Sari la conținut
Forum Roportal
Bibi2085

Intel ULV Core 2 Solo

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna

am si io o mare nelamurire. pana acum nu am mai auzit de procesoare intel core 2 solo, si mi-a starnit interesul cand am vazut pe un raft intr-un magazin de electronice la specificatiile unui laptop "tip procesor: Intel ULV Core 2 Solo SU3500 1.40GHz; ram : 4 gb ddr2 "

este un procesor bun? combinatia 1.5 g la procesor cu 4 g la ram este ok? adica eu vazusem la alte laptopuri ceva de genu procesor co2duo 2.2g cu 4g ddr2, si aici un cazul asta ma gandeam eu...procesorul ala core 2 duo nu se comporta cumva ca 2 proc de 2g? si daca era asa ar fi fost super ok.

dar...1.4g mi se pare slabut....nush

eu nu ma pricep ... asa ca astept pareri pro si contra de la voi..cei mai priceputi decat mine sa ma lamuriti care este treaba cu core2solo

Editat de Bibi2085

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

am si io o mare nelamurire. pana acum nu am mai auzit de procesoare intel core 2 solo, si mi-a starnit interesul cand am vazut pe un raft intr-un magazin de electronice la specificatiile unui laptop "tip procesor: Intel ULV Core 2 Solo SU3500 1.40GHz; ram : 4 gb ddr2 "

este un procesor bun? combinatia 1.5 g la procesor cu 4 g la ram este ok? adica eu vazusem la alte laptopuri ceva de genu procesor co2duo 2.2g cu 4g ddr2, si aici un cazul asta ma gandeam eu...procesorul ala core 2 duo nu se comporta cumva ca 2 proc de 2g? si daca era asa ar fi fost super ok.

dar...1.4g mi se pare slabut....nush

eu nu ma pricep ... asa ca astept pareri pro si contra de la voi..cei mai priceputi decat mine sa ma lamuriti care este treaba cu core2solo

 

 

e ok 1,4GHz cu 4Gb ram

 

 

avantajul procesorului core solo este consumul redus de energie deci rezulta autonomia mai mare la baterie dar e un procesor mai lab decat cel 2.2gb core 2 duo

Editat de TZEP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

am si io o mare nelamurire. pana acum nu am mai auzit de procesoare intel core 2 solo, si mi-a starnit interesul cand am vazut pe un raft intr-un magazin de electronice la specificatiile unui laptop "tip procesor: Intel ULV Core 2 Solo SU3500 1.40GHz; ram : 4 gb ddr2 "

este un procesor bun? combinatia 1.5 g la procesor cu 4 g la ram este ok? adica eu vazusem la alte laptopuri ceva de genu procesor co2duo 2.2g cu 4g ddr2, si aici un cazul asta ma gandeam eu...procesorul ala core 2 duo nu se comporta cumva ca 2 proc de 2g? si daca era asa ar fi fost super ok.

dar...1.4g mi se pare slabut....nush

eu nu ma pricep ... asa ca astept pareri pro si contra de la voi..cei mai priceputi decat mine sa ma lamuriti care este treaba cu core2solo

 

ULV inseamna ultra-low voltage, deci consum redus de enrgie, autonomie mare, e indicat pentru cei care calatoresc mult, si care nu au nevoie de un procesor care sa zbarnaie. Va face fata cu brio aplicatiilor de tip Office si navigatului pe Internet. RAM-ul este suficient pentru orice sistem de operare.:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×