Sari la conținut
Forum Roportal
Dochianne

Hercolubus sau Planeta Rosie

Postări Recomandate

Explica-mi intai daca Hercolubus asta vine inainte sau dupa Nibiru - tot o planeta "catastrofica" si ea, sau inainte sau dupa cometa care urmeaza sa loveasca pamantul in 2012, conform unui nene care cica a descifrat codul biblic. Si cu alinierea la fel de apocaliptica a planetelor cum e?... ups. Stai, asta a fost in 2000, in mai, si nu s-a intamplat nimic. Ca sa nu mai spun de aceeasi venire la fel de apocaliptica a cometei Halley... si a navei spatiale pe care trebuiau sa se salveze adeptii lui Applewhite? :roll:

Si astea erau tot "teorii".

Cum am spus, ai stacheta foarte scazuta.

 

 

Draga mea, TU CARE AI O STACHETA FOARTE RIDICATA, FIE-TI MILA DE NISTE PAMANTENI SALBATECI SI INAPOIATI SI EXPLICA-NE SI NOUA PE INTELESUL NOSTRU CUM STA TRABA. dAR FA-O CU LUCRURI SOLIDE CARE SA STEA IN PICIOARE CACI PANA ACUM IN AFARA DE CERERI DE DEMONSTRATII NU AM AUZIT NIMIC SERIOS SI CARE SA STEA IN PICIOARE DE LA TINE.

Oricum noi, umilii pamanteni iti multumim ca existi pentru a ne lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba sta foarte simplu, dar voua va place sa va complicati doar pentru ca sunteti amatori de senzational, mistere si conspiratii indiferent daca sunt reale sau nu.

Inainte sa faca anunturi apocaliptice de genul: vine planeta/asteroidul/centura fotonica/alinierea planetara cutare care va distruge pamantul la data de...( 1999, 2000, 06.06.06. si alte enshpe mii de sfarsituri ale lumii) acesti domni care spun ce viseaza ei noaptea sau ce halucineaza dupa o vizita la magazinul de vise ar trebui sa faca niste cercetari serioase daca halucinatiile lor au vreun corespondent in realitate. E dragut cum vad ei planete care mai de care mai amenintatoare si mai ales stiu dinainte ce scenariu cataclismic va fi pentru pamant la apropierea lor, dar nici un om de stiinta nu a auzit, vazut, sau nu cunoaste aceste planete.

"lucrurile solide si demonstratiile" nu eu trebuie sa le aduc (altu' care nu intelege ce inseamna o eroare de logica :roll: ) ci voi, cei care sustineti bazaconiile astea.

Deci cum e? Hercolubus vine inainte sau dupa Nibiru? Sau cine stie, poate se ciocnesc astea doua in drum spre pamant, si poate intra si asteroidul ala in coliziune cu ele (ca se pare ca e o mare inghesuiala de obiecte cosmice periculoase in traiectorie catre Terra) si se anuleaza astea intre ele si scapam. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:nep: :P

De acelasi autor:

 

SURSA

 

 

 

Eiii nu o lua chiar asa pe miriste. Eu nu am spus ca stiu cum arata venusienii dar faptul ca in jurul anului 2012 va fi un cataclism este confirmat si de cei de la NASA si curios lucru chiar si de cei de la Pentagon. Acum daca ei sunt nebuni da-ne si noua voie sa nu iesim din tipare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai psihopati ai apocalipsei in lumea asta... acei profeti mincinosi. Nu vedeti ca prin acest pericol se propavaduieste altceva? De fapt nu cataclismul este important, e chiar irelevant in mesaj. Cataclismul ne face - sau ii face pe cei fraieri - sa inghita galusca. Poate omul in prostia lui chiar a fost contactat de anumite entitati si crede ce spune.

E putin probabil sa se intample asa ceva. Oricum, cu galaxia Andromeda tot ne vom ciocni. Dar nu trebuie sa facem nici o tragedie din asta si nici o religie. O planeta e usor de mutat, nu imi fac probleme pentru cei care chiar vor sa ne salveze. E mai ieftin si comod pentru ei sa schimbe traiectoria unui astfel de corp cosmic decat sa mute oamenii, sau doar pe unii din ei. Si va asigur ca isi vor atrage ura si dispretui celor salvati, pentru ca fiecare va trai tragedia lasarii in urma a cuiva drag. Deci e exclus un astfel de scenariu.

Si de va fi sa vina, bag degetele in priza si ma concentrez si o vaporizez. Asa ca stati linistiti!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Folosesc o curea groasă plină de nasturi roşi, albaştri şi galbeni care se aprind şi se sting ca un far.

 

Mama, de cand caut si eu o curea de asta si nu gasesc :P

 

Copacii nu sunt
Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai, cat de usor ne este sa demontam orice tendinta de nou. Acest om, fie ca fabuleaza ori fie ca nu fabuleaza, macar incearca sa iasa din aceasta lume trista si plina de mizerie, formata cu propriile noastre minti pietrificate, cu tendinte materialist-ateiste. Acest biet om incearca sa construiasca cu ajutorul imaginatiei, noi lumi pe alte planete, mai bune, mai pure, mai sincere, evoluate in toate privintele in comparatie cu aceasta lume . Daca omul nu era inzestrat cu imaginatie creatoare, acum saream sprinteni dintr-un copac in altul, puricandu-ne in locurile cele mai intime cu scopul de a socializa. Acest sistem format din tristi oameni materialisti, pesimisti, ingamfati, anuleaza cu brutalitate orice tendinta de evolutie, aruncand la balamuc cu o crasa nepasare, orice om cu o gandire altfel, orice gandire care iese din tiparele lor prafuite si invechite. In ceea ce-l priveste pe Einstein de exemplu, a fost o intamplare neobisnuita si in acelasi timp fericita ca a fentat sistemul fara a fi aruncat la balamuc de oamenii de stiinta a acelui secol in care a trait. "Einstein si Newton erau autisti"; citeam acum cateva zile pe internet. Pot da o multime de exemple de oameni adevarati care care au murit arsi, ucisi cu pietre, schinjuiti, tocmai datorita faptului ca au indraznit sa iasa din tiparele timpului lor, au incercat sa revolutioneze lumea invechita in care traiau. Daca nu ar aparea astfel de oameni, doritori de schimbare, de evolutie, oricare ar fi pretul ei, am ramane etern in lumea tridimensionala a lui Euclid. Acesti ignoranti cultivati ar tine fizica complet oprita din avansarea ei, anuland orice tendinta de evolutie ori schimbare.

 

 

In zilele de azi , pedantii savanti fac haz de cunostintele esoterice, nu le accepta, cu toate ca nici pe departe nu au obtinut fericirea. Este scris ca "cel ce rade de ceea ce nu cunoaste este pe cale sa devina idiot" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eiii nu o lua chiar asa pe miriste. Eu nu am spus ca stiu cum arata venusienii dar faptul ca in jurul anului 2012 va fi un cataclism este confirmat si de cei de la NASA si curios lucru chiar si de cei de la Pentagon. Acum daca ei sunt nebuni da-ne si noua voie sa nu iesim din tipare.

 

 

NASA si Pentagon...doua institutii conduse de masoni...chiar ca doar de confirmarea lor aveam nevoie....sincer NASA si Pentagonul nu au nici o credibilitate......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai,...

Da, vai, cat se straduie unii sa fie profunzi si evoluati spiritual cu orice ocazie ca sa ne dea peste nas noua muritorilor de rand cei "inchistati in dogme". :) Cat de impresionata sunt de lectiile astea de filosofie, stai sa imi iau notite.

Si cat se straduie unii sa dreaga busuiocul, acolo unde cu doua mesaje inainte sustineau realitatea unei astfel de teorii, acum aduc scuza cum ca da, omul are imaginatie si foarte bine ca are.... Da. are imaginatie. Unii chiar iau de bune imaginatia lui si o vand altora drept realitate. Daca s-ar fi limitat la a prezenta aceasta societate ca una utopica, catre care sa aspiram, ar fi fost cu totul altceva. Dar asa, prin pretentia ridicola ca aceste lucruri fac parte din realitate, ajunge de rasul lumii si e pacat, ca uite, se pierd idei frumoase precum cea aratata de Marinel.

 

Marinel, :P o lectie buna si pe care ai dat-o cu simplitate si modestie, nu ca altii. Cel putin pentru mine e o lectie. Eu nu observasem fraza citata de tine, care intre-adevar e ceva frumos. Pacat ca se pierde intre restul aberatiilor. Dar asta e riscul cand iincerci sa bagi la gramada minciuni senzationale cu idei bune.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×