Sari la conținut
Forum Roportal
Dochianne

Hercolubus sau Planeta Rosie

Postări Recomandate

E o aberatie. La o distanta de 100 milioane de km de soare, nu are cum sa se topeasca plumbul. Sint de acord ca e ceva gresit. Pina si pe Mercur s-a vizualizat calota polara.

Temperatura de pe suprafata lui Venus chiar este mai mare dec

Editat de Marinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum o planeta daca exista, nu sta in ce scrie nu stiu ce persoana, pe net sau aiurea. E ditamai planeta. Chiar a aparut a 12-a......?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un corp ceresc misterios este filmat de diferite camere de luat vederi de pe satelitii NASA...cica nu e vorba nici de o cometa,nici de vreuna dintre planetele cunoscute.Si in mod evident,se misca!

Inregistrarile sunt recente: 20-21.04 2010.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nici macar nu am auzit pana acum de programul ala...cred ca tu trebuie sa explici.

 

Ups. :spiteful: Sry.

 

Bine.

 

http://www.fractal-timewave.com/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/2012_phenomen...and_the_I_Ching

 

29vdifa.png

 

Programul asta a fost creat de Terence Mckenna si fratele sau. Ei au presupus ca celebrele hexagrame din I-Ching nu sunt simple arhetipuri alese pentru divinatie ... in maniera in care este Tarotul ... ci sunt parti care definesc natura timpului. Prin cele 64 de hexagrame se poate calcula natura timpului si astfel se poate determina ceea ce Mckenna numeste proprietatea de "novelty" (schimbare/noutate/inovatie) ... care inseamna cresterea interconectivitatii timpului ... a complexitatii organizate ... in timp.

 

El credea ca 2012 ... ca si moment al "end of time" ... este un punct ce produce o gravitatie a timpului prin care sunt atrase intr-o singularitate toate momentele existente precedent acestui "end-time point".

 

Desigur ... 2012 nu are functia asta ... caci m-am jucat si eu cu programul ... si atat cat ma lasa el sa ma joc ... pana in anul 9999 ... unda temporala "cade" spre un punct pe care Mckenna il credea a fi "the end-time".

 

El a luat secventa regelui Wen de aranjare a celor 64 de hexagrame din I-Ching si le-a convertit in bitii unui program numit Time-Wave-Zero.

 

Este foarte interesant de observat ... prin programul asta ... cum timpul are o rezonanta si cum anumite momente care se afla la distante foarte mari de timp unul de altul ... intamplandu-se pe aceiasi rezonanta au exact aceleasi conotatii fizice si spirituale.

 

De exemplu ... prin programul asta ... se observa cum perioada elenica a riturilor fertilitatii in care grecii umblau mai mult goi si erau total preocupati cu "distractia" ... se afla pe aceiasi linie in care prin anii '60 a aparut revolutia hippy ... in care mai toti erau preocupati cu dansul , iarba , lsd-ul si obtinerea unei unitati sociale definite prin prisma ... fiecare face ce vrea ... atata timp cat nu face rau altcuiva.

 

Un alt exemplu ... este rezonanta dintre aparitie conducerii faraonice in Egipt ... si ridicarea la putere a lui Hitler si inceperea celui de-al treilea Reich.

 

Dar cuvintele sunt de prisos ... Mckenna (acum decedat) explicand mult mai fluid si mai exact ceea ce el a creat.

 

 

 

 

Pentru a intelege ... trebuie sa vizionati cele 3 clipuri.

Editat de Sol_Invictus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu merg filmele, Dati va rog linkurile.

Eu stiu ca una din sursele acesei isterii cu 2012, apare si din scobitorile chinezesti i-ching. Si apare o impartire a secolului 20, 1896-2012. A mileniului care vine 2012....mai incolo. Si ce e interesant, mileniul care se incheie normal in 2012, a inceput in 1054 sau 1050. Atunci a fost marea schisma religioasa si acea explozie f mare a supernovei Crabului. Se stie din cronicile chineze, acum.

Si mai apare subimpartirea secolelor, 18, 19 si 20 extrem de importante, in cadrul mileniului trecut. Dar toaate aceste impartiri, sint niste inflexiuni temporale. Atit.

dar s-ar putea sa fie un eveniment, probabil astronomic. Similar a ce a fost in 1050.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem atat de slabi incat ne influienteaza orice ciocnire de corpuri astrale aflate la n km/lumina de noi. Vointa proprie lipseste cu desavarsire in aceste momente. Devenind constienti de prezent, putem schimba viitorul.

 

 

 

Imi spunea un prieten ca ar vrea sa traiasca sa ajunga sa-l vada venind pe Hercolubus spre el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×