Sari la conținut
Forum Roportal
Sabynel

Sacrificiile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.....nici nustiu cum as putea incepe,dar problema mea este ca mi se pare ca doar eu in lumea asta ma sacrific pentru persoana iubita...am avut 3 relatii serioase in care faceam totul pentru ei pentru prietenii cu care eram....chiar daca toata ziua eram pe drumuri obosita,oricum faceam tot posibilu sa ies la intilnire seara sa ne vedem,nustiu aveam dorinta asta nu-mi pasa ca eram moarta de oboseala dar ieseam ,dar asa mi se nimereste mie nustiu ca prietenii cu care eram nu vroiau sa iasa(sa nu va faceti impresia ca sunt o urata,nu...chiar am foarte multi admiratori cu care as putea fi) adica unu vroia peste o zi, altu ne vedeam o zi 3 zile nu ,gaseau motive ca is obositi nustiu ce...si apoi mereu se suparau pe mine ca eu nu-i inteleg....chiar niciodata nu am inteles asta,pentru ce esti cu o persoana,ca sa stai in casa sau sa te vezi cu ea sa faci o relatie normala,necontand de situatie...desigur ca daca se intampla ceva serios inteleg,dar ca pur si simplu nu ti-a iesi,esti obosit... :doh: sunt foarte confuza si ma gandesc chiar e adevarata vorba aia ca nimeni si nimic nu merita sacrificiile tale:(lamuriti-ma si pe mine,sau poate ca si eu gresesc nu stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele persoane le merita - doar sa ai grija sa stie ca te sacrifici pentru ei, altfel o iau de buna si li se pare ceva normal ceea ce tie ti se pare un sacrificiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Sabynel, esti foarte confuza, si exprimarea ta la fel. Ce doresti sa discutam?

 

Sa vedem... erai obosita dar faceai tot posibilul sa iesi seara la intalnire, adica era un sacrificiu pentru tine asta? Si apoi aveai pretentia ca si ceilalti sa faca acelasi gen de sacrificiu? Si nu ii intelegi cand spuneau ca nu au chef sa iasa, ca sunt obositi? Cam asa ceva? De ce ar iesi cineva in oras, daca nu ii este a iesi? Daca nu are chef si prefera sa isi traga plapuma pe cap si sa sforaie?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.....nici nustiu cum as putea incepe,dar problema mea este ca mi se pare ca doar eu in lumea asta ma sacrific pentru persoana iubita...am avut 3 relatii serioase in care faceam totul pentru ei pentru prietenii cu care eram....chiar daca toata ziua eram pe drumuri obosita,oricum faceam tot posibilu sa ies la intilnire seara sa ne vedem,nustiu aveam dorinta asta nu-mi pasa ca eram moarta de oboseala dar ieseam ,dar asa mi se nimereste mie nustiu ca prietenii cu care eram nu vroiau sa iasa(sa nu va faceti impresia ca sunt o urata,nu...chiar am foarte multi admiratori cu care as putea fi) adica unu vroia peste o zi, altu ne vedeam o zi 3 zile nu ,gaseau motive ca is obositi nustiu ce...si apoi mereu se suparau pe mine ca eu nu-i inteleg....chiar niciodata nu am inteles asta,pentru ce esti cu o persoana,ca sa stai in casa sau sa te vezi cu ea sa faci o relatie normala,necontand de situatie...desigur ca daca se intampla ceva serios inteleg,dar ca pur si simplu nu ti-a iesi,esti obosit... :doh: sunt foarte confuza si ma gandesc chiar e adevarata vorba aia ca nimeni si nimic nu merita sacrificiile tale:(lamuriti-ma si pe mine,sau poate ca si eu gresesc nu stiu...

nu stiu gresesc eu si eu poate si pe mine sa ma lamuriti..sacrfificiile tale nu merita si nimic ca nimeni aia vorba e adevarata chiar ma gandesc si sunt tare confuza..:D..obosit esti , iesi simplu pur ca dar, inteleg serios ceva se intampla daca desigur....de situatie necontand relatia normala sa o faci cu ea sau sa te vezi in casa ca sa stai cu o persoana ce esti pentru asta nu am inteles chiar niciodata.

 

cam asta am inteles eu ,,, :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vad eu, tu esti cam obosita, plictisita si neinteresata ca sa iesi in oras la intalnire cu respectivul. Daca esti prea obosita pentru asta toata saptamana intreaga, atuncea stabileste intalnirile in oras in weekend sau intr-o zi cind este bine petru tine. Parerea mea este sa nu te duci la intilnire cu cineva cind esti prea obosita si sa nu acorzi atentia necesara persoanei respective, si inca ceva: de ce ti se pare un sacrificiu faptul ca mergi sa te intalnesti cu persoana pe care o placi?

Faptul ca tu mergi sa te intalnesti cu o persoana care iti place si te atrage, asta e timp investit pentru tine si el si nu trebuie considerat ca este un sacrificiu. Daca are pe vino incoace si aveti lucruri in comun si iti place sa petreci timpul cu persoana respectiva, atuncea timpul petrecut cu respectivul trebuie sa fie o placere pentru amandoi. Asta e parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum vad eu, tu esti cam obosita, plictisita si neinteresata ca sa iesi in oras la intalnire cu respectivul. Daca esti prea obosita pentru asta toata saptamana intreaga, atuncea stabileste intalnirile in oras in weekend sau intr-o zi cind este bine petru tine. Parerea mea este sa nu te duci la intilnire cu cineva cind esti prea obosita si sa nu acorzi atentia necesara persoanei respective, si inca ceva: de ce ti se pare un sacrificiu faptul ca mergi sa te intalnesti cu persoana pe care o placi?

Faptul ca tu mergi sa te intalnesti cu o persoana care iti place si te atrage, asta e timp investit pentru tine si el si nu trebuie considerat ca este un sacrificiu. Daca are pe vino incoace si aveti lucruri in comun si iti place sa petreci timpul cu persoana respectiva, atuncea timpul petrecut cu respectivul trebuie sa fie o placere pentru amandoi. Asta e parerea mea.

Nu eu in niciun caz nu-s obosita si mai ales neinteresata sa ies chiar daca nici n-am puteri....crede-ma ca ii acorzi si toata atentia chiar daca esti si obosit si chinuit daca intradevar tii la persoana,asta e si sacrificiu ca tu poate ai vrea sa stai acasa sa te odihnesti dar nu, iti doresti si foarte mult sa-ti vezi persoana iubita :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa iesi cu persoana iubita nu e sacrificiu ..dar nu iesi daca nu te simti in stare ,daca esti obosita sau suparata ca atunci o sa interpreteze altfel si nu e ok .Si cu sacrificiile mai putin ... daca e strict necesar ca nu se stie niciodata daca ai sa regreti sau nu si oricum nimeni nu merita prea multe sacrificii ca de....e viata ta si trebuie sa te bucuri de ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit cred sa inteleg ce simti si ce ai vrut sa exprimi, poate nu e chiar un sacrificiu insa te astepti ca daca tu poti iesi cu iubitul chiar daca ai avut o zi grea, sa faca si el la fel insa nu toti sunt asa mai ales baietii care sunt putin mai diferiti ca noi fetele si mai ales acelea care cred in iubire. Nu stiu ce sfat as putea sa iti dau, cred ca ai nimerit sa fi tu cea care e dispusa sa faca totul sau macar incearca si esti dezamagita ca nu iti e intors gestul, crede`ma ca va veni cel care va face ce o sa faci si tu si atunci nu o sa ti se para normal, pt ca asa e tot timpul ne dorim ceva in viata si cand avem parca nu mai are farmecul acela care l`ar fi avut o data, insa asta e deja altceva ... Poate ar trebui sa iti ascunzi putin latura aceasta sa mai lasi pe celalalt sa faca sacrificii, sa nu te mai duci la intalnire cand esti obosita, mai bine relaxeaza`te ... ca asa nu o sa iti mai para rau apoi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×