Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Experienta

Postări Recomandate

Asta mi-a scapat. In loc de ciresari, de la basme am trecut direct la Sandra Brown :doh:

 

Si gata, hai, nu ma mai provoca la offtopic!!!

 

Pai C. Chirita pe linga Sandra Brown e un geniu!

Poti recupera si acum, Ciresarii se pot citi la orice virsta!

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai C. Chirita pe linga Sandra Brown e un geniu!

Poti recupera si acum, Ciresarii se pot citi la orice virsta!

:doh:

Poate...candva. Acum am altele pe lista cam... obligatorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avatarul acela semnifica cea mai mult decat un bolovan. Este un diamant, iar diamantul este forma perfecta a cristalului. Chiar si asa, stralucirea sa, poate paradoxal sa aduca incantare sau sa piarda mintile privitorului. Este pus acolo sa-mi aminteasca faptul ca noi oamenii mergem cel mai adesea pe tais de cutit. Deci, de unde ai scos alcolism si jocuri de noroc? Interesanta comparatia ta... :swoon:

 

Interesanta comanda ta de a "nu gandi", "nu interpreta", "lasa asa", "dracul e de vina".

 

Comanda de a nu gandi e specifica multor rom

Editat de Thedumbunion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta comanda ta de a "nu gandi", "nu interpreta", "lasa asa", "dracul e de vina".

 

Sti de unde vine comanda asta de a nu gandi, care e specifica multor rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa stii ca nu iti permit sa vorbesti asa despre bunicii mei.

 

Normal, ei sunt in capul tau si nu-ti permit sa-i "cercetezi". Prin suferinta multa se ajunge la adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal, ei sunt in capul tau si nu-ti permit sa-i "cercetezi". Prin suferinta multa se ajunge la adevar.

 

nu ma cunosti,nu ii cunosti.asa ca abtine-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avatarul ala trebuia sa fie haios, eu cel putin asa il vad, nu dramatic: capete de pisici strivite de bolovani. Nu ceea ce exprima obiectul e cel mai important cand vine vba de incursiune interioara, ci ceea ce vede privitorul in acel obiect.

 

Nu ceea ce a visat mama lui, ci sentimentul pe care il avea conteaza si noi nu putem sti ce a simtit in acele vise. Se stie doar ca ele sunt haotice, de multe ori inverse fata de realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal, ei sunt in capul tau si nu-ti permit sa-i "cercetezi". Prin suferinta multa se ajunge la adevar.

Esti cam vorbaret pentru unul care face parte din "uniunea necuvantatoarelor".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta directiva "nu gandi". Pai na, daca nu o sa ganditi, nu veti sti niciodata, si veti ramane in lumea avatarelor.

Tu daca "gandesti" ce ai rezolvat? Ai devenit obraznic si...? Poate l-ai apucat pe Dumnezeu de picior...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma cunosti,nu ii cunosti.asa ca abtine-te

 

Personal nu si nici nu-mi doresc. Insa ii cunosc pe cei de la sat. Ei nu se cunosc, dar eu ii cunosc. Mi-a luat ani de zile.

 

Avatarul ala trebuia sa fie haios, eu cel putin asa il vad, nu dramatic: capete de pisici strivite de bolovani. Nu ceea ce exprima obiectul e cel mai important cand vine vba de incursiune interioara, ci ceea ce vede privitorul in acel obiect.

 

Nu ceea ce a visat mama lui, ci sentimentul pe care il avea conteaza si noi nu putem sti ce a simtit in acele vise. Se stie doar ca ele sunt haotice, de multe ori inverse fata de realitate.

 

O alta directiva "nu gandi". Pai na, daca nu o sa ganditi, nu veti sti niciodata, si veti ramane in lumea avatarelor.

Editat de Thedumbunion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×