Sari la conținut
Forum Roportal
cristina16

Sunt bine asa cum sunt?

Postări Recomandate

salut!am 16 ani si am 1.70 si am 67 kg..e bine asa cum sunt sau nu?am facut si sport f mult si am inteles ca sportu face oasele mai grele!inca mai practic sport..basket ..cum as putea scapa de kg in plus!va merci!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!am 16 ani si am 1.70 si am 67 kg..e bine asa cum sunt sau nu?am facut si sport f mult si am inteles ca sportu face oasele mai grele!inca mai practic sport..basket ..cum as putea scapa de kg in plus!va merci!!
Normal,la o inaltime de 1,70,este ideala o greutate de 60 kg,dar nu este o chestie general valabila...pe cand un barbat cu o inaltime de 1,70,ar trebui sa aiba 70 kg...posibil sa ai un surplus de cateva kg,dar nu cred ca este cazul sa te impacientezi...curele de slabire nu sunt o solutie,putin sport nu strica,si eventual sa te duci la o sala!!ah,si fara paine sau grasimi dupa 6 seara! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa te iei intotdeauna dupa kg,cum ai spus si tu conteaza si oasele

o chestie ce ai putea face daca te preocupa sa slabesti: sa mananci disociat,orice dar disociat. In primul rand sa nu amesteci paine cu carne etc etc. Si sa nu ti vreo "cura minune" , cea cu disocierea e foarte buna, mananci tot ce iti place si mai si slabesti :P dar nu te astepta la miracole, trebuie sa ai rabdare, in cateva luni o sa se vada rezultatul :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1,70 si 50 kg...inseamna ca eu sunt anemica?! :-

Eh, nu am fost niciodata adepta curelor de slabire, oricum ma streseaza colega de banca zi de zi cu intrebarea eterna: "fata, ti se pare ca sunt grasa?" :P

Parerea mea este ca o cura de slabire nu te-ar avantaja la aceasta varsta pentru ca esti deocamdata in crestere...dar, daca tii neaparat sa fii mai slaba, iti recomand mult sport, nu renunta la paine, foarte important asta :P , mananca putin si des, mai mult pui la gratar, peste la gratar, nu fructe (nerecomandabil banane, capsuni pentru ca ingrasa), sucuri naturale, nu carbogazoase, consum de legume moderat si sa nu uitam ce este mai important...sala!

numa bine :P

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu fructe (nerecomandabil banane, capsuni pentru ca ingrasa)

numa bine :P

 

 

 

 

 

 

capsunile sint unele dintre cele mai sanatoase fructe....contine o cantitate foarte mare de antioxidanti pe linga bluberry si inca alte citeva.... daca as tine o cura de slabire sa zicem mai drastica..... as minca cit mai multe fructe posibile..... despre banane este adevarat ca preferabil sa nu fie consumate in cantitati mari.... dar daca esti in graba si ai de ales intr'o alegere "fast food" si o banana.... banana este mai sanatoasa... in fine, teoriile sint multe.... daca voi credeti ca va ingrasa capsunile .... trimiteti'le mie.... :- citeodata maninc 2kg intr'o zi.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"sunt bine asa cum sunt?"

Da cristina..esti bine!.la varsta ta eu zic ca e cam devreme sa incepi sa-ti faci o problema din asta.Sunt lucruri mai importante amu'.cCum ar fi sa ai grija cand apare Zuratoru'...Si cand o sa apara,o sa intelegi ca esti foarte biine asa :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristina la 16 ani inca nu e cazul sa te bagi pe diete sau slabit :P" , ai sa observi ca fetele au tendinta la varsta ta sa se mai implineasca :Pe e specific varstei :P

 

Si am o intrebare , de ce intrebi daca esti bine asa? Te-au comentat niste baieti vreodata ? :P ... Nu te stresa ... tu sa simti bine si sa te iubesti :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu eram un pic mai grasutza chiar la inceputu liceului.... dar apoi m`am indragostit, si sa vezi cum am disparut kilogramele. :-

Asa o sa patesti si tuh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut bai!uite sunt si eu noua pe aici de vreo 2 zile si am scris ieri un msg cu dietele si cu h si kg!si nu credeam ca voi primi asemenea raspunsuri!sunteti chiar tari!pe bune..!chiar ma bucura chestia asta! m-a intrebat cineva de ce am am pus intrebarea sunt bine asa cum sunt? si altcineva mi-a zis ca daca am pus-o din cauza comentarilor baietilor!nu!!baietii chiar nu mi-au zis decat ca sunt ff bine asa cum sunt si ca sunt pe placu lor..dar nush.. ca orice fata ma simt asa..ca as vrea sa mai slabesc!!!dar imi trece mie chestia asta cand o sa ma indragostesc!defapt asta vroiam sa va intreb..uite care e faza..e un tip la mine in liceu care se tot uita dupa mine si eu ma uit dupa el..numai ca el e ff timid si nu va face nimic niciodata..nici nu ne cunoastem..iar eu sunt si mai timida ca el!defapt eu sunt o fire tare energica si nu stau niciodata la locu meu dar cand imi place de unu sunt asa de timida..nici nu ma recunosc!eu am nr lui de telefon ca am facut rost de tot ce ma interesa..dar pur si simplu nu am tupeu sa ii zic nik..si nush..da-ti-mi sfaturi pt o timida..adica sa am curaj sa le fac si totusi sa aiba si efect!multam!!sunteti tari!!:*

post-13905-1134059316_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut bai!uite sunt si eu noua pe aici de vreo 2 zile si am scris ieri un msg cu dietele si cu h si kg!si nu credeam ca voi primi asemenea raspunsuri!sunteti chiar tari!pe bune..!chiar ma bucura chestia asta! m-a intrebat cineva de ce am am pus intrebarea sunt bine asa cum sunt? si altcineva mi-a zis ca daca am pus-o din cauza comentarilor baietilor!nu!!baietii chiar nu mi-au zis decat ca sunt ff bine asa cum sunt si ca sunt pe placu lor..dar nush.. ca orice fata ma simt asa..ca as vrea sa mai slabesc!!!dar imi trece mie chestia asta cand o sa ma indragostesc!defapt asta vroiam sa va intreb..uite care e faza..e un tip la mine in liceu care se tot uita dupa mine si eu ma uit dupa el..numai ca el e ff timid si nu va face nimic niciodata..nici nu ne cunoastem..iar eu sunt si mai timida ca el!defapt eu sunt o fire tare energica si nu stau niciodata la locu meu dar cand imi place de unu sunt asa de timida..nici nu ma recunosc!eu am nr lui de telefon ca am facut rost de tot ce ma interesa..dar pur si simplu nu am tupeu sa ii zic nik..si nush..da-ti-mi sfaturi pt o timida..adica sa am curaj sa le fac si totusi sa aiba si efect!multam!!sunteti tari!!:*
Invinge-ti timiditatea,ia-ti inima in dinti si fa tu primul pas...trimite-i un mesaj subtil de exemplu,si la sfarsit semneaza-te....da-i de inteles ca il placi...invita-l la o plimbare in parc,puteti incepe o frumoasa prietenie! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×