Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna. am si eu o intrebare pt cei cu experienta mai mare. am o iubita cu care am fost impreuna de 4 ani. acum cateva zile ne-am certat si ea nu mai vrea sa ne impacam. sunt aproape convins ca nu are pe altcineva. ea zice ca ma iubeste si k ii este si ei foarte greu dar e mai bine sa ne despartim. eu o iubesc foarte mult si nu ma pot obijnui cu ideea. credeti ca e ceva trecator si o sa ne impacam? sau sa incep sa ma obijnuiesc cu ideea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca e ceva trecator si o sa ne impacam? sau sa incep sa ma obijnuiesc cu ideea?

Obijnuieste-te cu ideea... pentru orice eventualitate.

 

Ar putea sa te ierte, sau nu; depinde ce i-ai facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a avut loc o cearta , cearta a avut si un motiv nu-i asa ? Cat de vinovat crezi ca esti ? Un sfat poate e binevenit , dar depinde de puterile tale sa o convingi sa se impace cu tine . In fond , nu ai dat detalii , poate sa fie orice .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Obijnuieste-te cu ideea... pentru orice eventualitate.

 

Ar putea sa te ierte, sau nu; depinde ce i-ai facut.

am avut in relatia noastra si momente fericite si mai rele ca in orice relatie. am gresit si m-am iertat de ft multe ori. (nu greseli foarte mari). acum pur si simplu a zis k ii e foarte greu dar ar trebui sa ne despartim pentru ca nu ne mai intelegem. eu o iubesc foarte mult si i-am promis ca o sa ma schimb dar nu vrea sa ma asculte si sa mai imi dea o sansa. si prostia e ca a doua zii dupa cearta am facut si o criza de gelozie. stiu ca ma iubeste si ea pentru ca simt asta. peste 2 saptamani am implinii 4 ani de relatie. credeti ca daca i-as face o surpriza placuta ceva de genul trandafiri si lumanari as mai avea vreo sansa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea zice ca sunt copil si ca nu inteleg dar eu o iubesc ft mult si de aceea sunt insistent. intradevar sunt foarte insistent. oare ar fii mai bine sa nu o mai caut cateva zile si sa incerc sa discut dupa aceea cu ea? problema este ca ma omoara gandul asta k as putea sa o pierd de tot. pentru ca o iubesc enorm de mult si mi-e foarte greu sa nu o caut.

 

Cum adica te-ai iertat?

scuze. M-A iertat. ea m-a iertat pe mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu o iubesc foarte mult si i-am promis ca o sa ma schimb dar nu vrea sa ma asculte si sa mai imi dea o sansa.

Cine crezi ca mai inghite asta?

Ei i s-a cam facut lehamite de relatia voastra, iar din starea asta nu prea ai cum sa o scoti.

 

credeti ca daca i-as face o surpriza placuta ceva de genul trandafiri si lumanari as mai avea vreo sansa?

Dupa cum am spus, mai bine obisnuieste-te cu ideea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine crezi ca mai inghite asta?

Ei i s-a cam facut lehamite de relatia voastra, iar din starea asta nu prea ai cum sa o scoti.

 

 

Dupa cum am spus, mai bine obisnuieste-te cu ideea.

 

o sa incerc sa ma obijnuiesc. problema e ca am vorbit si cu prietenele ei si cu sora ei si le-am intrebat ce cred ele daca merita sa mai astept. si toata lumea mi-a zis ca merita. mi-e frica sa nu-mi fac sperante degeaba. dar ma gandesc ca sora ei si prietenele ei stiu cat de cat ce vorbesc. o sa va tin la curent cum decurge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×