Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Incearca sa o faci sa se lase de alcool. Daca nu vrea atunci cumpara-i zilnic alcool si in maxim 2-3 ani va muri de o boala de ficat. Si gata problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine imi poate da un sfat?Nu stiu cum sa ma comport cu soacara mea care le are cam des cu bautul.

 

 

Cel mai bine sa o eviti si sa o iei ca un exemplu de ASA NU

Nu incerca sa te pui in gura cu ea sa sa ii explici ca nu e bine traieste in lumea ei aburinda ...si nu are rost pana la urma urmei nu traiesti cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca locuim impreuna,iar cand e bauta e total alta persoana si o asociez cu cel cu cornite cateodata.Vorbeste singura,tranteste,injura..........

Imi vine sa o trantesc de toti paretii cand e asa.

ma simt terorizata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa o faci sa se lase de alcool. Daca nu vrea atunci cumpara-i zilnic alcool si in maxim 2-3 ani va muri de o boala de ficat. Si gata problema.

 

 

perfect answer

perfect solution

perfect crime

 

poate ca nici nu-i vor trebui 2-3 ani, daca e in varsta.

 

la problema asta NU EXISTA SOLUTIE.

 

doar .........separarea.

 

problema e ca locuim impreuna,iar cand e bauta e total alta persoana si o asociez cu cel cu cornite cateodata.Vorbeste singura,tranteste,injura..........

Imi vine sa o trantesc de toti paretii cand e asa.

ma simt terorizata!

 

din pacate, inteleg exact prin ce treci.

 

ori ii dai sa bea alcol dublu rafinat, ori gasesti o solutie sa te separi cu locuinta.

 

partea nasoala e ca te temi de ea, ea stie si te tine sub control.

sori for iu. really

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost un alcoolist cu ceva timp in urma si stiu exact cum e atunci cand ii incomodezi pe ceilalti din jurul tau cu un astfel de viciu. Insa, atunci cand mi se zicea "alcoolistule", "distrusule", "betivule", "ai s-ajungi un nenorocit", sau "te dau afara din casa", incepusem sa-mi dau seama cat de rau imi face asa ceva.

Un betiv daca este lasat sa se manifeste verbal si fizic dupa bunul plac, fara a-l determina sa regrete asa ceva, va continua in acelasi ritm. N-o da cu capul de pereti, ca nu rezolvi nimic. Expune-i riscurile intr-un mod mai agresiv.

 

poate ca nici nu-i vor trebui 2-3 ani, daca e in varsta.

 

la problema asta NU EXISTA SOLUTIE.

Ba exista, si uite ca n-am murit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba exista, si uite ca n-am murit.

 

ma refeream la fata asta.

 

tu esti sigur ca intr-o chestie grava sau durere, n-o sa te apuci din nou? just asking, dear........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refeream la fata asta.

 

tu esti sigur ca intr-o chestie grava sau durere, n-o sa te apuci din nou? just asking, dear........

Nu, n-o sa ma apuc din nou.

Tu de exemplu, daca ai o problema, cauti solutii, sau cauti si mai multe belele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, n-o sa ma apuc din nou.

Tu de exemplu, daca ai o problema, cauti solutii, sau cauti si mai multe belele?

 

tu esti tanar si ai puterea de a te controla, de a discerne si de a alege. te felicit mult.

 

tantea de care zice fata asta e plecata demult cu sorcova, deci nu are solutii "dulci".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×