Sari la conținut
Forum Roportal
Fratieakaegro

Videoclipuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,vreau sa fac un videoclip muzical si habar n-am cum,imi puteti da o mana de ajutor?Salut

ai nevoie de un program care sa ..n-am sa dau de windows movie maker pentru ca n-ai sa faci mare lucru cu el

am facut si eu cateva filmulete, va iert si am sa le tin ascunse, dar am folosit corel video studio,

bate-l asa pe google, copiaza linia asta de jos si da-i paste acolo la cautare

Corel Ulead Video Studio X2 12.0.98

apoi da click pe primul link din pagina, prima pozitie..f..tube

daca nu-l poti lua , va trebui sa -mi spui si o sa-ti trimit un link prin p.m.

e un program trial, si parca nu e tocmai in regula sa platesti cateva sute de coco doar ca sa te joci cu el

astea sunt chesti de amatori si..in sfarsit,ramana la mintea, latitudinea aia a fiecaruia cum si cat il foloseste

o sa pun o foto poza , cu meniul si foarte putin din ce se poate face cu el

i384_cum.sa.faci.filmulet.jpg

dupa cum vezi, importam imagini sau un videoclip din calculatorul nostru apoi le tragem cu masul in acele benzi,

in prima banda se pun imaginile , efectele se pot aplica individual fiecarei imagini dar si intre cadre

se poate adauga text,la fel i se pot pune diverse efecte,fundal sonor,sa importam un fiser audio,

o melodie mp3 sau wav

faptul ca in imagine vezi doua benzi video este pentru ca am importat in prima banda un videoclip,

(cel cu la roux-in for the kill)

apoi am pus o imagine cu un castel facut in Bryce peste acel videoclip cu un efect de overlay si a iesit ceva ..fantomatic

dar daca as fi facut numai din imagini, atunci le-as fi importat si tras pe rand in prima banda una dupa alta

as fi stabilit durata fiecarui cadru,efectele pe fiecare imagine dar si intre ele(intre cadre) ,titlu, sonorul

dupa ce faci toate astea, salvezi si dai pe butonul Share,vei alege un format in care sa-l scoata,de obicei flv,avi,wmv

deci, asa ...cam asa se poate face un videoclip in cel simplu mod

Editat de Visdemor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×