Sari la conținut
Forum Roportal
Dusmanila

Curiozitati despre treaba asta cu dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sunt mai mic si mai prostut - am experienta putina si neplacuta cu dragostea. Si vreau sa cer niste pareri... Se spune mereu ca femeile sunt mai multe decat barbatii. Unde sunt asa de multe ca eu nu le vad ? Cele mai multe au pe cate cineva, dintre alea care nu au, multe plang dupa vreunu, si mai raman restul - unele se vad, altele nu, plus ca au un obicei prost rau sa joace "extremely hard to get". Cum pot unele sa stea cu baieti pe care nu ii iubesc, dar ii lasa sa se indragosteasca de ele si mai apoi se plictisesc si ii lasa p-aia terminati ? Am vazut ca foarte multe se ghideaza dupa ce ii poate oferi baiatul - distractie si obiecte, si bineinteles - o obsesie a fetelor - daca e de viitor. Am mai vazut si paradoxul ca multe stau cu niste ticalosi - baietii buni sunt plictisitori ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...baietii buni sunt plictisitori ?

Nu, dar daca se cumpleaza cu castele nepotrivite (exemplele date de tine mai sus cu gagicile de genul x sau y)...iau tepica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt mai mic si mai prostut - am experienta putina si neplacuta cu dragostea. Si vreau sa cer niste pareri... Se spune mereu ca femeile sunt mai multe decat barbatii. Unde sunt asa de multe ca eu nu le vad ? Cele mai multe au pe cate cineva, dintre alea care nu au, multe plang dupa vreunu, si mai raman restul - unele se vad, altele nu, plus ca au un obicei prost rau sa joace "extremely hard to get". Cum pot unele sa stea cu baieti pe care nu ii iubesc, dar ii lasa sa se indragosteasca de ele si mai apoi se plictisesc si ii lasa p-aia terminati ? Am vazut ca foarte multe se ghideaza dupa ce ii poate oferi baiatul - distractie si obiecte, si bineinteles - o obsesie a fetelor - daca e de viitor. Am mai vazut si paradoxul ca multe stau cu niste ticalosi - baietii buni sunt plictisitori ?

 

Unele fete/femei vor barbati rai pentru a-i schimba, pentru a-i domestici. Asta este scopul lor.

Asta se trage din copilarie, depinde foarte mult de tatal ei. Daca tatal ei a fost un betivan, un agresiv, si-a batut nevasta,etc femeia va dori un barbat la fel pentru a-l schimba pentru ca nu a putut sa faca acest lucru in copilarie.

 

Barbatii cuminti sunt plicticosi, nu au ce sa mai schimbe la ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt mai mic si mai prostut - am experienta putina si neplacuta cu dragostea. Si vreau sa cer niste pareri... Se spune mereu ca femeile sunt mai multe decat barbatii. Unde sunt asa de multe ca eu nu le vad ? Cele mai multe au pe cate cineva, dintre alea care nu au, multe plang dupa vreunu, si mai raman restul - unele se vad, altele nu, plus ca au un obicei prost rau sa joace "extremely hard to get". Cum pot unele sa stea cu baieti pe care nu ii iubesc, dar ii lasa sa se indragosteasca de ele si mai apoi se plictisesc si ii lasa p-aia terminati ? Am vazut ca foarte multe se ghideaza dupa ce ii poate oferi baiatul - distractie si obiecte, si bineinteles - o obsesie a fetelor - daca e de viitor. Am mai vazut si paradoxul ca multe stau cu niste ticalosi - baietii buni sunt plictisitori ?

 

Am citit ce ai scris si m-am cam simtit. :o: Si eu am facut "greseala" sa stau cu baieti pe care nu-i iubesc, nu neaparat cu intentia de a ii face sa sufere. Nu stiu din ce motive fac alte femei asta, dar eu ma atasez foarte greu de o persoana. Si-atunci ce sa fac, sa raman singura doar pentru ca nu iubesc? Am avut si motive mai egoiste, la genu' ca sufeream dupa vreunul si-atunci hai sa ma consolez cu altu'. :o: Unele o fac pentru ca se plictisesc sa fie singure, au chef sa se joace etc.

 

In legatura cu ultima parte, si mie imi mai plac, uneori, barbatii rai. Si da, si eu plec cu ideea de a-i "domestici" ( n-am tata betivan/agresiv, nu si-a batut nevasta, deci n-am nici o trauma :blink: ). Mi se pare o provocare genul asta de "imblanzire", iar noua, femeilor, ne cam plac provocarile.

 

Pentru o relatie de durata, preferam baietii buni/plicticosi. Cel putin unele dintre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma pe bune, ce viata e aia in care el vine cu flori acasa, cu zambetul pe buze, iti face masaj, spala vasele si aveti despre ce sa faceti conversatie interesanta... in afara de... vecinii din jur, burta lui varu' Costica, celulita lu' Marghioala si felul in care injura Andreea Esca in spatele camerelor? Sa ai pe unul care mai trage cate un part la masa, care sa ragaie dupa tochitura facuta de tine, sa se sterga la bot, sa iti mai dea cate un pumn in ochi ca sa stii care-i stalpul casei, sa umble prin casa in maiou tetra (asa numitul "wife beater" :blink: ) si cu papucii din plastic Chanel si sa-i dea palme lu' ala micu' ca sa se racoreasca si el un pic dupa o zi in care l-a chinuit la icre un sef infect, cu muuuult mai prost decat el - stalpul casei. Ce poate sa-si doreasca mai mult si mai mult o femeie din... Bolintin Vale, nu?

Editat de american :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acuma pe bune, ce viata e aia in care el vine cu flori acasa, cu zambetul pe buze, iti face masaj, spala vasele si aveti despre ce sa faceti conversatie interesanta... in afara de... vecinii din jur, burta lui varu' Costica, celulita lu' Marghioala si felul in care injura Andreea Esca in spatele camerelor? Sa ai pe unul care mai trage cate un part la masa, care sa ragaie dupa tochitura facuta de tine, sa se sterga la bot, sa iti mai dea cate un pumn in ochi ca sa stii care-i stalpul casei, sa umble prin casa in maiou tetra (asa numitul "wife beater" :o: ) si cu papucii din plastic Chanel si sa-i dea palme lu' ala micu' ca sa se racoreasca si el un pic dupa o zi in care l-a chinuit la icre un sef infect, cu muuuult mai prost decat el - stalpul casei. Ce poate sa-si doreasca mai mult si mai mult o femeie din... Bolintin Vale, nu?

 

Nu cred ca se referea la genul ala de ticalosi. :blink: Cei despre care vorbesti tu intra deja in alta categorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ai pe unul care mai trage cate un part la masa, care sa ragaie dupa tochitura facuta de tine, sa se sterga la bot, sa iti mai dea cate un pumn in ochi ca sa stii care-i stalpul casei, sa umble prin casa in maiou tetra (asa numitul "wife beater" :spiteful: )

 

Ala e considerat porc..... :spiteful:. Deci nu e bine nici asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit ce ai scris si m-am cam simtit. :spiteful: Si eu am facut "greseala" sa stau cu baieti pe care nu-i iubesc, nu neaparat cu intentia de a ii face sa sufere. Nu stiu din ce motive fac alte femei asta, dar eu ma atasez foarte greu de o persoana. Si-atunci ce sa fac, sa raman singura doar pentru ca nu iubesc? Am avut si motive mai egoiste, la genu' ca sufeream dupa vreunul si-atunci hai sa ma consolez cu altu'. :lol: Unele o fac pentru ca se plictisesc sa fie singure, au chef sa se joace etc.

 

In legatura cu ultima parte, si mie imi mai plac, uneori, barbatii rai. Si da, si eu plec cu ideea de a-i "domestici" ( n-am tata betivan/agresiv, nu si-a batut nevasta, deci n-am nici o trauma :spiteful: ). Mi se pare o provocare genul asta de "imblanzire", iar noua, femeilor, ne cam plac provocarile.

 

Pentru o relatie de durata, preferam baietii buni/plicticosi. Cel putin unele dintre noi.

 

Am inteles - e teoria cu hotul si prostul... Baiatul era prostul. In relatiile de durata baiatul bun e inselat cu un baiat rau. Am intalnit genul tau - ii vine usor sa ii aiba pe cei buni si neexperimentati - dar e complicat de gasit ala potrivit care sa suporte muuulte chestii si multe inechitati (principiul linge-mi tocul vierme, ca daca nu, te schimb). Cum banuiam - fete singure nu exista - ca doar n-or sa ramana singure pentru ca nu iubesc, n-ar vrea nici sa se plictiseasca, au chef si sa se joace... Interesant sistemul valoric feminin - ma face sa vars.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles - e teoria cu hotul si prostul... Baiatul era prostul. In relatiile de durata baiatul bun e inselat cu un baiat rau. Am intalnit genul tau - ii vine usor sa ii aiba pe cei buni si neexperimentati - dar e complicat de gasit ala potrivit care sa suporte muuulte chestii si multe inechitati (principiul linge-mi tocul vierme, ca daca nu, te schimb). Cum banuiam - fete singure nu exista - ca doar n-or sa ramana singure pentru ca nu iubesc, n-ar vrea nici sa se plictiseasca, au chef si sa se joace... Interesant sistemul valoric feminin - ma face sa vars.

 

De unde ai dedus ca in relatiile de durata baiatul bun e inselat cu cel rau? :spiteful: Eu n-am zis asa ceva. Sunt curioasa de unde ai scos asta.

Iar eu am spus cum vad lucrurile prin proprii ochi, n-am spus ca toate femeile stau cu barbati si fara sa ii iubeasca. :spiteful: Pe langa asta, nu cred ca am tras eu de nimeni sa se indragosteasca de mine, nu am obligat, nu nimic. Si nici nu caut pe cineva care sa urmeze principiul mentionat de tine. Doar ca unii "ticalosi" merita cumintiti.

Despre partea cu plictisitul si "cheful" de joaca, am recunoscut sincer ca sunt si femei care sa faca asa ceva. Am intalnit asemenea femei. Nu multe, dar am intalnit. Si-atunci, daca stiu ca exista, de ce sa nu mentionez si varianta asta?

Tu te repezi sa judeci sistemul valoric feminin punand toate femeile la un loc. Existe femei x, femei y, femei z s.a. Nu cred ca e greu sa-ti dai seama de asta. Daca unele femei sunt mai "speciale", hai dom'ne sa judecam toate femeile. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×