Sari la conținut
Forum Roportal
Reaction

OS care stie NTFS?

Postări Recomandate

mai exista alt sistem de operare, in afara de windows, care vede partitii tip NTFS? pe google am gasit ceva de mac, da' altele?

de fapt care-i problema: am niste fisiere criptate de windows. numai ca nu pot sa le vad fiindca am reinstalat windowsu' lu' peste si implicit s-a schimbat certificatul de securitate. si ca idiotu' am uitat sa le decriptez inainte sa macelaresc windowsu'. asa ca acuma... acces denied

si ma gandeam ca as putea sa le deschid cu alt OS, sa le vad continutu'; si oricat de criptate ar fi, cu putin noroc pot sa fac ceva. da' nu stiu... ceva idei? tk!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa bagi un Partition Magic 8.0 si sa transformi partitia in FAT32. Eu am mai facut asa dar nu de fiecare a mers ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat asta, da' nu ma lasa. vede ca sunt fisiere criptate pe partitia respectiva si zice ca datele (din ele) vor fi... deteriorate parca. si nu ma lasa.

am incercat si sa le ard pe un cd (cu nero burning rom) si nimic. pe cd apar fisierele respective, da' sunt goale.

Editat de Corneliu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de o luna ma tot chinui cu handicapata asta de problema... si am reusit

uitati ce idee mi-a venit in autobuz, in seara asta (trebuie sa spun ca am instalate si dc++ si strongdc): bag fisierele alea criptate in share la strongdc. dup'aia deschid dc++, intru la nicku' ala care il aveam la strongdc si le trag. si surpriza... fisierele astea care le-am tras cu dc++ nu mai sunt criptate! acum dau bairam.

Editat de Corneliu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×