Sari la conținut
Forum Roportal
Badflower

Spiritism...fantome...ritualuri...vraji

Postări Recomandate

buna....as dori sa imi spuneti dak ati vazut vreo data o fantoma si daca ati vb cu ea.....daca cunoasteti anumite vraji si ritualuri va rog sa imi spuneti si mai detaliat...sau un link cu aceste lucruri...

eu de la o vreme sunt pasionata de spiritism si lucruri paranormale ce nu le pot intelege....iar in viitoarea excursie am stabilit cu fetele sa facem spiritism....dar problema ramane cum..??...am gasit cate ceva dar nu stiu daca merge:((, am auzit de tabla ouja sau ceva de genu si am vz intr-un film cum se poate confectiona una dar nush dak am facut-o bn si presupun ca sunt persoane care vad si vb cu spirite regulet si de aceea va rog sa ma ajutati ....chiar va rog sa imi ziceti....este destul de urgent caci se apropie excursia ... va rog un mic ajutor:D sau macar o parere..:P:nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
presupun ca sunt persoane care vad si vb cu spirite regulet si de aceea va rog sa ma ajutati ....chiar va rog sa imi ziceti....este destul de urgent caci se apropie excursia ... va rog un mic ajutor:D sau macar o parere..:P:nep:

Iti urez sa nu va ajute nimeni cu problema asta! :)

 

Ce incercati voi sa faceti este echivalent cu jocul unor copii de 5 ani cu chibriturile intr-un pod plin de paie... Adica o joaca inconstienta cu lucruri periculoase pentru fiinta voastra. Daca "ia foc" iese rau si raman urme adanci pentru viitorul vostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, "ajutorul" asta este de fapt un rau, iar daca ar sti ce fac de fapt, le-ar trece pofta de distractie.

 

 

Totusi interesul pentru lucruri iesite din normal nu este rau in sine. Doar modul iresponsabil de a te juca astfel cu ce nu cunosti. Ar trebui sa studiezi bine intai despre ce este vorba. Desigur scoala nu invata lucrurile astea. Cel putin deocamdata. Oficial stiinta moderna le si neaga. Speram in remedierea situatiei astfel incat copiii sa fie in viitor educati cu privire la fenomenele astea care in ciuda ignorantei "stiintifice" ele se manifesta practic si sunt experimentate in mod iresponsabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna....as dori sa imi spuneti dak ati vazut vreo data o fantoma si daca ati vb cu ea.....daca cunoasteti anumite vraji si ritualuri va rog sa imi spuneti si mai detaliat...sau un link cu aceste lucruri...

eu de la o vreme sunt pasionata de spiritism si lucruri paranormale ce nu le pot intelege....iar in viitoarea excursie am stabilit cu fetele sa facem spiritism....dar problema ramane cum..??...am gasit cate ceva dar nu stiu daca merge:((, am auzit de tabla ouja sau ceva de genu si am vz intr-un film cum se poate confectiona una dar nush dak am facut-o bn si presupun ca sunt persoane care vad si vb cu spirite regulet si de aceea va rog sa ma ajutati ....chiar va rog sa imi ziceti....este destul de urgent caci se apropie excursia ... va rog un mic ajutor:D sau macar o parere..:P:)

Haaaa?!? I-auzi dom'le ce preocupari au copii in ziua de azi...

Vedeti, poate patiti si voi ca aia din Germania, care au vrut sa faca un ritual de magie evocatorie si, in loc sa-si faca cercul pe podea, si l-au facut pe tavan. I-au gasit sfartecati pe toti, cu expresii de groaza pe fete de parca il vazusera pe dracu' .

Stati cuminti fetele, nu va bagati nasul unde nu va priveste, doar pentru teribilismul de a face ceva "deosebit", sau de a povesti la scoala pentru a deveni populare. Sincer, nu inteleg rostul acestor acte, dar daca or fi avand vreo logica, atunci sunt altii indreptatiti de experienta si cunoastere sa o faca, nu voi, care asa cum te lauzi, nu le intelegeti.

La scoala cu voi si puneti mana pe carte. Presupun ca daca veniti cu idei din astea, inca nu aveti un servici si greutati in viata.

Lipsa asta de ocupatie care naste monstrii :P .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am citit diferite lucruri pe internet sam am luat carti de la biblioteca si in mare parte m-am informat, dar eu am facut acest topic ca sa imi ziceti daca voi ati facut spiritism daca ati vazut fantome....nu ca sa veniti sa imi ziceti sa invat, cu cartea oricum stau f. bine ...va rog sa imi ziceti ce ati facut iar despre rriscuri este treaba mea....in plus sunt constienta de ce s-ar putea intampla dar sunt si diferite moduri in care sa te protejezi, poate ce de asta nu stiti..:P...asa ca ziceti-mi dak ati vazut si dak ati invocat vreo enitate pana acum ....

Editat de Badflower

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare experienta este diferita.

Nu stiu daca ar fi indicat sa treci prin ea, dar cum ai zis si tu.. este decizia ta. Sper doar ca esti realmente constienta de ceea ce-ti doresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am citit diferite lucruri pe internet sam am luat carti de la biblioteca si in mare parte m-am informat, dar eu am facut acest topic ca sa imi ziceti daca voi ati facut spiritism daca ati vazut fantome....nu ca sa veniti sa imi ziceti sa invat, cu cartea oricum stau f. bine ...va rog sa imi ziceti ce ati facut iar despre rriscuri este treaba mea....in plus sunt constienta de ce s-ar putea intampla dar sunt si diferite moduri in care sa te protejezi, poate ce de asta nu stiti..:o:...asa ca ziceti-mi dak ati vazut si dak ati invocat vreo enitate pana acum ....

 

Presupun ca o sa gasesti o metoda care tie ti se pare potrivita pentru invocare. Si mai presupun si ca o sa reusesti cu invocarea spiritului. Ma intreb peste cat timp o sa apari aici intreband cum gonesti spiritul invocat, ca nu-ti mai da pace.

 

N-am invocat nici o entitate pana acum si nici nu vad de ce as face asa ceva. Ceea ce nu cunoastem, nu trebuie deranjat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presupun ca o sa gasesti o metoda care tie ti se pare potrivita pentru invocare. Si mai presupun si ca o sa reusesti cu invocarea spiritului. Ma intreb peste cat timp o sa apari aici intreband cum gonesti spiritul invocat, ca nu-ti mai da pace.

 

N-am invocat nici o entitate pana acum si nici nu vad de ce as face asa ceva. Ceea ce nu cunoastem, nu trebuie deranjat.

pai eu am sa fac asta intr-un hotel asa ca sper ca va ramane acolo:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am citit diferite lucruri pe internet sam am luat carti de la biblioteca si in mare parte m-am informat

Mai exista o "mica" parte esentiala de care nu te-ai informat. Iar in partea aia spune ca spiritismul il supara la culme pe Doamne-Doamne. Ceea ce inseamna ca ti-ar putea trage palma vietii tale.

 

In schimb Doamne-Doamne te-ar lasa sa faci mai multe "chestii" daca inveti sa fii responsabila pe actiunile tale. Dar pentru asta trebuie sa cunosti intai mai bine viata. Ca sa stii ce e ala foc inainte sa folosesti chibriturile. Iar focul te invata spiritualitatea si religiile ce este.

 

Cartile de pe piata sunt scrise de copii pentru copii. Cei ce le-au scris nu cunosc nici ei focul, doar se joaca iresponsabil cu chibriturile.

 

Totusi, daca faci prostii, iti doresc ca o eventuala lectie de viata sa-ti fie cat mai usoara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×