Sari la conținut
Forum Roportal
livius

M-am hotarat sa-mi cumpar Mercedes

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai are cineva vreun Mercedes "bot de cal" de vinzare? Sint interesat....As vrea sa trimit mesaj lui @sebaa si @chris20052006,dar nu ma lasa forumul...ma poate ajuta cineva?...mai aveti mercedesurile alea de vinzare?tel.0721658700

 

 

pe sebaa il cunosc personal...nu mai are "botul de cal" de vanzare(de fapt cred...as fi stiut ca vinde)

 

si eu sunt adeptul mert-urilor

sunt la al3-lea...si am un "bot de cal " acu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut ;am si eu un mercedes d200 cobra la vanzare ;motor de 2000 diesel ;din 1984 masian este tinunta numai in garaj are 180000 de km reali masian este de la un pensionar ,merge excelent itp valabil 2011 luna 11 ;masian este pentru fanatici ,cunoscatori ,la un pret bun ,tel o767578266

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, o Toyota va pierde la valoare mult in timp, Mercedes are panta cea mai lina de scadere a pretului...

Asta in Europa au unde ? In Nord America e tocmai invers, masinile japoneze retin 75 % din valoare iar cele americane si germane scad cu mai mult de 50 % dupa nici macar 2 ani. La fel si cu piesele de schimb si service-ul. La cele japoneze este cel mai eftin, dar chestia e ca nu se strica asa des.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu bate o masina noua.

La zero Km ,7000 de euro este cam putin,dar daca consideram noua ,o masina care nu a iesit sau abia ce a iesit din leasing ,atunci se pot gasi variante foarte bune.

Din punctul meu de vedere,orice masina care consuma peste 6 -7 % este neinteresanta. La fel pentru o masina la care service-ul nu poate fi asigurat din salariu si economiile realizate din salariu. La fel in cazul oricarei masini, pentru care nu gasesc piese de schimb noi si originale, la preturi rezonabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ideea ca la aceiasi bani cat costa un Logan o sa cumperi un Mercedes este cea mai nastrusnica idee a toamnei asteia ...

 

cu 7000 de euro fa bine si iti ia LOGANUL si foloseste-l fara belele pana termini facultatea - este o masina decent construita si pentru traficul din Bucuresti sa ai un Mercedes e doar o frustrare gratuita ....

 

Parerea mea - am avut 17 masini in 20 de ani - 2 din ele mercedesuri - cate ceva stiu despre subiect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta in Europa au unde ? In Nord America e tocmai invers, masinile japoneze retin 75 % din valoare iar cele americane si germane scad cu mai mult de 50 % dupa nici macar 2 ani. La fel si cu piesele de schimb si service-ul. La cele japoneze este cel mai eftin, dar chestia e ca nu se strica asa des.

Capsunicho, tu cui ii raspunzi mama ?

Ca omul a scris mesajul ala in 2005 . :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Capsunicho, tu cui ii raspunzi mama ?

Ca omul a scris mesajul ala in 2005 . :search:

De aia i-am si scos numele. Am scris pentru astia care au impresia ca masinile japoneze depreciaza peste tot mai mult ca alea germane. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De aia i-am si scos numele. Am scris pentru astia care au impresia ca masinile japoneze depreciaza peste tot mai mult ca alea germane. :P

Si dupa tine....potopul. :o:

 

Da, adevarat, dar chiar si in America, alea germane nu se depreciaza cat ai spus tu. :search:

De cele japoneze nu cunosc, deci nu vorbesc.

Si sa stii ca alea germane sunt mai scumpe acolo si in Japonia, decat pretul in Europa.

Asa cum era inainte, pret strict, pentru Europa de Est.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, adevarat, dar chiar si in America, alea germane nu se depreciaza cat ai spus tu.

Ok, nu stiu sigur cat depreciaza in US dar aici depreciaza mult.

 

Si sa stii ca alea germane sunt mai scumpe acolo si in Japonia, decat pretul in Europa.

Da asa e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×