Sari la conținut
Forum Roportal
roxannaa

Cum sa te bucuri de o vacanta ieftina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

motivul pentru care ma preocupa asta: in adolescenta mergeam pe munte cu maxim 30 de lei 2 zile... mancarica de acasa, cazarea ieftina sau gratuita, si experienta era nepretuita pentru ca fara prostii care sa iti distraga atentia, fara elementele orasului care ne instraineaza de altii si de noi (cum e televizorul in bar - stiti la ce ma refer), dar mai ales uneori chiar conditiile grele ne apropiau de sinele nostru si unii de altii in grupul de prieteni. totusi de cand m-am mutat in bucuresti aud numai : fara 400 de lei nu plec din oras. e adevarat, te mai costa trenul incolo si incoace.. de benzina nu mai zic... dar ce vreau sa spun este ca trebuie sa existe alternative.

nu dau un raspuns, cer propuneri. de ce avem impresia ca fara bani nu putem avea o vacanta sau timp liber placute??? nu e un fel de autocrucificare asta? pentru ce snobism ne sacrificam? cu putina inventivitate cred ca imi puteti povesti despre vacante ieftine si faine sau macar despre timp liber ieftin. banii nu trebuie in niciun caz sa ne dicteze descatusarea de munca si stres.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×