Sari la conținut
Forum Roportal
razcek

floppy bootabil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bagi discheta in unitate, mergi in My Computer, dai click dreapta pe A:, Format, si o sa iti apara fereastra de formatare de unde ai o optiune Make System Disk sau ceva de genu asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc , ieri a fost una din zilele acelea.

De fapt intentionez sa fac un flash USB drive bootabil - in final pentru a face /repune o imagine cu ghost de la symantec , pt. calculator cu "handicap de periferice" (fara floppy, unitate CD)

si imi tb o dicheta de startup pt a pune sectorul de boot pe flash

Daca o sa reusesc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bagi discheta in unitate, mergi in My Computer, dai click dreapta pe A:, Format, si o sa iti apara fereastra de formatare de unde ai o optiune Make System Disk sau ceva de genu asta....

 

Ok am facut una sub Xp dar as vrea sa fac una Windows 98 sau Windows ME pt ca ca am auzit ca sunt cele mai bune si te pot scoate din incurcatura cand ai probleme (de preferat Wind ME pt ca am gasit un tutorial AICI (tutorialul este de aici --muntealb.bravehost.com/Manuale/manual-asamblare.....)

 

Nu cred ca pot face rost foarte usor de una insa am gasit Aici un site(in caz ca nu merge www.bootdisk.com) de unde pot descarca si face o disketa butabila ,insa nu ma prea pricep prea bine pe care sa o aleg .asa ca rog un cunoscator daca are timp si poate sa se uite pa siteul de mai sus dar si la aceasta pagina de pe acel site (http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm)si sa recomande pe cea care mi-ar fi de folos.

 

 

Merci anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×