Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Paranoia sau coincidenta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci..

stiti si voi ca nu sunt in romania, deci nu prea am prieteni pe aici. toti prietenii mei sunt in romania. aici am doar cateva cunostinte, pe care nu ii pot numi prieteni in adevaratul sens al cuvantului.

la fel si nevasta-mea..nu prea are prietene.

prietenii mei din romania,cand au o treaba cu mine ma suna pe mobil si vorbim. la fel si cunostintele de aici.ma suna direct pe mine.

pe nevasta-mea la fel. deci prietenele ei nu stiu nr meu de mobil si prietenii mei nu stiu numarul ei de mobil. eu am telefonul deschis 24 de ore din 24. si am si telefon fix, la care la fel, raspund de fiecare data.

 

azi noapte i-a venit nevesti-mii un mesaj. ea statea la pc si eu eram in picioare in spatele ei, ma schimbam de haine si ma uitam in oglinda.

in mesaj scria : buna draga mea. eu sunt mihai, prietenul lui gabi.poti sa-i spui lui gabi sa ma sune de pe telefonul lui,pentru ca am pierdut numarul lui de telefon si vreau sa vorbesc cu el.

 

nevasta-mea s-a cam pierdut parca,sau cel putin asa mi s-a parut. am luat numarul (pe care nu il aveam in agenda) am sunat si mi-a respins apelurile. am sunat de pe al ei, la fel a respins apelurile si dupa aia si-a inchis de tot telefonul.

 

partea interesanta e ca intr-adevar pe mine ma cheama gabi. mesajul nu era scris in romana, si numele de mihai nu imi zice nimic. nu am nici un prieten si nu am avut niciodata un prieten cu numele asta. si in plus de asta ca mihai cred ca este un nume specific romanesc.

deci chiar daca un frantzuz a scris din greseala un mesaj catre un anumit gabi, si s-a nimerit sa vina mesajul la mine, care ma cheama tot gabi, pe acel frantzuz il cheama mihai si se pare ca e roman,si culmea mesajul vine din greseala tot unui roman,adica mie.

 

ma rog nevasta-mea nu zice nimic. dupa vreo jumate de ora ii suna telefonul. apare un numar pe care nu il stia, adica nu il avea in memorie. s-a agitat, nu stia daca sa raspunda sau nu(ceea ce mi-a atras atentia), si a raspuns. era o cunostinta de-a ei.

 

mesajul ala e coincidenta sau sunt eu paranoic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu era nici o coincidenta. Era chiar mihai, cunostinta sotiei tale.

Totusi de ce a tresarit/agitat cand a sunat telefonul? A dat mesaj sa vada daca esti prin preajma ei.

Poate e amantul.

Editat de Amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in mesaj nu scrie ca e cunostinta sotiei mele. zice ca e prietenul meu, mihai.

de jumate de ora ma tot suna cineva cu nr secret,raspund,dar nu vorbeste, inchide dupa 10 sec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de jumate de ora ma tot suna cineva cu nr secret,raspund,dar nu vorbeste, inchide dupa 10 sec

 

Cineva te spioneaza. Nu e greseala.

Sau poate e vreo admiratoare care vrea sa-ti auda vocea :doh:.

 

Asa pateam si eu: primeam telefoane si cand raspundeam auzeam cum inchide. E stresant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai vreo flacara mov in cap?

ai cravata mov la gat?

ai plover mov pe tine?

ai chiloti movi?

 

daca raspunsul e da, e clar: ......esti Fox Mulder..... :doh: :doh: :doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva te spioneaza. Nu e greseala.

Sau poate e vreo admiratoare care vrea sa-ti auda vocea :doh:.

 

Asa pateam si eu: primeam telefoane si cand raspundeam auzeam cum inchide. E stresant.

 

o admiratoare care nu stie nr meu de mobil dar il stie pe al nevesti-mii si ii cere ei nr meu?

cam ciudat,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o admiratoare care nu stie nr meu de mobil dar il stie pe al nevesti-mii si ii cere ei nr meu?

cam ciudat,nu?

 

Ok. Sa presupunem ca nu e o admiratoare.

 

De ce te-ar suna un barbat cu nr privat si cand raspunzi el inchide telefonul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok. Sa presupunem ca nu e o admiratoare.

 

De ce te-ar suna un barbat cu nr privat si cand raspunzi el inchide telefonul?

 

nu stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Leule, nu tu ziceai acum cateva luni ca vrei sa divortezi si ca sotia ta e impotriva? :doh: Nu vad de ce te superi. Chiar daca te inseala, chiar daca nu, nu vad de ce iti faci griji. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×