Sari la conținut
Forum Roportal
Skater2

ajutor urgent!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut tuturor. Am nevoie de un sfat. Eu si prietena mea eram virgini si neam hotarat sa incepem viata sexuala. Ea a inceput prin sex oral iar apoi in timp ce isi facea treaba miam dat drumu la pipi in gura ei si numai vorbeste cu mine de 2 saptamani. Am scapat in ea pentru ca aveam emotii prea mari. :P Ma simteam OWNAT. Va rog orice sfat conteaza. Cum o fac sa vorbeasca iar cu mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la varsta me o trabuit sa goagalesc e inseamna OWNAT. de la ce misto ma abtin............ioi

 

 

CATI ANI AVETI?

 

sa ii spui ca aveai prea mari emotii...........dai sms.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sex oral iar apoi in timp ce isi facea treaba miam dat drumu la pipi in gura ei

Io zic ca nu mai ai ce sa faci ca s-o faci sa vorbeasca cu tine... si daca nu ramane virgina pe viata, i-a trecut de sex pentru muuulta vreme dupa chestia asta. Felicitari! Cred ca nici daca te chinuiai nu-ti iesea asa bine... :o:

 

Amu' sa vedem cine mai are curajul sa faca filosofia sexului oral si ce bine e... Si daca dai numai peste emotionati si ownati?

 

:P :cry: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la varsta me o trabuit sa goagalesc e inseamna OWNAT

mee to :|

 

Sincer la ce sfat te astepti ? Gandeste`te ca puteai fi tu in locul ei, cum te`ai fi simtit ? Chestia aia trebuia sa o incepeti cand erati pregatiti amandoi si dupa ce povestesti tu ii clar ca nu erati tocmai pregatiti cel putin psihic ... Noi nu avem de unde stii ce gandeste fata aceea, dar a cam ramas socata ... Mai bine iti vezi de viata ta mai departe, e mai bine decat sa va impacati pentru ca nu se stie in viitor la o cearta ce se poate spune, asta ca sa evitati neplacerile ...

 

PS. Nu mi se pare tocmai normal sa postezi pe atatea forumuri, ca a trebuit sa dau un search pe google ca habar n`aveam d ce inseamna OWNAT ( si tot nu m`am lamurit) ... chiar am mai vazut acelasi post scris in acelasi fel pe alte forumuri ...

Acuma sunt foarte sigura pe ceea ce zic : Lasa lucrurile asa cum sunt, e singura si cea mai buna solutie existenta in cazul in care postul nu e scris la misto.

Editat de Ice.girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la varsta me o trabuit sa goagalesc e inseamna OWNAT. de la ce misto ma abtin............ioi

 

 

CATI ANI AVETI?

 

sa ii spui ca aveai prea mari emotii...........dai sms.

 

 

In august vom face amandoi 14 ani. Si smsuri am dat multe dar nu a vrut sa imi raspunda. :cry: Am zis intamplarea mea si pe alte forumuri si nimeni nu vrea sa ma ajute. :o:( :o:( :o:( Toti zic ca suntem prea tineri, dar nu e asa. Imediat facem amandoi 14 ani. Nu trebuie sa va purtati cu mine ca si cum as fi un copil de 10 ani. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In august vom face amandoi 14 ani. Si smsuri am dat multe dar nu a vrut sa imi raspunda. :o: Am zis intamplarea mea si pe alte forumuri si nimeni nu vrea sa ma ajute. :o:( :P( :P( Toti zic ca suntem prea tineri, dar nu e asa. Imediat facem amandoi 14 ani. Nu trebuie sa va purtati cu mine ca si cum as fi un copil de 10 ani. :o:

Pai tu la aproape 14 ani ai tai nu stii secretele sexului? :P :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu de morala ai nevoie ,dar din punctul meu de vedere ,sex la 10 sau sex la 14 este la fel de deplasat. De ce va grabiti voi asa, habar nu am. Care ar fi smecheria . O repriza de sex la 14 ani ,nu poate fi memorabila decat printr-o eventuala parte a ei neplacuta.Asta ati patit si voi. Acum fata este suparata si o sa faca sex oral cu altul ,mai tare in vezica urinara.Poate o sa te ajute sa o uiti, gandul asta.

Inainte sa auziti de sex ,trebuia sa auziti ca si oralul se face cu prezervativ.La modul cum ghicesc eu ca schimbati partenerii ,ai idee ce riscuri sunt? In afara de intamplarea asta jenanta, pe care ai patit-o tu?

Daca nu vrei sa o uiti,da-te indragostit ,emotionat si fara experienta .De acum insa ,folositi dracului prezervative sau si mai bine ,luati o pauza de sex de cativa ani. Aveti doar de castigat ,credeti-ma.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, citesc, ma minunez, iar citesc, iar ma minunez........ :P :cry: :o: :o: :o:

 

Burel, voiam sa-ti zic ceva, da .......lasa. oricum, bun raspuns. :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oameni buni, citesc, ma minunez, iar citesc, iar ma minunez........ :P :P :P :P :P

 

Burel, voiam sa-ti zic ceva, da .......lasa. oricum, bun raspuns. :cry:

Si eu m-am minunat... si voi doar atat ziceti? Eu m-as bucura sa existe macar un anormal mai putin pe lume, nu facem nimic? :o:

 

Ok, sa spun si eu: orice ai zice, la 14 ani esti PREA MIC ca sa faci sex. Face it. Adica, chiar daca esti in pubertate si ti se ingroasa vocea si ti se dezvolta caracteristicile sexuale secundare incepe sa iti creasca barba/mustata, par pe piept,etc), inca NU esti barbat. Stiu ca e nasol, ca maturizarea sexuala vine inaintea celei psihologice si creaza o confuzie, dar asta e adevarul.

 

In primul rand, ce stii tu despre sex? Dar despre cum "functioneaza" o fata? Poti sa imi enumeri si mie cateva mijloace de contraceptie fara sa te uiti pe Google? Stii care sunt bolile cu transmitere sexuala? Ai habar ca incercarea asta de sex oral fara prezervativ poate sa te fi "pricopsit" cu un HIV de toata frumusetea daca partenera ta era infestata, indiferent prin ce metode (sex, seringa nesterilizata, etc)? Iti poti asuma riscul ca prietena ta sa ramana insarcinata la 14 ani? Cum te-ai simti daca ar decide sa pastreze copilul si ai deveni tata? Nu trebuie sa imi raspunzi mie, gandeste-te singur la toate astea.

 

Tu crezi ca e fun asa, sa-ti incepi viata sexuala, dar nu stii ca asta implica o doza mare de responsabilitate si nu se face la intamplare. Tu nu esti pregatit pentru asta, nu o face doar pentru ca prietenii o fac sau pentru ca vezi peste tot sex (la teve numai pitzi dezgolite, filme cu mult sex si multa violenta... ).

 

Stiu exact cum e la varsta ta, ca am avut si eu 14 ani odata, stiu ca vrei sa pari MARE si sa nu mai fii considerat un copil, stiu ca te enerveaza cicalelile parintilor, dar asta e pentru ca de la varsta asta e foarte usor sa deraiezi intr-o directie gresita. Stiu si oamenii aia ce vorbesc, nu sunt nebuni si nici nu iti vor raul. Si scopul lor nu e sa-ti faca tie viata incomoda, ci sa te ghideze, sa devii un om intreg din toate punctele de vedere.

 

Lasa-l incolo de sex la 14 ani, ai mult mai multe lucruri de facut. De ce v-oti fi grabind toti sa ajungeti adulti, nu e asa mare branza. Odata ajuns adult, nu te mai poti intoarce. Asta e varsta la care inca poti sa citesti mult, sa te joci cu sau fara zapada (dar nu "de-a mama si de-a tata" :P ), sa descoperi lucruri care or sa-ti placa in viata si mai tarziu (tenis ai incercat? sau poate vrei sa devii aviator si cauti diverse chestii despre avioane?). Ai incercat sa te gandesti ce ai vrea sa faci in viata? La varsta asta esti liber, nimeni nu se asteapta de la tine sa ai un job, sa te intretii, sa ai grija si de altii, sa te descurci... Sunt atatea de facut, de vazut, de pasionat... Doamne ce idei ma animau atunci, cand credeam ca orice e posibil si visam cu ochii deschisi... Ahh, de ce nu mai am eu 14 ani ca lumea sa fie a mea? :o:

 

Ce patesti la scoala cand te duci nepregatit la o lucrare? Iei nota mica. Sa stii ca asa se intampla si in viata, doar ca notele pe care le da viata sunt mult mai dureroase decat un 3 la mate... :cry:

 

M-as bucura daca ce-am scris aici te-ar face macar putin sa te gandesti... :o:

Editat de Malkia
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×