Sari la conținut
Forum Roportal
Szaby_n

Spondilolisteza l5-l4 s1 grad 1

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua am practicat timp de cateva luni de zile culturism pe urma mam apucat de mma (vreo 3 luni) aicea in urma multiplelor cazaturi si un accident la o ridicare a adversarului mo apucat sa ma doara coloana.M-am lasat de sport am facut fizioterapie cu diagnosticul lombalgie cronica doctorul mi-a zis ca pot sa fac in continuare am mai fost la inca cateva antrenamente insa fara ridicari doar kickbox a inceput ,iar sa ma doara m-am dus pe urma la ortopedie unde medicul mi-a zis ca tractiunile la helcometru ar fii bune pt spatele meu sa imi elibereze nervul am lucrat grupele spate biceps si ziua urmatoare de dimineata cand am stat putin aplecat mi-a alunecat vertrebra bineinteles iar durere si iar fizioterapie.Neurochirurgul ma diagnosticat cu spondilolisteza si nu este foarte grava si nu trebuie operata.Insa eu as practic sport si sunt si obligat din cauza unor probleme cu inima care ma impiedica sa iau in greutate si sa fiu sedentar.

Imi poate recomanda cineva ceva ce as putea face tae bo de exemplu din pacate alergatu si dieta este insuficienta sa ma impiedice sa ma ingras (si culturism si arte martiale mai usoare gen ju jitsu karate sau box voi mai putea practiva vreodata peste 2-3 ani de exemplu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt diagnosticat cu spondilolisteza, dar durerile sunt asa de mari si alunecarea este importanta astfel incat trebuie sa ma operez neaparat. Puteti sa-mi indicati un medic neurochirurg foarte bun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×