Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Viata este simpla iar noi o complicam...?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se poate sa ilustrati viata voastra ?Care o traiti zi de zi ... Sunt curios cat de simpla sau complicata este .

 

Banuiesc ca este cam asa :

 

- trezirea

- munca 8-12 ore

- acasa pe la 6 seara

- afara sa iti iti iei ceva de mancat

- se face cam 8 intre timp

- acasa baie ,faci treburi casnice ,un dus

- un chat , un tv ,un mic joculet

- te culci

 

Si asta zilnic 5 zile poate 6 depinde cat lucrezi . Prinzi 1 zi ...maxim 2 zile libere pe saptamana , in care te odihnesti , o vizita ceva ,un suc ,sau treburile simpliste de zi de zi .

 

E destul de simpla viata nu ?Unde e complexitatea si haosul Marinel? Si intrebare credeti ca asta este viata totusi ?

 

Eu nu o vad ca pe o viata si nu vad cum ai putea iesi din aceasta monotonie care de fapt e realitatea noastra si chiar Viata noastra .

 

Astept Replici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E destul de simpla viata nu ?Unde e complexitatea si haosul Marinel? Si intrebare credeti ca asta este viata totusi ?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate sa ilustrati viata voastra ?Care o traiti zi de zi ... Sunt curios cat de simpla sau complicata este .

 

Banuiesc ca este cam asa :

 

- trezirea

- munca 8-12 ore

- acasa pe la 6 seara

- afara sa iti iti iei ceva de mancat

- se face cam 8 intre timp

- acasa baie ,faci treburi casnice ,un dus

- un chat , un tv ,un mic joculet

- te culci

 

Si asta zilnic 5 zile poate 6 depinde cat lucrezi . Prinzi 1 zi ...maxim 2 zile libere pe saptamana , in care te odihnesti , o vizita ceva ,un suc ,sau treburile simpliste de zi de zi .

 

E destul de simpla viata nu ?Unde e complexitatea si haosul Marinel? Si intrebare credeti ca asta este viata totusi ?

 

Eu nu o vad ca pe o viata si nu vad cum ai putea iesi din aceasta monotonie care de fapt e realitatea noastra si chiar Viata noastra .

 

Astept Replici

 

he..

un exemplu de viata care tinde spre "normalul" batut in cuie de cativa zeci de ani..

dar ce faci cand esti apasat de datorii?

dar atunci cand lista de medicamente se mareste?

ai copii?

de educatia lor ai uitat..?

 

exemplul tau este irelevant..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
right. ce te faci atunci cand tu vrei sa simplifici cat mai mult, iar cei din jurul tau incearca pana la disperare sa ti-o complice, doar sa fii la fl cu ei, la fel de......intortocheat cu toate? :) :good: :) :jester:

 

Dam vina pe altii! Apropo, de ce e complicata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum vezi tu o viata complicata ?

 

Faptul ca ai 1 nevasta 2 copii , parinti si bunici si ca ai responsabilitati pe care le avem oricare dintre noi ?

 

Mie mi se pare banalitatea vietii asta poate totusi ma insel la ce complicatiune te gandesti ?

 

Si cum ar fi sa traiesti cu adevarat cum e viata respectiva cum o vedeti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Pareri pro si contra. Parerea mea este ca viata este cat se poate de simpla in "simplitatea ei" :P , dar daca vine mana de om si influentele acestuia si o complica...."Ce isi face omu' cu mana lui se numeste lucru manual". Cum poti sa zici ca viata este complicata cand uneori este chiar momotona?? Complicata pt cine??...Pt aia de la parlament care "cica" ar trebui sa conduca tara asta si ei stau si dorm??...vezi??...nici pt aia nu este comnplicata??...si??.....Vreau sa inteleg si io ce intelegeti voi prin viata complicata?

Fiecare dintre noi trebuie sa isi gaseasca pacea si linistea de care are nevoie, si sa nu isi mai faca atatea griji pt ziua de maine.

"Viata este un fluviu. Inoata!" sfatul orientalilor.

Editat de Teololo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de cum isi alege fiecare s-o traiasca. A mea e mai mult in genul a ceea ce a descris Andrastus. Ma feresc sa mi-o complic inutil, cel putin deocamdata.

Asta nu inseamna totusi ca la serviciu sau acasa nu pot aparea situatii care sa spulbere rutina. Imi place viata mea si e exact asa cum mi-o doresc. Cat se poate de simpla, fara probleme mari, fara complicatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×