Sari la conținut
Forum Roportal
Guvaci

salut! ma numesc cosmin si am si eu o nelamurire

Postări Recomandate

salut! ma numesc cosmin si am si eu o nelamurire am instalat windows 7 pana aici totul ok dar nu imi mai merge sistemul si nici castile daca aveti vreo salutie si pt mine va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut! ma numesc cosmin si am si eu o nelamurire am instalat windows 7 pana aici totul ok dar nu imi mai merge sistemul si nici castile daca aveti vreo salutie si pt mine va multumesc

Cum adica ai instalat Windows dar nu mai merge sistemul?

Un fel de "operatia a decurs perfect, pacientul e mort"?

 

 

 

adica cum windows 7?

Adica dupa Windows Vista, Microsoft a mai scos un sistem de operare, se numeste Windows 7.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut! ma numesc cosmin si am si eu o nelamurire am instalat windows 7 pana aici totul ok dar nu imi mai merge sistemul si nici castile daca aveti vreo salutie si pt mine va multumesc

OFF: Cei care ati postat mai sus: Cosmin probabil se referea la sistemul audio,mai ales ca a spus si de casti mai departe. Cititi si voi tot.

 

ON: Cosmine,ca sa rezolvi problema,trebuie sa gasesti driverele pentru placa de sunet (compatibile cu Windows 7). Daca nu le gasesti,poti sa spui ce placa de sunet ai si poate gasim noi ceva. Bafta.

Editat de Drexyl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFF: Cei care ati postat mai sus: Cosmin probabil se referea la sistemul audio,mai ales ca a spus si de casti mai departe. Cititi si voi tot.

Am citit tot, stai linistit. Tocmai ca sa nu dau o solutie probabila la o problema probabila, vreau sa inteleg mai intai care e problema.

Pentru mine ramane un mister cum poate Windows 7 sa-i strice castile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine ramane un mister cum poate Windows 7 sa-i strice castile?

Pai atata timp cat driverul de la placa de sunet nu e compatibil cu Windows 7,in casti si in sistemul audio nu se aude nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai atata timp cat driverul de la placa de sunet nu e compatibil cu Windows 7,in casti si in sistemul audio nu se aude nimic.

Majoritatea celor care descriu o problema in loc sa descrie efectul, pun diagnostice (de genul nu mai merg castile, adica s-au defectat).

Daca tot ne dam cu presupusul, banuiesc ca domnul Cosmin vrea sa spuna ca nici la sistemul audio (2.1 sau 5.1 ce o avea acolo) conectat la iesirea audio din spatele unitatii, nici la castile conectate la iesirea audio de la panoul frontal al calculatorului nu se aude nimic.

In acest caz, draga Cosmin, inseamna ca in kitul de Windows 7 pe care il ai lipseste driverul pentru placa audio pe care o ai. Solutiile sunt:

1. rulezi Windows update in speranta ca producatorul va trimite cat de curand driverele adecvate la Microsoft, sau

2. cauti direct pe site la producator driverul placii audio pentru Windows 7.

 

P.S. Cand intri pe site la Windows update, partea de drivere nu apare in sectiunea de "critical updates" ci in cea de "optional updates"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×