Sari la conținut
Forum Roportal
Sonic3R

program de mixat muzica

Postări Recomandate

Salut,

 

Vreau sa va intreb care e cel mai bun program de mixat muzica, in care sa pot aduaga efecte si sa salvez melodii in format MP3... Ma gandesc la o alta varianta fata de VirtualDJ sau FruityLoops.

 

Programul sa fie compatibil cu Windows. Am vazut ca pentru MacOSX exista o suita Final Cut Studio....exista si unul asemanator pentru Windows ?:roll:

 

multumesc anticipat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acoustica Mixcraft 4 . Eu pe acesta il folosesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fol virtual dj dar are un pic de bug-uri. in schimb am folosit acoustica mixcraft 4 si merita studiat.

 

mai astept sugestii...pana acum interesant am gasit ableton live 6 si o sa il incerc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fol virtual dj dar are un pic de bug-uri. in schimb am folosit acoustica mixcraft 4 si merita studiat.

 

mai astept sugestii...pana acum interesant am gasit ableton live 6 si o sa il incerc

 

 

Vezi ca live-ul nu inseamna strict mixare per piese , ci inseamna o suita intreaga de editare , compunere , mixare , masterizare , mash-up , si e fff greoi . Iti trebuie ff multe cunostiinte de LFO , si sintetizatoare si mai stiu ce . Daca vrei unul mai simplu , incearca Acoustica mixcraft , sau mixmeister

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×