Sari la conținut
Forum Roportal
element22

Legiunea Ioanista !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vineri, 15 ianuarie 2010

MISCAREA LEGIUNEA LIBERTATII / IOANISTA !! pentru drepturile tale !!

PENTRU DREPTURILE TALE ROMANE !!!

It's not racist to be proud of your heritage and culture! - anonim

703.

IONESCU DAN ANDREI

we all want to live in harmony and are sensible people, i think that;s what white people are all about

caucasian/white - interview to nbc

 

www.ad-infinitum02.blogspot.com !!!

Infiintez o noua miscare : Legiunea Libertatii - L.L sau Ioanista care se bazeaza pe drepturile tuturor oamenilor fara discriminari de rasa ,sex samd discutii libere fara cenzura , un viitor pentru tineri , caci, tinerii de azi alcatuiesc clasa politica de maine nu zic eu , mi-a ziso un demnitar (corupt dar avea dreptate)

Am cunoscut un mare om nobil chiar as zice, stramoasa lui Bratianu care a murit in inchisoare in Jilava , batut pana la moarte de gardianul comunist al inchisorii ...nu a murit degeaba.

 

UN APEL CATRE TOTII TINERII DIN ROMANIA :

 

NU promitem bani,ci promitem dreptate,LIBERTATE, NU promitem sa iti facem tie ceva,ci promitem sa MUNCIM ,sa luptam pentru ce e al nostru,nu sutem fii de senatori si deputati suntem fii ai unor oameni care au murit pentru aceste LIBERTATI si o ROMANIE LIBERA de toate formele corupte de guvernare. Cine vrea sa lupte pentru acest ideal, pentru ceea ce au luptat si tatii,mamele , bunicii nostrii , sa lase ignoranta deoparte si sa se alature de noi !!!!

 

 

 

 

 

SA va zic ceva despre DEMOCRATIE ...S-a facut o greseala in reeducarea noastra a tutuor tarilor independente si non-comuniste, despre ideea de democratie, ca ar fi prin excelenta ideal , nu este nici pe departe ,ea prezinta niste defecte din nastere,care nu pot fi remediate."De exemplu , de defectul ca NU i se da dreptate celui care are dreptate ,ci i se da dreptate si poate face dreptate cel care detine majoritatea ". vorbim de libertatea minoritatilor si natiunii romane dar defapt politicienii ii exploateaza pe romanii egali cu fiecare apatrid in drepturi..

DEMOCRATIA ESTE O FANTOMA, O MASCA CARE ASCUNDE ADEVARATUL CHIP AL DUSMANULUI ANUME PLUTOCRATIA(dominarea celor bogati)

 

 

Pentru o Romania fara gag la gura pentru cuvinte care amintesc de nazism ,marxism, ideologii ocultiste,xenofobism ,arianism , toate mesajele de la toate clasele sociale , tot cee ce inseamna libertate , fara taboouri sexuale,sociale,politice si filosofice.URASC MINCIUNA SI CORUPTIA POLITICA A OAMENILOR CA BASESCU< BOC < SI DIN TOATE PARTIDELE POLITICE..... ACESTA NU ESTE UN PARTID !!!! este o MISCARE SOCIALA !!!

 

E O RUSINE PENTRU GENERATIA NOASTRA SA RAMANEM O MASA DE DERBEDEI IGNORANTI ,INCULTI ASCULTAND MANELE SI PRIETENELE NOASTRE TIGANIZANDU-SE , O MASA DE AGENTI ELECTORALI AI TUTUROR FALITILOR VIETII PUBLICE ...DEBARASATI-VA DE CUVINTELE DREAPTA ,STANGA,DEMOCRATIE ,DICTATURA, OLIGARHIE...NUMAI SARLATANII LE MAI IAU IN SERIOS !!!

"Without White race and cultural aesthetics, it will be end of the Enlightenment. Abolition of White race will lead to collapse of Western civilization with primitive violence and substandard way of life in third-world cesspool." - anonim

 

 

CONTACT :

Adresa website : www.ad-infinitum02.blogspot.com

http://www.dezvaluindsecrete.darkbb.com

Adresa mail : fun_service00@yahoo.com

dan_ionescu02@yahoo.com

Telefon : 0766853483

 

Cu stima , DAN IONESCU !

 

 

Cate ceva despre simbolul miscarii : Stindardul geto-dac, lancea ce poarta

post-230973-1263643390_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L.L sau Ioanista care se bazeaza pe drepturile tuturor oamenilor fara discriminari de rasa ,sex samd

 

Stai nitel, fara discriminari de rasa, cand in restul postarii sunt mesaje de "white power" peste tot...? Permite-mi sa ma indoiesc.

 

MISCAREA LEGIUNEA LIBERTATII / IOANISTA !! pentru drepturile tale !!

 

Poate vrei sa spui pentru a le reduce drepturile altora.

 

SA va zic ceva despre DEMOCRATIE ...

 

Si ce propui in loc...? Nu-mi raspunde, ca stiu 8)

 

Pentru o Romania fara gag la gura pentru cuvinte care amintesc de nazism ,marxism, ideologii ocultiste,xenofobism ,arianism

 

Fara discriminare, ha...?

 

E O RUSINE PENTRU GENERATIA NOASTRA SA RAMANEM O MASA DE DERBEDEI IGNORANTI ,INCULTI ASCULTAND MANELE SI PRIETENELE NOASTRE TIGANIZANDU-SE , O MASA DE AGENTI ELECTORALI AI TUTUROR FALITILOR VIETII PUBLICE ...

 

Regret ca ai o asemenea parere despre generatia ta. Exista exponente ale ignorantei asa cum exista in orice generatie. Exemplele care li se dau tinerilor azi sunt proaste, dar nu e musai sa le si urmeze. Cat despre prietenele care "se tiganizeaza", orice o fi insemnand asta, nu e rolul atotstiutorilor masculi "sa le aduca pe calea cea buna".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai nitel, fara discriminari de rasa, cand in restul postarii sunt mesaje de "white power" peste tot...? Permite-mi sa ma indoiesc.

 

SCuze , multi considera rasism faptul de a vorbi de bine despre o alta rasa ...ia vezi tu sa ii ziki unui negru ca e negru ce se intampla si sa ii ziki la un alb ca e alb ca nu se intampla nimic, e total pe dos ideea de rasism in principal e gresita , vorbim aici sa nu denigram alte popoare si rase la asta ma refer eu la rasism, dar consider ca trebuie sa ne pastram identinatea culturala,nationala ca popor si sa nu ne tiganizam ,cum deaja am luat-o pe aceasta cale....

It's not racist to be proud of your heritage and culture!

 

Stai nitel, fara discriminari de rasa, cand in restul postarii sunt mesaje de "white power" peste tot...? Permite-mi sa ma indoiesc.

 

 

 

Poate vrei sa spui pentru a le reduce drepturile altora.

 

 

 

Si ce propui in loc...? Nu-mi raspunde, ca stiu 8)

 

 

 

Fara discriminare, ha...?

 

 

 

Regret ca ai o asemenea parere despre generatia ta. Exista exponente ale ignorantei asa cum exista in orice generatie. Exemplele care li se dau tinerilor azi sunt proaste, dar nu e musai sa le si urmeze. Cat despre prietenele care "se tiganizeaza", orice o fi insemnand asta, nu e rolul atotstiutorilor masculi "sa le aduca pe calea cea buna".

 

vorbesc aici de ideintitatea culturala ceea ce nu inseamna sub nici o forma rasism , deobicei persoanele nestiutoare atribuie cuvantul rasism , atunci cand aude : alb,negru ,galben asta NU inseamna rasism te rog sa te mai documentezi, nici de a vorbi despre o rasa de bine nu inseamna rasism ..NU mai intelegeti voi gresit ca asta vor si cei din elitele sociale sa nu va mai dati seama ca aveti o identitate culturala,nationala si proprie specifica rasei voastre...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Oricum ai incerca sa maschezi intentia, esenta conteaza, nu felul cum te exprimi. Si sa spui ca a ridica in slavi rasa alba nu inseamna desconsiderarea celorlalte inseamna sa-i iei pe altii drept naivi, pentru ca acest curent de extrema dreapta e arhicunoscut si inconfundabil. Daca esti doar patriot, ridici in slavi poporul roman, cu toate elementele lui benefice, inclusiv oamenii de alte etnii, nu rasa alba, LOL.

Nu sunt pentru discriminarea pozitiva, de care stiu ca multi profita. Sa te legi intruna de rasa ta, fie si pentru a o ridica in slavi, inseamna sa tragi o linie clara intre tine si altii, pe acest criteriu. Dar daca nu ai avea in minte o ierarhie a raselor, nu te-ai lega deloc de acest aspect; ai discuta despre natiuni, nu despre rase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Principiile Fundamentale ale LEGIUNII IONISTE :

 

1. Integrarea Basarabiei in trupul tarii ... ROMANIA MARE !!!!

 

 

1.1 Reinoirea relatiilor cu Germania si tarile nordice !!

1.2 Cai diplomatice cu Uniunea Europeana pentru a interveni si asigura o tara fara coruptie,judecarea inaltilor demnitari corupti la curtea suprema europeana,deasemenea si arestarea bugetarilor de stat impreuna cu judecatorii servili unor grupuri de interese obscure care au fraudat sau corupt sistemul roman.

 

2.Stabilirea unei guvernari de tip norvegian Forma de guvernăm

post-230973-1263655959_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.2 Cai diplomatice cu Uniunea Europeana pentru a interveni si asigura o tara fara coruptie,judecarea inaltilor demnitari corupti la curtea suprema europeana,deasemenea si arestarea bugetarilor de stat impreuna cu judecatorii servili unor grupuri de interese obscure care au fraudat sau corupt sistemul roman.

 

Foarte bine, dar cu suveranitatea Romaniei cum ramane...?

 

2.1 Restabilirea Regatului prin inscaunarea unui rege fie acesta si de alta nationalitate - stabilirea monarhiei constitutionale...

 

Asta ar fi o idee.

 

2.2 Scaderea nr de membri in parlament cat si a functionarilor publici asta va asigura o scadere a coruptiei la nivel local si judetean.

 

Parlamentul e acolo sa reprezinte populatia; nu sunt de acord cu reducerea numarului de parlamentari. Fireste, nu ar trebui sa ajunga acolo decat cei care merita, sa indeplineasca niste criterii foarte stricte.

 

5. Orice discriminare si intoleranta sa fie pedeptita cu legi prompte care sa ii ofere cetatenului un sistem liberal si modern de viata.

 

Asta ai pus-o de ochii lumii, si poate ar fi prins, daca nu ai fi scris in prima postare ca ar trebui intr-un fel dezincriminate nazismul si arianismul; cele doua afirmatii se bat cap in cap. A, poate era vorba de pedepsirea rasismului la adresa albilor 8) . Nu e ilegal sa pomenesti notiuni care amintesc de nazism; e ilegal sa le incurajezi - asta vrei sa schimbi? Citez:

 

Pentru o Romania fara gag la gura pentru cuvinte care amintesc de nazism ,marxism, ideologii ocultiste,xenofobism ,arianism , toate mesajele de la toate clasele sociale , tot cee ce inseamna libertate , fara taboouri sexuale,sociale,politice si filosofice.

 

NU mai intelegeti gresit ca asta vor si cei din elitele sociale sa nu va mai dati seama ca aveti o identitate culturala,nationala si proprie specifica rasei voastre... UNITATEA ROMANILOR SUB UN SINGUR DRAPEL !!!

 

Inca odata: nationalitatea nu e egala cu rasa! O miscare cu aspiratii de o asa magnitudine se adreseaza de obicei tuturor cetatenilor unei tari; tu te adresezi doar cetatenilor albi. Restul nu conteaza?

 

7.O LUME FARA RAZBOI ---

 

Aici sunt de acord; pacat ca sansele sunt practic nule pentru ca sforile sunt trase de mult mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta "lucrare" inutila. Esti la varsta cu "legiunea". Multi am trecut prin asta. Apoi am mai citit cate ceva si ne-am desteptat. Nici un sistem politic nu este ceea ce pretinde a fi. Nu a existat comunism, nu exista nici democratie - nicaieri. Toata istoria a fost o cursa pentru putere, calcandu-se peste cadavre, si asa va fi si in continuare. Acum nu te condamna nimeni ca vrei sa apuci la ciolan. Sau esti un idealist, sau un fraier de care vor profita altii (sacalii) cand vei reusi.

 

Auzi, monarhie! Stii cat rau a adus ultima casa regala Romaniei? Cat au furat si pe cati ramani au vandut? Si acum au tupeul sa vina sa ceara averi inapoi... Acesti criminali trebuie judecati si aruncati in puscarie. Si tu vrei sa aduci un alt monarh care sa ce? Sa vina cu gasca lui de sacali sa jecmaneasca? Care e problema cu Basescu? Eu il invidiez si totodata il apreciez. E un model pentru mine. In jungla trebuie sa sfasii tot pentru a nu fi sfasiat.

Iar cu drepturi pentru toti - de ce? Eu militez pentru obligatii pentru toti! Toti bolnavii si psihopatii vor drepturi (cum sunt homosexualii, pedofilii, avortoarele etc.).

Eu sunt pentru schimbare, dar sa curga sange. Imi repugna miscarile astea hippy, new-age etc. Sa treaiasca Noua Ordine sa sa invanga cine ii omoara pe ceilalti. Iubesc Noua Ordine pentru ca am cu cine lupta.

Miscarea asta a ta e asa de bine formulata incat nu o sa auda nimeni de ea. Mai ales ca tu te asezi in centrul ei ca un mic zeulet. Si acum iti cauti fraieri sa fii aclamat. "Vreau sa fiu Prrressedinnnteeee!"

 

TRAIASCA DICTATURA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×