Sari la conținut
Forum Roportal
Idling

Depunerea dosarului pentru hepatita C

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

 

 

 

 

Am o rugaminte la cei care si-au depus dosarul. am fost diagnosticata cu hepatita cronica C, am facut dosarul si mi-au dat la acesta tratament cu COPEGUS si PEGASYS. Acum trebuie sa-l depun si nu stiu exact unde anume. Mi-e frica sa nu ma trimita de la o casa/institut la alta/altul si mi-e c-o sa pierd timpul aiurea. Va rog sa-mi spuneti si mie unde exact ati depus dosarul cei din bucuresti si care sunt etapele dupa depunerea lui. Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la casa de asigurari de sanatate a municipiului bucuresti trebuie. dar exact la ce birou si persoane ar trebui sa mergi AR FI NORMAL sa te indrume clinica unde ti-ai facut investigatiile pentru intocmirea dosarului. medicul tau curant, mai exact.

cu ceva timp in urma clinica le colecta si le depunea periodic la casa de asigurari de sanatate. dar am auzit si cazuri cand persoanele au depus dosarele acolo cu cerere.

sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba doctorul de familie sau cel care a descoperit boala si te-a indrumat pana acum cu analizele.

In principiu trebuie depus la casa de sanatate de care apartii: CASM Bucuresti, Casa de asigurare judeteana, Opsnaj...etc, scrie pe Google casa de sanatate si in functie de domiciliu gasesti imediat.

Parerea mea e sa te inscrii pe site:

http://hepatita-c.gatworks.net/

si vei gasi raspuns la toate intrebarile tale, eu am terminat trat. de 4 ani si intru si acum pe acest site sa pastrez legatura.

Alte site utile:

http://hepatita-c.net/

http://hepatita-c.gatworks.net/viewforum.php?f=48

http://www.cnas.ro/pdf/ORDIN%20665-06.2009.pdf

http://www.afladec.ro/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AM IMPRESIA CA INTERFERONUL DA ROADE...NEGATIVE.

 

Daca taceai .... :P

Ce treaba are interferonul? Aaa, am uitat, daca ar fi inghitit aloe vera nu scriau mesajele respective, nu? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! In urma cu 1 saptamana socrului meu i-au iesit 2 teste pozitive la anticorpii hepatitei C. Primul 210 si al2lea 15,5. Si-a mai facut transaminaze, doar una e usor crescuta si anume 56 e valoarea. Maine vom merge la conf.dr Carmen Fierbinteanu de la Spitalul Universitar Bucuresti sa vedem ce investigatii trebuiesc facute, el are 59ani. Intrebarea mea este daca dosarul pt comisia de sanatate pt aprobarea interferonului(in cazul in care va fi nevoie) trebuie realizat neaparat de catre un medic de la V.Babes, Cantacuzzino sau Matei Balf, ca sa nu mergem degeaba maine la Universitar... Alte simptome :disfunctie sexuala, hipertensiune, hemoragii nazale(de 2ori), stare de voma si greata si steatoza hepatica. Noi speram sa nu fie intr-un grad avansat. Va doresc multa sanatate!!!

Si tatal meu a murit de aceeasi boala acum 6 ani, doar ca a descoperito cand avea deja ciroza si a mai trait 3 ani din pacate, si acum cu socrul meu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Idling: iti depui dosarul la sectorul unde locuiesti. De altfel, dr. gastro te indruma

Dragii mei, imi pare tare rau ca va "balacariti" atat, cand, de fapt, rolul nostru ar fii sa ne ajutam unii pe altii. Domnule cu nume de imprumut"S. Cercel", orice ti s-ar fi intamplat pe un alt forum, nu trebuie sa arunci cu noroi in dreapta si stanga. Chiar daca ai primit "palme", redreseaza-te, si mergi mai departe, cearta-te cu sist. nostru sanitar din cauza caruia suntem in aceasta situatie, nu te mai razbuna pt. nimic. Eu, am sa fiu toata viata multumita de acest forum, ca am citit la inceput, cand nu stiam mai nimic despre aceasta hepatita. Apoi, m-am inscris dincolo, unde am gasit tot ce trebuia, baza de date, informatii corecte, prieteni ce au sarit in ajutor, am fost sustinuta pana la obtinerea dosarului si in timpul tratamentului. Si, cand amintesc despre acest forum, nu ma refer la administrator, care, recunosc, a facut muuuulte pt. noi bolnavii, ci la toti cei ce au activat acolo. Pe ei, pe toti, ii apreciez, le sunt recunoscatoare pana la moarte, ii consider prietenii mei pt. totdeauna, chiar daca unii au plecat altundeva. Toti vor avea recunostinta mea, iar eu, mai departe, incerc sa ajut cat mai mult cu putinta.

 

Si...mai adaug ceva: tot respectul pt. Remier, si el a avut ceva replici cu alte persoane, dar, cred ca a cantarit totul si si-a data seama ca nu-i nevoie de razbunare. Desi s-a vindecat, vine sa ajute si pe altii incepatori, asa cum am fosat si noi. Asa ca, d-le S.Cercel (sau Cr.....), lasa biciul jos si ai grija de semenii tai asa cum si altii te-au ajutat pe tine. Poti sa te concentrezi pe forumul tau, caruia vad ca nu i-ai facut reclama, dar fara razbunari, ca nu sunt bune de nimic. Sanatate maxima!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×