Sari la conținut
Forum Roportal
odin

Studii noi,sperante noi...

Postări Recomandate

Draga Odin,am citit articolul propus de tine ,dar se pare ca in cazul infectiilor virale ale ficatului (hepatita noastra in spetza)consumul de cafea si ceai nu are efect.Din cate am citit acolo,ar fi un efect pt.cei cu probleme de ficat cauzate doar de consumul excesiv de alcool si cei supraponderali.In ce ne priveste mai avem de asteptat. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu multe articole de pe internet , se pare ca dupa noile cercetari facute in acest domeniu,cafeaua , este un antioxidant puternic se spune ca dupa fructe, vine din urma puternic si este pe locul 2, totusi este un produs natural care confera energie organismului, iar celor care sunt obisnuiti cu ea

( cel putin eu nu pot renunta deoarece nu mai am nici o putere pe ziua respectiva si ma simt f. obosita, ma doare capul), iar faptul ca ma simp mai puternica ma ajuta si sa lupt mai bine cu boala.

O cafea pe zi , dar nu tare nu are ce sa dauneze mai mult decat avem acum.

Nu trebuie insa exagerat.

Orice exces in orice domeniu, este daunator . E de preferat daca o folosesti, sa nu fie prea aromata, sa nu fie NESS, cu cat este mai neaosa, cu atat mai bine.

 

Am citit si eu multe articole de pe internet , se pare ca dupa noile cercetari facute in acest domeniu,cafeaua , este un antioxidant puternic se spune ca dupa fructe, vine din urma puternic si este pe locul 2, totusi este un produs natural care confera energie organismului, iar celor care sunt obisnuiti cu ea

( cel putin eu nu pot renunta deoarece nu mai am nici o putere pe ziua respectiva si ma simt f. obosita, ma doare capul), iar faptul ca ma simp mai puternica ma ajuta si sa lupt mai bine cu boala.

O cafea pe zi , dar nu tare nu are ce sa dauneze mai mult decat avem acum.

Nu trebuie insa exagerat.

Orice exces in orice domeniu, este daunator . E de preferat daca o folosesti, sa nu fie prea aromata, sa nu fie NESS, cu cat este mai neaosa, cu atat mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×