Sari la conținut
Forum Roportal
Dochianne

Hercolubus sau Planeta Rosie

Postări Recomandate

Suntem atat de slabi incat ne influienteaza orice ciocnire de corpuri astrale aflate la n km/lumina de noi. Vointa proprie lipseste cu desavarsire in aceste momente. Devenind constienti de prezent, putem schimba viitorul.

 

 

 

Imi spunea un prieten ca ar vrea sa traiasca sa ajunga sa-l vada venind pe Hercolubus spre el.

Si cum poti devia o planeta, planetoid, cometa mai mare sa nu cada pe un alt corp ceresc....nefiindu-ti frica? :o:

Sau o explozie de supernova. Cum te poti feri de radiatia care intra citoiva km in sol. Gama parca. :blink:

Sau de explozia supernovei care ajunge la o nava in cosmos. Ce nu poate avea grosimi mari. :doh:

Stind cu pieptul curajos in fata radiatiilor? :cheer:

Hercolubus, de fapt planeta a 12-a poate fi evitata cu citeva sticle de bere. :spiteful:

 

Cu trecerea anilor de cind am aflat de aceasta planeta, am senzatia ca nu exista decit comete, dincolo de Pluto, si citiva planetoizi.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum poti devia o planeta, planetoid, cometa mai mare sa nu cada pe un alt corp ceresc....nefiindu-ti frica? :o:

Sau o explozie de supernova. Cum te poti feri de radiatia care intra citoiva km in sol. Gama parca. :blink:

Sau de explozia supernovei care ajunge la o nava in cosmos. Ce nu poate avea grosimi mari. :doh:

Stind cu pieptul curajos in fata radiatiilor? :cheer:

Hercolubus, de fapt planeta a 12-a poate fi evitata cu citeva sticle de bere. :spiteful:

 

Cu trecerea anilor de cind am aflat de aceasta planeta, am senzatia ca nu exista decit comete, dincolo de Pluto, si citiva planetoizi.

 

 

las-o sa vina...daca nu e gluma...si chiar exista o planeta care vine in coliziune cu terra...pai sa vina....macar scapam de problemele vietii materiale...si ajungem iar spirite....ce naiba...ca doar nu mori de tot.....daca nu e cumva o gluma buna...:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma refeream la alceva. Influentele pe care planetele le exercita asupra noastra ne face sa actionam intr-un anumit fel sau intr-un alt fel. Datorita faptului ca omenirea se afla intr-un somn profund (in care unii viseaza frumos iar altii urat), fara de o vointa proprie si interdependenta fata de factorii din jur, orice ciocnire de corpuri astrale poate aduce pe pamant razboaie sangeroase, crime oribile, miscari sociale, etc. Omul are iluzia ca-si poate controla viata dupa propria vointa, din pacate se inseala amarnic deoarece el se afla sub influenta constanta a astrelor. Doar capatand vointa si dezvoltand amintirea de sine poate evada de sub aceasta influenta mecanicista.

 

 

 

 

las-o sa vina...daca nu e gluma...si chiar exista o planeta care vine in coliziune cu terra...pai sa vina....macar scapam de problemele vietii materiale...si ajungem iar spirite....ce naiba...ca doar nu mori de tot.....daca nu e cumva o gluma buna...<_<

 

 

Stai linistit ca nu avem noi norocul asta. Nu poti evada dintr-o inchisoare prin actiuni conventionale si chiar daca reusesti sa evadezi va fi ptr un scurt timp, te vor prinde si te vor baga la loc in inchisoare. Poti evada pe cai neconventionale insa. Cand spun neconventionale ma refer la levitatie, stare de jinas, calatorii astrale, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai vazut de asemenea cerinte de a demonstra contrarul, inexistenta la ceva. Oameni buni.... povara dovezii sta la cei ce fac afirmatiile extraordinare. Cei ce le contrazi sau cei ce cer dovezi nu au nimic de dovedit.

 

 

Cum poti sa explici o intuitie. De exemplu, eu intuiesc ca maine plopul va face mere si rachita micsunele. Cum pot sa-ti demonstrez eu azi ca asa se va intampla? Nu ai intuit niciodata ceva care sa se si fi intamplat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum poti sa explici o intuitie. De exemplu, eu intuiesc ca maine plopul va face mere si rachita micsunele. Cum pot sa-ti demonstrez eu azi ca asa se va intampla? Nu ai intuit niciodata ceva care sa se si fi intamplat?

 

Vocabularul si modul de exprimare a intuitiilor difera de ce se poate vedea prin filmuletele de aici.

 

Pana si intuitiile au nevoie de un fundament. Perceptia intuitiva este bazata pe dovezi incomplete, este o extrapolare sau o completare nu o inventie.

 

Sunt o persoana intuitiva si am ajuns sa-mi cunosc intuitia destul de bine... daca este ceva ce sa pot face bine, atunci acel ceva este sa intuiesc evolutia evenimentelor, dinamica lor. Totusi, fac o deosebire clara intre aceasta intuitie si fabulatiile de genul plopul face mere.

 

Atitudinea onesta in folosirea intuitiei este sa spui ca nu stii dar ca pe baza informatiilor putine pe care le ai pare ca X sau Y poate fi adevarat. In lucrurile legate de intuitie trebuie pastrata o onestitate intelectuala altfel dam in povesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pamantul poarta inca urmele coleziunilor creeate de diferite corpuri ceresti de-a lungul vietii sale. Nu poti nega faptul ca exista posibilitatea de aparitie a unui corp strain sistemului nostru solar care ne poate fi fatal.

 

 

Inca din cele mai vechi timpuri marii intelepti intuiau, dar nu puteau demonstra atunci ca pamantul se invarte in jurul soarelui ci nu invers. In schimb s-au gasit acei oameni care daca nu pipaie cu propriul eu un lucru, acela nu exista. Si datorita acestui fapt s-a intarziat mii de ani ceea ce pentru acei intelepti era pur si simplu evident. Pana nu s-a nascut un om liber de sistem care sa rupa orice conventie si paradigma invechita nu s-a trecut la nivelul urmator. Si acel cu adevarat Om a platit cu insusi pretul vietii sale pentru curajul de a da peste cap tot sistemul, ba chiar insusi sistemul solar. Mintea si eul niciodata nu va lasa evolutia sa vina de la sine, deoarece o realitate bine fixata este cu mult mai usor de intretinut si manipulat.

 

 

De aceea intaresc si sustin ca absolut totul este posibil si nimic nu este ceea ce pare a fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pamantul poarta inca urmele coleziunilor creeate de diferite corpuri ceresti de-a lungul vietii sale. Nu poti nega faptul ca exista posibilitatea de aparitie a unui corp strain sistemului nostru solar care ne poate fi fatal.

 

Daca vorbesti de posibilitate... vorbeste si de probabilitate. Iar daca te apuci sa arunci cu numere, e recomandabil sa ai studii in spate nu indigestii.

 

Eu nu zic ca e imposibil sa vina un corp ceresc si sa ne faca praf... doar ca e improbabil.

La fel de bine este posibil sa-mi cada un avion in cap, sunt in BC, avem aeroport si trafic aerian, poate teoretic sa-mi cada unul in cap... dar n-ai sa ma vezi facandu-mi griji in legatura cu asta. Este improbabil. S-au trezit unii prin diverse orase cu avioane in casa, nu-i imposibil, dar nu este suficient de probabil incat sa-mi fac griji.

 

E cu mult mai probabil sa mori de o infectie ceva decat intr-un impact catastrofic.

 

 

 

De aceea intaresc si sustin ca absolut totul este posibil si nimic nu este ceea ce pare a fi.

Teoretic DA, totul este posibil dar repet... sunt diferite grade de probabilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai linistit ca nu avem noi norocul asta. Nu poti evada dintr-o inchisoare prin actiuni conventionale si chiar daca reusesti sa evadezi va fi ptr un scurt timp, te vor prinde si te vor baga la loc in inchisoare. Poti evada pe cai neconventionale insa. Cand spun neconventionale ma refer la levitatie, stare de jinas, calatorii astrale, etc...

Influentele astea astrale, le-am vazut si eu cum chiar actioneaza. E un exercitiu de vointa sa lasi sa treaca pe linga tine o anumita influenta. sa vezi cum la altii din alte zodii chiar din a ta, se opintesc in respectivii, iar la tine sint parca din alta lume.

Deci tocmai ne debarasam de ele. De determinismul astral.

De fapt ce-mi bat eu capul. Fiecare crede ce vrea.

Acea planeta am deja impresia ac e un fis.

Daca am fi in spatiul cosmic, nici o infuenta astrala de pe Pamint nu mai e valabila. Si vom fi in curind. La inceput mai putini. Dupa care urmeaza. Se termina definitiv cu acest determinism. si cu fricile.

 

Daca vorbesti de posibilitate... vorbeste si de probabilitate. Iar daca te apuci sa arunci cu numere, e recomandabil sa ai studii in spate nu indigestii.

 

Eu nu zic ca e imposibil sa vina un corp ceresc si sa ne faca praf... doar ca e improbabil.

La fel de bine este posibil sa-mi cada un avion in cap, sunt in BC, avem aeroport si trafic aerian, poate teoretic sa-mi cada unul in cap... dar n-ai sa ma vezi facandu-mi griji in legatura cu asta. Este improbabil. S-au trezit unii prin diverse orase cu avioane in casa, nu-i imposibil, dar nu este suficient de probabil incat sa-mi fac griji.

 

E cu mult mai probabil sa mori de o infectie ceva decat intr-un impact catastrofic.

 

 

 

 

Teoretic DA, totul este posibil dar repet... sunt diferite grade de probabilitate.

E posibil sa fie corpuri, in special mai mici, cometele. Se stie ca sint cu miliardele dupa Pluto. Mai bine tinem cont de acest fapt si ne luam masuri de prevedere. Adica posibilitatea de a iesi in spatiul cosmic precum cu autoturismele. Ca de oprit un astfel de corp......

Exista avertismente de o astfel de spargere de cometa pe orbita. Si intinderea ei in spatiul de linga Terra. Mai bine ne-am gindi la o contracarare a efectelor decit sa negam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×