Sari la conținut
Forum Roportal
6Opium6

Turism cu trenul prin tara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe mine m-ar interesa mai exact niste pareri ale celor care au facut ruta Bucuresti - Satu Mare sau invers :crazy: dar cum am observat ca nimeni nu a deschis inca un topic despre calatoria cu trenul prin tara minunilor ( superba Romanie... :yes: ) m-am gandit ca ar fi o idee buna sa incercam aici. Asadar , cei care a-ti mers cu trenul prin tara, povestiti-ne si noua cum a fost, daca aveti si poze , cu atat mai bine :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt mare amatoare de asa ceva. Acum 2 ani am mers de la Roman pana la Timisoara cu trenul, aproape 16 oare, a fost superb! Sau cand mergeam pana la Bucuresti, vreo 6 ore! Mi-e dor de o calatorie din aceasta lunga cu trenul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm, voi chiar va referiti la timpul petrecut in tren ? Si nu cumva la mersul de la obiectiv la obiectiv cu trenul, el fiind doar mijlocul de transport ?

ceva de genul: pleci cu trenul undeva, ajuns acolo vizitezi imprejurimile, ramai peste o noapte sau doua... apoi pleci cu trenul altundeva, vizitezi si pe acolo, ramai peste o noapte sau doua... si tot asa, chiar daca ai nevoie de minim 8-9 zile pentru asa tura, dar si vezi...

 

Edit: Bucuresti - Satu Mare si retur, are mereu intarziere de 60 pana la 90 de min

Editat de Interpus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×