Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum e tarziu si inutil sa-ti faci 1000 de "daca". Important este sa inveti lectia de a refuza sa-ti lasi viata in mana oamenilor pe care ii simti slabi in conducerea unor situatii de care depinde si viata ta si a celor din jur. Si de a le da lectii altora pe care ii observi in situatii similare care ar putea sfarsi rau.

 

Cauta sa intelegi daca exista viata dincolo de moarte si ce este mai exact. Doar asa te poti apropia de ea lasand astfel deoparte cat mai multe ganduri negre si amare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PS Nu am vrut sa spun ca este inutil sa-ti faci 1000 de "daca" in sensul la a renunta sa-ti pui intrebari, ci in sensul la a-ti stapani tendinta de cadere in deznadejde si regrete. Totul ar putea fi altfel in viitor, daca astazi am face altfel.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante ...

Cand a murit tatal meu eram destul de mica. Eram obisnuita sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru tot. Bunica ma invatase. In acel moment m-am intrebat pentru ce sa-i mai multumesc lui Dumnezeu? Preotul care era langa mine mi-a zis ca Dumnezeu are ceva mai bun pentru tatal meu acolo Sus si ca eu trebuie sa-i multumesc in continuare ca am avut cel mai bun tata din lume....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincere condoleante!

 

Mai povesteste-ne. E f frumoasa povestea. Asteptam si poze.

 

:spiteful:

N-am avut cui sa dau martisorul...In 19 aprilie ar fi implinit 35 de ani...

post-108-1267553835_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu i-as baga la inchisoare pe astia, sincer. E atat de usor sa iti para rau dupa ce omori pe cineva. Ok, traiesti cu vina, pedeapsa e suficienta, dar nu il mai poti aduce inapoi...

 

Nici daca vinovatul face inchisoare, nu il mai aduci inapoi. Treburile astea se previn, nu se vindeca. Dar cum? Si unde, in Romania?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici daca vinovatul face inchisoare, nu il mai aduci inapoi. Treburile astea se previn, nu se vindeca. Dar cum? Si unde, in Romania?!

De asta ma tem si eu. Degeaba ma pazesc daca intra un nebun cu masina in mine... nu poti sa previi chiar fiecare miscare a celorlalti in trafic. Mai ales daca mai si pierd controlul volanului... :spiteful:

 

Condoleante, inca o data... o femeie frumoasa... si sigur nu doar atat... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×