Sari la conținut
Forum Roportal
bartolomeu

am o armata...de "animalutze"

Postări Recomandate

Nu eu (ca si om), numai pisica mea sau avatarul meu.

 

 

Si daca imi prind parul cu elastic- da, am coada :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din acest pct de vedere sunt f suparata pentru ca nu ca as avea o "armata"..nu am nici UNULL DESI IMI DORESC de MIca.NU AM AVUT PARTE TOTI AU PATIT NUMAI NENOROCIRI.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din acest pct de vedere sunt f suparata pentru ca nu ca as avea o "armata"..nu am nici UNULL DESI IMI DORESC de MIca.NU AM AVUT PARTE TOTI AU PATIT NUMAI NENOROCIRI.....

 

 

Buna, jlo, bun venit pe roportal :)!

 

Si ce animal ti-ar place cel mai mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mai mica ii aduceam mamei mele acasa tot felul de catelusi pe care ii gaseam pe afara, acum cand sunt la casa mea m-am oprit la un singur caine ( un golden pe nume Cezar), dar am avut si un motan care din pacate a murit calcat de o masina si doi perusi pe care i-am dat cadou nepotelului meu care plangea mereu dupa ei cand ii vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un catelus pecainez pe nume Roccay... si o broasca testoasa care are 7-8 anisori.... dar e cam singura... tre sa merg la TM sa-i iau un partener... si un acvariu mai mare :De ca a crescut cam mult... e cam rea... zgarie si musca :Pe... m-a muscat de deget la varsta de 4 ani ai ei.. mi-a lat un start de piele... acum imi e frica sa nu ma prinda a 2-a oara... cred ca imi ia mai multe straturi :Pe... asa.... si la bunica mea.. pe care o viziteaz zi de zi.... am avut 3 hascai... dar au plecat... nsuh pe unde.. poate vroiau pe munte si sa-au decis in grup sa faca o excursie :Pe... mai am 2 catei batraini de 13-15 anisori... o catea lup... 4 pisici.. mama tata si 2 copii :Pe ... un pecainez... gaini si o gramada de iepurasi :) si eu am avut pe acasa.... hamsteri... canari... in fiecare zi inainte aveam cate un caine :cat2: si pisici.... si iepurasi... si cred ca atat... apropo... ce sa fac cu broscuta mea sa se simta mai bine.. in primul rand.. trebuie neaparat sa-i iau un mascul :Pe sa nu se plictiseasca... si cum ar trebui sa-i ornez acvariu ca sa se simta mai bine,.. mi se pare ca nu se simte bine... si daca o las acum... nus.. intr-un baraj... sunt sigura ca nu o sa se descurce... mai ales cu hrana... daca stiti cum sau ce trebuie sa-i mai ofer... pls help...

mi-as dori o tarantula sa am :wub: :Pe nus... mi se pare interesanta... si de 3 ani vreau un rottweiler... sa il am de pui.sa fie intre 1-3 lni maxim..sa fie mascul... sa fie de talie inalta.. si sa fie deja cu coada taiata :De cel mai mult.. asta imi doresc.. un rottweiler.. daca aveti pui de vanzare.... anuntati-ma pe mine prima :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) Eu am un perus o femela , iar inainte am mai avut tot o femela care a murit dupa vreo 2 luni. A avut ceva cu nerii la creier si cand am observat cumera cand venisem de la sc mama imi spusese cum e.dadea din cap saracuta <_< il invartea si cum a venit tata de la servici am fugit la veterinar si mi-au spus sa ii dau cu seringa cam greu un medicament o data la 3 ore si eu a doua zi mergeam la sc si mama la serv si tata la serv si nu stiam cum o sa ii dau medicamentul. :evil: Oricum doctorii imi spusesera ca are sanse minime chiar foarte mici sa traiasca . :roll: :nea: :doh: :doh: :)

Dar acum am cum am zis o alta femela curioasa si nebuna.Aseara a zburat in baie caci era usa deschisa la colivie la camera mea unde sta de obicei si la baie iar eu nu stiam k zburase. mi-a zis mama si am inceput sa o caut. am gasit-o dupa putin timp.......ERA IN CADA. Cum m-a vazut a si zburat pe umarul mea .nu parea speriata nimic. O fi vrut sa faca o baita intr-o cada mai mare decat cea a ei. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gradina mea zoo:

:sorry: 1 pisoi birmanez si ceva influente manx, sau ceva de genul, se numeste yoda, are 8 luni si are nu mai putin de 6kg, a avut 7 dar a facut o mica intoxicatie si a mai slabit un kg, si ar cam trebui sa-si mentina greutatea k acum ii dau regulat mancare, pt k pana acum imi parea rau de el si ii lasam mancare la discretie

:tease: 3 hamsteri pitici(de rusia) mama(muu), tata(grasanu', bila sau boo)si copilul, nou nascut(astept sugestii pt nume :clown: )

:doh: un ciobanesc german, mama lui, adus tocmai din apuseni, are 3 ani si are vreo 50 si de kg, dar cine le mai numara?!?se numeste ralph si este foarte-foarte destept

:P vreo 30 de iepuri de care acum se ocupa fratele meu

+gaini, porc, rate si sa nu mai spun k ce e prin apropierea blocului snt toti ai mei, caini, pisici... :band:

aaa, si am uitat sa precizez, stau la bloc! dar am si o curte amenajata unde stau gainile, iepurii, etc

pe curand cu poze :party:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×