alta gasca de golani care vor sa puna mana pe putere si sa protejeze oameni gen Voicu, Patriciu, Vantu, Nastase si altii cu dosare grele de coruptie si sa isi aduca propria clientela. PSD vine dupa o perioada destul de mare de opozitie si vine extrem de flamanda.

 

Cateii de pe la TV nu latra pentru binele poporului ci pentru binele patronilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...dupa care e recomandat sa fie propus ca prim ministru tot neamtul Johannis in locul lui Ponta ... ca daca acum era asta ... Johannis ... azi nu mai aveam probleme cu Germania si spatiul Schengen ...ba se se si imbulzeau investitorii germani (deci seriosi) sa le deie de lucru romanilor !

 

o fi evidenta vreo constantza aici ?

 

master race si slugile cumva ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sika pana la Basescu nu am vazut sa miste ceva justitie in tara asta.

Draga prietene ...esti cam naiv daca iti inchipui ca intr-o tara condusa de hoti vei vedea vreodata JUSTITIE!

Nici ceea ce vezi acum la TV prezentat ca justitie ... nu este JUSTITIE ...ci o piesa de teatru de prost gust facuta cu scopul de a prosti fraierii.

Justitia nu se face la TV, ci la Tribunal, tot asa si lupta anticoruptie nu inseamna sa ii arestezi pe cei mici si sa-i lasi pe sefi sa-si continue nestingherit treaba ....bineinteles cu alti pioni !

 

Pentru mine PSD reprezinta un adevarat cancer.

De cancer sufera absolut toata clasa politica care s-au rotit la putere in ultimii 20 de ani, diferenta intre gastile mafiote numite partide care au guvernat ... se vede in capacitatea lor intelectuala ... de ex. cei din guvernarea Traiceanu au fost MUUUUUUULT mai inteligenti decat idiotii astia care ne reprezinta(si nu conduc) acum.

 

Am stat in tara asta in fiecare zi cat au fost ei la putere. Nici macar criza de acum nu este atat de rea pe cat era in timpul PSD. Pensii de 5 lei si salarii de sub $100. Coruptia era la limite inimaginabile.

Este adevarat tot ce spui ...cu diferenta ca aia de atunci erau muuult mai normali la bibilica decat idiotii de acum ...si imi sustin afirmatia prin a arata ca in acel guvern antinational numit PSD ...a inceput suisul Romaniei catre culmile relativ inalte ale guvernarii liberale a mafiotului Tariceanu !

 

Cateii de pe la TV nu latra pentru binele poporului ci pentru binele patronilor.

Pentru binele poporului nu e nevoie de latrat ...ca din latrat niciodata nu va veni vre-un bine ...ci numai printr-o miscarea revolutionara a maselor ...asa cum vedem azi in tarile arabe, indreptate impotriva guvernarilor corupte si mafiote ...altfel prin rotirea la nesfarsit a guvernelor de mafioti corupti nu se va ajunge NICIODATA la o Romanie puternica, dezvoltata si moderna.

Televiziunile de stiri ...servesc puterea colportandu-le minciunile si propaganda idioata ... si asta vad chiar in clipa asta la Realitatea unde conational blonda a lui Madalin Voicu, latra a proasta intr-una!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am de gand sa arunc in derizoriu orice "circ" cu arestari de 150 de vamesi corupti din cauza unor preconceptii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am de gand sa arunc in derizoriu orice "circ" cu arestari de 150 de vamesi corupti din cauza unor preconceptii.

Treaba ta!

Pentru mine circul televizat nu este JUSTITIE ci CIRC!

 

Va fi justitie de abia atunci cand vor fi condamnati alaturi de pioni ...si sefii retelei ....am zis CONDAMNATI si nu arestati preventiv!

 

Si stii de ce?

Pentru ca l-am vazut si pe Patriciu arestat, sau pe multi altii ca el ... si asta a fost tot ...si asta nu se cheama justitie ...decat in lumea celor ignoranti care nu inteleg nimic!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum referitor la arestarile preventive facute de Base macar bine ca a reformat statul :headspin: ca daca nu ar fi reformat statul Romania ar fi fost un stat din lumea a treia poate il mai reformeaza odata inainte de 2012 de alegeri si poate il reformeaza in 2014 pt totdeauna sa transforme Romania in monarhie absolutista si asa ca '' ne tragem din Traian ''

Editat de Ciuruit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×