Sari la conținut
Forum Roportal
Darkyn

The Southern Vampire Mysteries

Postări Recomandate

As dori sa va intreb daca ati citit seria The Southern Vampire Mysteries (The Sookie Stackhouse Novels / Chronicles ) scrise de autoarea Charlaine Harris. In romana seria se numeste Vampirii Sudului si contine 9 volume (MORTI PANA LA APUS, MOARTEA LA DALLAS, CLUBUL MORTILOR, MOARTA PENTRU TOTI, MORT DE-A BINELEA, CATEGORIC MOARTA,MORTI CU TOTII, MAI RAU DECAT MOARTEA). Eu le-am citit pe toate insa in limba engleza.

 

PS: Serialul True Blood (anul acesta va aparea sezonul 3 - HBO) are la baza aceasta serie.

Intai am citit cartile iar apoi am vazut si cele 2 sezoane si sincer nu sunt tocmai multumita de rezultatul serialului in ceea ce priveste autenticitatea. In serial apar personaje noi iar actiunea se petrece diferit. Serialul in sine e dragut insa cred ca s-a indepartat mult de carti (asta e cu totul alta discutie).

 

 

In cazul in care ati avut ocazia sa cititi una/mai multe carti din aceasta serie, ce parere ati avut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa va intreb daca ati citit seria The Southern Vampire Mysteries (The Sookie Stackhouse Novels / Chronicles ) scrise de autoarea Charlaine Harris. In romana seria se numeste Vampirii Sudului si contine 9 volume (MORTI PANA LA APUS, MOARTEA LA DALLAS, CLUBUL MORTILOR, MOARTA PENTRU TOTI, MORT DE-A BINELEA, CATEGORIC MOARTA,MORTI CU TOTII, MAI RAU DECAT MOARTEA). Eu le-am citit pe toate insa in limba engleza.

 

PS: Serialul True Blood (anul acesta va aparea sezonul 3 - HBO) are la baza aceasta serie.

Intai am citit cartile iar apoi am vazut si cele 2 sezoane si sincer nu sunt tocmai multumita de rezultatul serialului in ceea ce priveste autenticitatea. In serial apar personaje noi iar actiunea se petrece diferit. Serialul in sine e dragut insa cred ca s-a indepartat mult de carti (asta e cu totul alta discutie).

 

 

In cazul in care ati avut ocazia sa cititi una/mai multe carti din aceasta serie, ce parere ati avut?

 

Imi place foarte mult seria Vampirii sudului. Le-am citit pe toate, dar in engleza. Desi nu se poate vorbi despre valoarea literara a cartilor acestea, sunt foarte amuzante. Nu au prea mult in comun cu actiunea in True Blood, si de asta nici eu nu sunt tocmai multumita de rezultatul serialului... dar, Eric Northman... fie in carte fie in serialul... mmmm... ce vampir :blink: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×