Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Experienta

Postări Recomandate

aseara am aflat despre mama o chestie. daca radeti sau faceti misto va sparg

se pare ca de cand s-a nascut si pana la varsta de 13 ani, se trezea in fiecare noapte si voia sa plece.veneau sa o ia. numai ea ii vedea pe cei care veneau. dormea cu bunicu si cu bunica, se trezeau si ei,dar nu vedeau nimic.se luptau cu ea pana dimineata pentru ca voia sa plece.a dormit de cateva ori la matusa ei(sora bunicii) si la unchiul ei (fratele bunicului) cand bunica era internata la spital, si experienta s-a repetat .din cauza asta nu au mai lasa-o sa doarma in alte parti. martori sunt si celelalte rude care veneau ca musafiri la bunicii mei si au asistat la manifestarile astea. mama isi aminteste si acum, cum se trezea si 'ei' voiau sa o ia sa plece. chestia e ca si ea voia si tinea mortis sa plece cu ei.erau oameni,dar nu erau chiar normali pentru ca mergeau in maini. sau cel putin asa ii vedea ea.

au dus-o pe la multi preoti,pe la babe,pe la hoge,dar nu au putut sa ii faca nimic.

cand a implinit 13 ani, bunica a aflat de un hoge din bulgaria. s-au dus bunicii mei cu o poza de-a ei si cu un maieu, si hogea cand a vazut poza a inceput sa rada si le-a zis ca mama e 'de-a lor' si din cauza asta vin ei dupa ea, dar sa nu isi faca griji pentru ca o sa isi revina. i-a dat apa citita sa faca faca baie si sa bea..intr-o luna s-a vindecat si nu s-a mai repetat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu. bunica-mea nu a intrebat..femeie de la tara,fara carte prea multa. si maica-mea nu era de fata,au dus doar poza ei.dar chiar daca era de fata nu cred ca ar fi intrebat ea detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,si un copil isi dadea seama ca e "de-a lor" dar,chiar asa:cine erau ei? :airkiss: Desi,dupa revenirea la normalitate in urma consumarii apei sfintite nu e greu de intuit... :P cine erau "ei".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu. bunica-mea nu a intrebat..femeie de la tara,fara carte prea multa. si maica-mea nu era de fata,au dus doar poza ei.dar chiar daca era de fata nu cred ca ar fi intrebat ea detalii

Am avut un coleg in armata, nu prea dadeai doi bani pe el insa, avea copilul ala o puritate si o sinceritate, dezarmante. intr-o zi, fara sa il intreb (fusese repartizat mie pentru anumite treburi), a inceput sa-mi povesteasca fel si fel de traznai cu "ale sfinte", cum vazuse si intalnise de multe ori sanziene, iele sau ceva de genul asta. Copilul era sincer, nu am putut niciodata sa dovedesc daca ceea ce a spus el era adevar sau numai imaginatie. Se stie ca pentru cei care traiesc bine infipti in lumea lor imaginara, poligraful insusi ar fi de partea lor. Tipul era din partea Craiovei, poate cei care stiu bine zona, pot confirma alte astfel de chestii. Un aspect interesant la el, era acela ca dadea in bobi fara gres. Cica il invatase o vrajitoare.

Asta ar fi un aspect valabil in cazul mamei tale.

 

Apoi, ar putea fi ceva legat de somnambulism? Prea putine se stiu despre fenomenul asta. Inca nu stim cine ii cheama sau, cu cine se intalnesc somnambulii prin "peregrinarile" lor. Si maica-mea a fost somnambula, si pana nu i s-a deschis nu stiu ce carte si i s-a citit din ea, la o manastire, nu i-a trecut.

 

In rest, nu as sti ce altceva sa atribui experientei pomenite de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mamei mele i se arata in vis cand era tanara un mos care tot insista sa o invete sa ghiceasca viitorul. N-a acceptat niciodata s-l lase s-o invete, dar daca da in carti, de ex, poate raspunde fara gres la intrebarile pe care i le poate pune cineva. Toti au confirmat ca s-a intamplat intocmai cum a spus.

 

Poate aceia care o tot chemau pe mama ta, erau fiinte care prin nastere primesc anumite abilitati/capacitati supranaturale. Ca ele vin de la Dumnezeu sau diavol... nu putem face intotdeauna diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fie si somnambulist, e posibil sa fie si ceva paranormal la mijloc. nu stiu, tocmai de-asta am deschis topicul

la un moment dat ma gandeam ca poate erau extraterestii si maica-mea e half-alien :doh:

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil sa fie si somnambulist, e posibil sa fie si ceva paranormal la mijloc. nu stiu, tocmai de-asta am deschis topicul

la un moment dat ma gandeam ca poate erau extraterestii si maica-mea e half-alien :doh:

Poate fi si ceea ce spui tu, chiar si ce spune Micuta. Adevarul este ca prezinti o situatie bazata de prea putine detalii. Atunci cand rezultatele pot fi multiple, se mai cer detalii. Poate ar fi bine, pentru o concretizare a raspunsurilor, sa incerci sa discuti mai profund cu mama ta despre asta. Poate isi va aminti detalii suplimentare care vor concretiza raspunsul. Altfel acest caz risca sa ramana sub semnul intrebarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mamei mele i se arata in vis cand era tanara un mos care tot insista sa o invete sa ghiceasca viitorul. N-a acceptat niciodata s-l lase s-o invete, dar daca da in carti, de ex, poate raspunde fara gres la intrebarile pe care i le poate pune cineva. Toti au confirmat ca s-a intamplat intocmai cum a spus.

 

Pai daca n-a acceptat,de unde stia sa dea in carti?

Si raspunsurile pe care ea le da,stii de unde veneau?

 

 

Poate aceia care o tot chemau pe mama ta, erau fiinte care prin nastere primesc anumite abilitati/capacitati supranaturale. Ca ele vin de la Dumnezeu sau diavol... nu putem face intotdeauna diferenta.

 

N-am inteles ce ai vrut sa spui mai sus.

 

e posibil sa fie si somnambulist, e posibil sa fie si ceva paranormal la mijloc. nu stiu, tocmai de-asta am deschis topicul

la un moment dat ma gandeam ca poate erau extraterestii si maica-mea e half-alien :doh:

 

Fiind inca mica,era posibil sa fi fost ghizii ei,cred ca ar fi dorit sa-i comunice ceva sau sa-i arate anumite lucruri.

Povestile astea cu diavoli sunt povesti si atat.Diavolul isi are lacasul in noi,patimile,ura,gandurile negre...astia sunt diavolii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca n-a acceptat,de unde stia sa dea in carti?

Si raspunsurile pe care ea le da,stii de unde veneau?

Oamenii nascuti la zile mari (lunea, vinerea si duminica) au aceste abilitati mai dezvoltate. Mama nu este ghicitoate dar se mai "joaca" uneori cu cartile daca cineva e framantat de anumite probleme si o roaga. Presupun ca majoritatea dintre noi facem asta, mai dam cate-o pasienta si unora chiar ne iese...

De stiut in carti nu stie. Foloseste cartile mele de joc, dar asa in mare vede daca o anumita problema se poate rezolva sau nu, daca anumite persoane vor fi impreuna sau nu, etc.

Raspunsurile pe care le da, le vede in carti... ce vede ea, vede oricare, dar nu oricui i se aseaza cartile corect sau asa ceva.

Cine poate sti de unde vin raspunsurile...

 

N-am inteles ce ai vrut sa spui mai sus.

Nu stiu ce ai vrea sa intelegi, altceva decat ceea ce am spus...

Omul acela la care s-au dus cu poza ei, a spus ca e de-a lor. Intr-un fel sau altul, fiintele de acelasi fel se cheama, se simt, se gasesc... Poate o chemau sa intoarca lumea cu susul in jos (s-o schimbe adica). Scuze, am inceput sa vb in pilde :doh:

 

Fiind inca mica,era posibil sa fi fost ghizii ei,cred ca ar fi dorit sa-i comunice ceva sau sa-i arate anumite lucruri.

Povestile astea cu diavoli sunt povesti si atat.Diavolul isi are lacasul in noi,patimile,ura,gandurile negre...astia sunt diavolii.

Recunosti adevarul pe jumatate. Adica accepti ideea ca exista "ghizi" spirituali, ceea ce noi religios numim ingeri, dar nu recunosti ca exista diavol (tot inger si acela-decazut) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×