Sari la conținut
Forum Roportal
bartolomeu

Crimele din Romania...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

a) Gheorghe se cearta cu Vasile in crasma pentru pamant ori pentru o gluga de coceni. Ies pe strada, scot bristile si din doi ramane unul in picioare. Supravietuitorul se ascunde in sura, iar a doua zi i se pun catusele.

 

b) Petre se supara pe soacra ca nu i-a dat cheia de la pivnita ca sa-si astupe setea. O gatuie. Adoarme langa baba moarta, unde-la gasesc vecinii care-la chelfanesc si-la dau pe mana politiei.

 

c) Banda lu’ Ciungu se ciocneste cu-a lu’ Mutu. Se scot sabiile ninja si furcoaiele. A lu’ Aspirina e impuns in burta, moare, fapta se petrece sub ochii intregii strazi, ucigasul (eventual, tapul ispasitor gasit de clan) merge de buna voie sau dus taras sa-si ia pedeapsa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cazuri reale???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La punctul C)

 

... urmare a unui conflict legat de recuperarea unei culturi de vita-de-vie pe care atit Nicu Silea, cit si constanteanul Florin Mitu si-o revendica. Cel de-al doilea sustine ca a obtinut in instanta dreptul de proprietate asupra viei, iar joi a incercat, impreuna cu 20 de agenti de paza, sa intre in posesia acesteia. El a fost insa impiedicat de Nicu Silea, care pentru a-i dispersa pe agentii de paza a intrat in ei cu un camion. Politistii au stabilit ca fostul primar a trecut cu vehiculul peste Vasile Pandele (32 de ani), care a decedat in drum spre spital. Alti doi agenti de paza si un muncitor au fost raniti usor.

 

http://www.evenimentulzilei.ro/investigati...?news_id=164174

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La stiri dau numai cazuri asemanatoare, te fac sa crezi ca numai asta se intampla in tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb, oare chiar urmareste cineva stirile de genul asta? avand in vedere ca toate buletinele de stirei sunt pline de asa ceva cred ca da?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb, oare chiar urmareste cineva stirile de genul asta? avand in vedere ca toate buletinele de stirei sunt pline de asa ceva cred ca da?!?

de urmarit nu stiu de le urmareste(romanul)...dar daca tot sta numai in fata televizorului....!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb, oare chiar urmareste cineva stirile de genul asta? avand in vedere ca toate buletinele de stirei sunt pline de asa ceva cred ca da?!?

Daca nu vrei Base, csm asta vezi, vere.... Schimba pe discovery, sugestia mea. :bye:

 

Poate ziceti ca e o gluma - da, de ce nu se legalizeaza armele sau barem sprazurile paralizante? In America (In America, nene) te supara unu cu cutitu la gat si mana in buzunar, il razi pa loc - permis de arma si legitima aparare. Spune asta lu mutu de la polutie, care e la fel de destept ca mutu meu...

Deh, te prinde ceasu rau intre surdo-mutu si oautu, fugi vere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti aparat de curentat - n-are ce sa dea gres si... orice ar fi, fereste-ti ochii...

Pana in anul 2007 va mai trece ceva timp...

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×