Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Lion79

Experienta

Recommended Posts

Asta mi-a scapat. In loc de ciresari, de la basme am trecut direct la Sandra Brown :doh:

Si gata, hai, nu ma mai provoca la offtopic!!!

Pai C. Chirita pe linga Sandra Brown e un geniu!

Poti recupera si acum, Ciresarii se pot citi la orice virsta!

:doh:

Pai C. Chirita pe linga Sandra Brown e un geniu!

Poti recupera si acum, Ciresarii se pot citi la orice virsta!

:doh:

Poate...candva. Acum am altele pe lista cam... obligatorii.

Avatarul acela semnifica cea mai mult decat un bolovan. Este un diamant, iar diamantul este forma perfecta a cristalului. Chiar si asa, stralucirea sa, poate paradoxal sa aduca incantare sau sa piarda mintile privitorului. Este pus acolo sa-mi aminteasca faptul ca noi oamenii mergem cel mai adesea pe tais de cutit. Deci, de unde ai scos alcolism si jocuri de noroc? Interesanta comparatia ta... :swoon:

Interesanta comanda ta de a "nu gandi", "nu interpreta", "lasa asa", "dracul e de vina".

Comanda de a nu gandi e specifica multor rom

Edited by Thedumbunion

Interesanta comanda ta de a "nu gandi", "nu interpreta", "lasa asa", "dracul e de vina".

Sti de unde vine comanda asta de a nu gandi, care e specifica multor rom

sa stii ca nu iti permit sa vorbesti asa despre bunicii mei.

Normal, ei sunt in capul tau si nu-ti permit sa-i "cercetezi". Prin suferinta multa se ajunge la adevar.

Normal, ei sunt in capul tau si nu-ti permit sa-i "cercetezi". Prin suferinta multa se ajunge la adevar.

nu ma cunosti,nu ii cunosti.asa ca abtine-te

Avatarul ala trebuia sa fie haios, eu cel putin asa il vad, nu dramatic: capete de pisici strivite de bolovani. Nu ceea ce exprima obiectul e cel mai important cand vine vba de incursiune interioara, ci ceea ce vede privitorul in acel obiect.

Nu ceea ce a visat mama lui, ci sentimentul pe care il avea conteaza si noi nu putem sti ce a simtit in acele vise. Se stie doar ca ele sunt haotice, de multe ori inverse fata de realitate.

Esti cam vorbaret pentru unul care face parte din "uniunea necuvantatoarelor".

O alta directiva "nu gandi". Pai na, daca nu o sa ganditi, nu veti sti niciodata, si veti ramane in lumea avatarelor.

Tu daca "gandesti" ce ai rezolvat? Ai devenit obraznic si...? Poate l-ai apucat pe Dumnezeu de picior...?

nu ma cunosti,nu ii cunosti.asa ca abtine-te

Personal nu si nici nu-mi doresc. Insa ii cunosc pe cei de la sat. Ei nu se cunosc, dar eu ii cunosc. Mi-a luat ani de zile.

Avatarul ala trebuia sa fie haios, eu cel putin asa il vad, nu dramatic: capete de pisici strivite de bolovani. Nu ceea ce exprima obiectul e cel mai important cand vine vba de incursiune interioara, ci ceea ce vede privitorul in acel obiect.

Nu ceea ce a visat mama lui, ci sentimentul pe care il avea conteaza si noi nu putem sti ce a simtit in acele vise. Se stie doar ca ele sunt haotice, de multe ori inverse fata de realitate.

O alta directiva "nu gandi". Pai na, daca nu o sa ganditi, nu veti sti niciodata, si veti ramane in lumea avatarelor.

Edited by Thedumbunion