Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

"Ati mintit poporul cu televizorul"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

QUOTE (Finnian @ Mar 1 2010, 03:23 AM)

1. Nu, nu ma hazardez. Poate doar vad anumite lucruri pe care nu le vede oricine .

2. Sunt, dar lucrurile nu au nuanta pe care ti-o inchipui. Sunt in stare sa gandesc cu mult mai departe de nivelul acela. No offense .

 

ok, am inteles, nu te hazardezi.

ohhhhhhhhh, asa de bine imi pare ca esti fata, macar suntem doua gingase. NON TAKEN, IMI ESTI FOARTE DRAGA.

MARINARE!!!!!!!!!!!!!!!!! VEZI CA SI EA ESTE FATA!

 

QUOTE (marinaru @ Mar 1 2010, 12:20 AM)

Insa niciodata nu am sa il folosesc parerea lui in deciziile mele cu privire la vot.

De fapt, eu am sa votez exact ce imi spune el si restul de lingai sa nu votez pentru ca Voiculescu in nici un caz nu vrea binele acestui popor...nu l-a vrut niciodata si nici nu o sa il vrea.

 

Pai este isteric...da si eu ma mai uit si ma distrez deseori pe ceea ce spune. Uneori are dreptate, uneori exagereaza.

 

1. HAI SA FIU GINGASA!

 

marinare, cand a zis mirciulica, la a carui emisiune te uiti, dar te enerveaza( mie daca nu imi place NASUL, DE EX., NU MA UIT) , sa votezi cumva? eu zau nu am auzit sa fi spus sa dai cu stampula in unul sau altul......

apoi sustii ca nu ii folosesti parerea lui in deciziile tale de vot. CORECT, NICI EU......dar in propozitia urmatoare sustii ca votezi exact ce zic ei sa nu votezi( desi nu zic asa ceva ca ii amendeaza CNA, unde is oamenii lui BASE si vegheaza).......adica nu esti in stare sa iti formulezi o opinie obiectiva si tot ei te influenteaza.

rezulta..........daca e sa iau istoria, si BASEL MAI MERGE ODATA CU CACIULA IN MANA LA GRIVCO, SI PC-ULUI ( CARE E DE FAPT TRUSTUL DE TELEU) II SE NAZARE CA DE MAINE SA INJURE LA PSD.........TU O SA VOTEZI PSD, CA AIA ZIC SA NU VOTEZI ASE.

 

eu spun, daca tot vrei sa votezi, poate ar fi bine sa le citesti cv-ul , sa pui un om de la tine din oras, sa vezi ce zice si primarul, sa ai o parere despre omul ala de candideaza, sa il cunosti personal. oricum ai pus stampula pe el si pleaca la bucale , indiferent de culoare, DES uita de unde a plecat......ce bine prinde clujului ca e boc acolo unde ii ( bine el uita ca tre sa fie acolo pt toti romanii)

 

QUOTE (marinaru @ Mar 1 2010, 12:20 AM)

Aia primesc cateva mii de euro bune si stiu foarte bine ca seful lor nu il suporta pe Basescu asa ca nu fac altceva decat sa latre impotriva lui Basescu pentru ca Voiculescu sa nu aibe motiv sa ii dea afara. Nu sunt jurnalisti ci oameni care sunt interesati sa aibe un loc de munca bine platit. Omeneste ii inteleg.

 

 

sa induca ideea ca toate partidele sunt la fel, toti fura, toti sunt o apa si un pamant, nu trebuie sa mergem la vot. Era de-a dreptul ingrozit cand a vazut ca am mers 60% la vot. Pur si simplu a esuat in misiunea lui.

 

MARINARE, MARINARE, PRIZA DE BASESCIANISM A FOST CAM MARE!

hai sa o luam ca la kindergarten:

 

1. tu ai voie sa iti placa de BASE ( SA IL CREZI ZEU, OK ASTA A ZIS-O BURI, NU TU) . gadea,ciutacu, badea si restul ce mai latra pe acolo au voie sa NU le placa de BASE. CA ESTE DEMOCRATIE, INCA......mai departe, astia fac audienta, cu parerea lor, buna sau proasta. iar audienta aduce RECLAME........PUBLICITATE. CU ASTA SE OCUPA PRODUCATORUL EMISIUNII. ala vinde publicitatea, firmele vor sa plateasca acolo unde este audienta mare. si cat mai mare audienta, cu atat mai scumpa reclama.........iar asta aduce si un salariu bunicel. vezi tu, mogulul dreaq, cand astia nu mai fac audienta ii da afara ca el vrea sa fie bogat. dar pt bogatie ii plateste. e cretin de simplu.

iar cat timp tu te uiti si de ciuda, te asiguri ca salariile alea raman la cateva mii de euro.

 

teoria ta, ar avea o oaresce valabilitate, daca peste noapte mogulasul se suceste si vedem pe astia zicand BASE E ZEU POLITIC.

2. de mirciulica, apoi chiar toate partidele sunt la fel, toti o apa si un pamant ( MINUS PEDELEII SI VIITORUL PARTID AL SOBOLANILOR LUI OPREA.....EU PROPUN SA ISI PUNA SIGLA SOBOLANUL, CA SA II GASESTI USOR IN LISTE).

ca 60% a fost, e un scor normal pt PREZIDENTIALE........SI LA PARLAMENTARE O SA FIE PESTE 50%.

eu stiu ca ai trait mult in comunism si esti marcat adanc, dar VOTUL NU MAI ESTE OBLIGATORIU, IAR MIRCIULICA SE POATE MIRA DE ORICE VREA.

 

Acest mesaj a fost editat de catre Kilkoana: Astazi, 10:20 AM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe au fost lozincile post decembriste care au facut cariera.Titlul topicului este una dintre ele.Personal cred ca este actuala si astazi,de fapt a fost si va fi intotdeauna,nu doar in Romania , in principal in politica ,dar nu numai.

Revenind la politica damboviteana si reflectarea ei in mass media televizata ,aici putem discuta despre cei pe care ii suspectam ca ne manipuleaza sau despre cei pe care ii creditam cu increderea noastra ,dintre personalitatile de televiziune,relizatori,analisti,comentatori etc.

O rugaminte am, catre cei tentati de subiect.Haideti sa nu ne atacam unii pe altii pentru opinii ,chiar daca "pe sticla" ,asta vedem in fiecare zi si asta face audienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam aşa stă treaba:

 

dacă nu te uiţi la TV, eşti neinformat

dacă te uiţi, eşti dezinformat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La momentul lansarii 'lozincii' nici nu era adevarata comparativ cu ce se intampla acum, in vreme de 'pace'.

 

M-am apucat sa raspund la intrebare in timpul unui show pe care il ai cu Marinaru.

Cam slaba audienta, tho'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Antenele se pare ca merg cu PNL. Aseara am vazut cum au dat in Voicu de parca era din PDL. =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lozinca cu pricina a fost valabila atunci si este la fel de valabila si astazi.

Tot ceea ce vedem si auzim la tv (inclusiv radio si presa) este plin de diversiuni si dezinformari, cum spunea si Diela.

Ca ne-au "mintit" nu este chiar corect exprimat. "Manipulare" este termenul corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca nu a fost nimeni mintit cu televizorul.

Totul a fost cat se poate de clar, pentru toti cei care au vrut sa vada clar, nu "trucaje ordinare".

Acum cred ca trebuie sa ne referim si la criterii de selectie,ca daca stai cu ochiu' la televiziunea poporului, si vine tanti elena udrea( nu merita sa ii scriu numele cu majuscule), si debiteaza toate tampeniile, iar tu le ingurgitezi...nasol.

Rusine Dinu Patriciu :) (imi cer scuze, nu am gasit un smyley cu ochii strambi)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal cred ca este actuala si astazi,de fapt a fost si va fi intotdeauna,nu doar in Romania , in principal in politica ,dar nu numai.

De actuala.. nu cred ca isi va pierde acest statut multa vreme de aici inainte.

Si poate nu gresim daca spunem ca "ati prostit poporul". Extrem de rar mai vezi ceva de calitate la tv, in rest.. numai nulitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca se da curs tuturor sau ambelor parti intr-o disputa sau conflict, duce la un fel de deruta, intrare in confuzie a auditoriului. A celor ce nu sint in tema cu conflictul. Si apare senzatia ca cineva manipuleaza. In realitate cel ce urla mai tare da impresia ca manipuleaza. De cind nu se mai da drept la replica, in special la privati, apare in mod real o manipulare. Si e aparent liniste. Dar doar aparent.

In realitate conflictele unora nu ii priveste pe toti, societatea in ansamblu. Respectivii cu cit antreneaza mai multi, au impresia ca li se rezolva cauza.

In privinta evenimentelor din dec 89, daca asculti toate partile, iti poti face o impresie corecta. Dar trebuie atentie. Sa nu mai spun de cei ce au participat la evenimente. De fapt momentul e cam terminat.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×