Sari la conținut
Forum Roportal
Benten

Sa ii cumpar fiului meu aparat auditiv?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu un apararat o sa fie, poate fi, ridiculizat probabil de ceilalti copii mai ales la varsta asta. Si el o sa simta diverse frustari...o sa ii scada moralul. Trebuie sa va ganditi si la asta. Eventual daca il cumparati sa faceti cum vrea el...cum ii este lui mai bine...sa ramana decizia lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiul meu de 6 ani are o hipoacuzie usoara si una medie. dr a spus ca este la latitudinea noastra daca sa ii punem aparat sau nu. s-ar putea adapta si asa in viata sau daca vrem ii putem cumpara un aparat. eu asi inclina sa ii luam aparat sa ii fie mai usor la scoala. sotul nu ar prea vrea pt ca spune el sa va obisnui cu el si ii va fi greu daca va practica ceva sport la care nu poate purta aparatul , gen inot, fotbal. nu stiu ce sa fac. daca cineva care poarta aparat ( si are o hipoacuzie medie)sau oricine imi poate da un sfat. fiul meu nu are probleme cu vorbitul sau cu exprimarea, dar din partea drepta nu aude bine in special daca este galagie. va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O proteză auditivă poate fi o achiziţie costisitoare, aşa că luaţi măsuri pentru a fi sigur că alegeţi un produs de calitate. Incepeţi prin a alege un cabinet de protezare auditiva cu reputaţie.

Editat de Cristinick
reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiul meu de 6 ani are o hipoacuzie usoara si una medie.

 

Nu se poate face operatie??? nu ma pricep de asta intreb ca aparatul e scump, eu as opta pentru operatie daca ar fi posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie, poate fi, ridiculizat probabil de ceilalti copii la varsta asta.

 

Asta doare mai mult decat boala!!! El stie ca-l suportati, as lasa aceasta conditie sa treaca pe planul 2 in viata reala, sa se bucure de copilarie micutul :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×