Sari la conținut
Forum Roportal
matthew

Rușine Rom

Postări Recomandate

Ah ce ma doare pumnul!...am dat cu el in masa..Dingo, treci mai aproape!

 

Caine ce esti, ai donat aseara la NRK?

 

 

so..daca asa ceva se intampla in Ro...de ce sa le pese altora?ca sunt si altii care au nevoie de ajutor si totusi nu stau cu mana in san. si uite d.aia noi stam pe loc si altii merg mai departe.

 

Eu nu inteleg cum de apare spiritul civic in voi asa dintr-o data. Nenea Gigi, repet intrebarea. Daca tot ai bani, de ce nu ii dai unei fundatii din Romania? Eu pot sa iti enumar 50 de fundatii care au nevoie urtent de bani si care ar putea ajuta zeci de mii de oameni. De ce nu trimiti bani acolo? A.... tu mai bine trimiti bani in Haiti, unde aia au strans deja bani la care nu visau niciodata si chiar nu mai au nevoie de mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
so..daca asa ceva se intampla in Ro...de ce sa le pese altora?ca sunt si altii care au nevoie de ajutor si totusi nu stau cu mana in san. si uite d.aia noi stam pe loc si altii merg mai departe.

 

Nu asa am pus problema.Daca Romania a donat cat a putut,de ce atunci trebuie sa ne fie rusine?

Stii cumva cati oameni sunt fara adapost in romania acum cand temperaturile ajung la - 30 grade?Pentru ro sunt temperaturi foarte scazute.CUI PASA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg cum de apare spiritul civic in voi asa dintr-o data. Nenea Gigi, repet intrebarea. Daca tot ai bani, de ce nu ii dai unei fundatii din Romania? Eu pot sa iti enumar 50 de fundatii care au nevoie urtent de bani si care ar putea ajuta zeci de mii de oameni. De ce nu trimiti bani acolo? A.... tu mai bine trimiti bani in Haiti, unde aia au strans deja bani la care nu visau niciodata si chiar nu mai au nevoie de mai mult.

 

pt prima propozitie ai nota 4!

stai jos!

 

trimit unde vreau, cat vreau! daca nu vin aici cu lista nu inseamna ca nu ma implic. nu trebuie sa apari si sa dai cu pumnul in piept ca dai, mai bine taci si faci.

 

sper ca 1 din cele 50 de organizatii ce le stii, au parte de ajutorul tau, ca de stiu doar...stim toti

 

 

Nu asa am pus problema.Daca Romania a donat cat a putut,de ce atunci trebuie sa ne fie rusine?

Stii cumva cati oameni sunt fara adapost in romania acum cand temperaturile ajung la - 30 grade?Pentru ro sunt temperaturi foarte scazute.CUI PASA?

pai uite ca pasa cuiva. sunt asociatii norvegiene care trimit lunar haine. e multumitor raspunsul?

aaa..nu-i suficient? pai hai sa umblam fiecare in garderoba personala si sa donam o geaca sau un pulover

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trimit unde vreau, cat vreau! daca nu vin aici cu lista nu inseamna ca nu ma implic. nu trebuie sa apari si sa dai cu pumnul in piept ca dai, mai bine taci si faci.

 

sper ca 1 din cele 50 de organizatii ce le stii, au parte de ajutorul tau, ca de stiu doar...stim toti

 

Eu nu am dat cu pumnul in piept ca dau si daca tu vrei sa trimiti bani in Haiti, foarte bine. Fiecare face ce vrea cu banii lui. Eu doar am zis ca in Haiti s-au trimis deja mai mult decat suficienti bani si ca mai bine trimiti bani unei fundatii care chiar are nevoie de bani.

 

Vrei un exemplu de fundatie. Iti dau numele uneia din Constanta. Fundatia Osana, e o fundatie care se ocupa de copiii abandonati sau de orfani. Pe scurt fundatia respectiva ii adopta pe copii si ii creste oferindu-le acces la educatie, calculator si multe alte lucruri ca ei sa ajunga sa se poata integra in societate si sa isi faca la randul lor o familie. In momentul de fata aceasta fundatie adaposteste si ingrijeste 23 de copii. Si in orferinatele din Constanta mai sunt cateva mii de copii pe care aceasta fundatie nu ii poate ajuta din cauza lipsei de bani. Si asta e doar o fundatie. In fiecare judet din Romania sunt zeci de astfel de fundatii. Dar cui ii pasa de ele? Esti mai "cool" daca trimiti bani in Haiti...

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai uite ca pasa cuiva. sunt asociatii norvegiene care trimit lunar haine. e multumitor raspunsul?

aaa..nu-i suficient? pai hai sa umblam fiecare in garderoba personala si sa donam o geaca sau un pulover

 

Sa stii ca sunt care umbla...si nu numai in garderopa personala.Sunt care mai si duc zilnic ceva de mancare la multi nenorociti ai sortii,sunt si din cei care din mult sau putinul pe care il au baga si mana in portofel,card.Dar la cati de multi sunt acesti napastuiti ,cativa nu fac fata fara implicarea statului.

 

http://www.valeaplopului.com/Contact.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu mult mai bine ar fi daca ati dona la haitienii loco !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu mult mai bine ar fi daca ati dona la haitienii loco !

 

Ei, draga Saharian...

'Haitienii loco' ar fi bine sa puna mana sa munceasca mai intai, si mai apoi sa invete din greselile ditamai istoriei proprii sa-si aleaga hotii conducatorii.

Caci daca nici ei nu au 'de niciunele', este 'datorita' prostiei cu care si-a tot ales 'conducatorii'.

 

Bunaoara, datoria tarii este de 47 miliarde de euro. Suma asta impartita la 1,2 miliarde euro cat este costul autostrazii Comarnic - Brasov, inseamna vreo 39 de astfel de autostrazi (ce ar include si vreo 1000 km de tuneluri)!

Stie careva pe unde se afla astfel de autostrazi?

 

Va spun eu: prin conturi personale...

 

Ideea este aceea ca Romania este a noastra, a tuturor romanilor, si mie unul chiar imi este rusine ca cei ce ma reprezinta sa faca o donatie de o valoare apropiata de a unei genti de giga fitze ce apartine uneia dintre doamnele zilei.

Nu avem bani? Este OK, nu dam.

Dar nu facem imaginea tarii de ras!

 

PS. Si inca ceva: sa nu uitam ca salariile si pensiile 'haitienilor locali' provin tot din 'ajutoare'.

Si mai spun ca pentru o tara ce are campiile Europei, munti, mare, fluviu si delta, ce are ploi si izvoare/parauri/rauri ce izvorasc din varf de munte si brazdeaza intreg teritoriul, seminte si soare, este imposibil de rusinos sa traiasca precum homelessii ce cersesc bani pentru o paine pe la usile bodegilor...

 

Daca nu ma insel, draga saharian, si tu esti unul dintre cei caruia trebuie sa-i multumim, nu-i asa?

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS. Si inca ceva: sa nu uitam ca salariile si pensiile 'haitienilor locali' provin tot din 'ajutoare'.

Se rusineaza cersetorul ca nu da altui cersetor, dar nu se rusineaza ca traieste el insusi din cersit. - si asta fara cataclisme locale...

 

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×