Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ai ce face intr-o situatie ca asta orice ai spune o sa tio ia in nume de rau, stiu asta din propia exp, in fine cel mai bine e sal lasi sa faca ce vrea orcum nu ai cum sa-l opresti. Pacat ca atunci cand o sa-si dea seama de greseala va ii prea tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai ce face intr-o situatie ca asta orice ai spune o sa tio ia in nume de rau, stiu asta din propia exp, in fine cel mai bine e sal lasi sa faca ce vrea orcum nu ai cum sa-l opresti. Pacat ca atunci cand o sa-si dea seama de greseala va ii prea tarziu...

 

Ei hai ca nu o muri din cauza asta...

Se va intoarce inapoi cu coada intre picioare si isi va relua viata de la 0, pe un salariu mai mic.

Va fi o invatatura de minte, o greseala din care va invata ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e dispus sa faca asa o prostie pentru una care e intretinuta de parinti in Germania ca n-are chef sa munceasca si nu ii prieste clima din Constanta... poate isi merita soarta. Numai ca am asa impresia ca tipa ii va da papucii foarte curand, din moment ce nu vrea sa munceasca ca sa nu rateze distractiile tineretii, banuiesc ca nici o relatie prea serioasa si de lunga durata nu isi doreste. Doar n-o sa rateze tot fun-ul din viata. Se va plictisi repede de el.

Deci cred ca isi merita soarta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-au indragostit si a urmat o poveste de dragoste timp de aproximativ 3 saptamani.

 

Voi ce parere aveti de toata situatia asta? Are rost sa incerc sa il mai fac sa se razgandeasca sau sa nu ma bag?

 

 

Doar dacă povestea lor de iubire ar fi durat ...3 ani, nu 3 săptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai vorbit cu el la telefon si i-am zis ca decat sa plece acolo si sa renunte la tot aici, mai bine insista el si incearca sa o conginga pe ea sa vina sa stea aici. El mi-a zis ca in ultimile 2 saptamani au vorbit zilnic despre asta si ca ea nu vrea sa se lase convinsa. Ea tot zice ca nu suporta clima. Ea nu suporta caldura, soarele, marea, briza marii. Pe langa asta nu ii place nici numarul foarte mare de turisti care vin vara si fac galagie. Ana a mai venit in Constanta o luna vara trecuta si ea a zis ca a fost un chin pentru ea si a stat toata ziua in casa. Ea nu e tocmai o persoana sociabila, dar de aratat, chiar arata bine. :roll: Si un alt motiv pentru care ea evita sa vina e faptul ca parintii o vor presa sa isi caute de lucru. Automat ei nu vor fi de acord ca el sa lucreze si ea sa stea acasa toata ziua. Si daca el merge in Germania, atunci ea poate sa zica ca el lucreaza si ea isi continua studiile si de aia nu se angajeaza.

Si solutia ca el sa isi ia o luna sau 2 de concediu pica din start. Firma la care lucreaza el acum are un sistem mai ciudat de oferire a concediilor. In luna august toata firma isi suspenda activitate si toti angajatii primesc atunci o luna de concediu platit. In rest lucreaza la foc continuu si nu isi poate permite nimeni sa lipseasca. Daca cineva e bolnav si lipseste cateva zile, trebuie sa vina neaparat cineva de pe celalalt schimb sa ii tina locul cat lipseste.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar de aratat, chiar arata bine.

Si daca el merge in Germania, atunci ea poate sa zica ca el lucreaza si ea isi continua studiile si de aia nu se angajeaza.

:roll: Mai sunt si prosti din-astia? Frumusetea trece mai repede decat crezi in cazuri de genul asta. El se duce in Germania dupa ea pentru ca arata bine??? Dupa ce au fost impreuna 3 saptamani? :)

Isi merita soarta, altii ar ucide sa aiba jobul lui, iar el e gata sa plece dupa o pitipoanca careia nu ii place munca si asteapta sa fie intretinuta.

:) Cele ca ea le razbuna pe toate alea care sufera de pe urma barbatilor.

Zi-i sa plece repede dupa ea, ce e mai frumos ca iubirea? Oooo dadadada.... Sa plece.

 

Dar te rog mult ceva.. tine-ne la curent. Te rog io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×