Sari la conținut
Forum Roportal
Selena06

Am nevoie de un sfat !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hello tuturor ! :doh:

Am nevoie si eu de ajutor....

Acum vreun an umblau 2 baieti dupa mine... unu cu care eram foarte buna prietena ( ne cunosteam de mici- sa-i spunem M.) si celalalt era un prieten foarte bun de-al lui(sa-i spunem C). Ei s-au inteles ca eu sa-l aleg pe cel care-mi place . Si pana la urma am ajuns sa fiu cu C . Am fost impreuna cam 4 luni , totul a fost perfect , dar problema e ca eu ma plictisesc repede si ne-am despartit . Eu aveam o prietena care il cunostea foarte bine pe C. si dupa ce ne-am despartit a inceput sa-i spuna destul de multe lucruri urate despre mine.... Un timp nu am mai vorbit cu niciunul ( adica cu M sau C-desi suntem la acelasi liceu ).

De curand , mai exact din vara , am inceput din nou sa vorbesc cu C si mi-am dat seama ca nu l-am uitat ( de aceea nu a mai mers nicio relatie de-a mea bine dupa relatia cu el !! ). Acum vorbim din ce in ce mai mult , am auzit ca el intreaba mereu de mine , dar nu recunoaste ca nu m-a uitat ( stiu asta dintr-o sursa sigura !) .

Si totusi... nu stiu cum sa-l abordez. Mi se pare ca sunt prea multe intre noi ( de exemplu prietenul lui ).Totusi nu pot sa-l uit...mi-e frica sa nu fiu respinsa . Stiu ca eu am gresit , cred ca ei 2 au impresia ca m-am jucat cu ei atunci . Totusi , a trecut 1 an de atunci...

Mentionez ca e foarte orgolios si ca el a tinut mult la mine..

Ce sa fac ... sa risc sau nu mai merita ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam ciudata poveste ta ..din cate am inteles te plictisesti repede oare trebuia sa treaca un an sa iti dai seama ca de fapt nu l-ai uitat?pentru inceput cati ani ai?Eu nu vad cum dupa 4 luni de zile u te-ai plictisit dar dupa un an iti dai seama ca de fapt inca te gandesti la el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e un capriciu, am idee cam ce esti tu, dar asta e pe langa problema. Ce vrei sa faci cu el ? Sa stai cu el, sa te culci cu el sau ce exact ? Ca poti sa te cuplezi din nou cu el si sa mai stai 4 luni si iar sa te saturi si asa nu e bine. Deci ce vrei de la el ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 18 ani , aproape 19 . pe atunci aveam 17..

Si da , m-am plictisit . Sau cel putin asa credeam... Intre timp am mai avut relatii , dar niciunul nu se compara cu el.

Mentionez ca de atunci m-am schimbat foarte mult , am avut parte de cateva lucruri foarte traumatizante pentru mine( divortul parintilor , preinfarctul lui tata) si mi-am dat seama ca ii simt lipsa foarte mult... el era singurul cu care puteam vorbi si ma intelegea....

Mi se face tot mai tare dor de el mai ales acum , cand am inceput sa vorbim din nou.

am nevoie de un sfat .. sa ma apropii de el sau nu ?

Nu stiu cum sa procedez pentru ca e destul de orgolios si l-am ranit . Sunt destul de sociabila , am multi prieteni , dar cand il vad , parca nu mai pot vorbi , nu stiu ce sa zic..

E destul de ciudat ... de obicei eu dau sfaturi celor din jurul meu , dar la chestia asta chiar nu stiu ce sa zic...

de aceea v-am cerut ajutor :doh:

Editat de Selena06

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"...alerg dupa flori de mult disparute si...ma amagesc in fiecare zi ca voi gasi macar una din ele.... care sa ma faca sa simnt parfumul ei in fiecare zi, in fiecare ora, in fiecare secunda, care sa ma vrajeasca cu frumusetea ei, si sa ma tina prizionier intr-o lume magica in care iubirea ti-e mancare, iubirea ti-e apa, in care iubirea te lasa sa respiri aerul ei...oare unde o fi acum acesta floare?" ......tu ce crezi merita!? Numai tu iti poti raspunde la aceasta intrebare, in opinia mea nu e bine sa ceri sfaturi in relatiile sentimentale

http://doar-ganduriscrise.blogspot.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"...alerg dupa flori de mult disparute si...ma amagesc in fiecare zi ca voi gasi macar una din ele.... care sa ma faca sa simnt parfumul ei in fiecare zi, in fiecare ora, in fiecare secunda, care sa ma vrajeasca cu frumusetea ei, si sa ma tina prizionier intr-o lume magica in care iubirea ti-e mancare, iubirea ti-e apa, in care iubirea te lasa sa respiri aerul ei...oare unde o fi acum acesta floare?" ......tu ce crezi merita!? Numai tu iti poti raspunde la aceasta intrebare, in opinia mea nu e bine sa ceri sfaturi in relatiile sentimentale

http://doar-ganduriscrise.blogspot.com/

Pe langa subiect,dar nu ma pot abtine:

Scri frumos,dar cred ca ai o problema : Suferi rauuuuuuu de tot din dragoste!Suferinta naste poeti si lirici.

Uneori e bine sa ceri sfaturi insa problema este sa sti care iti sunt bune pentru tine,pe care sa le alegi.

 

On:

Selena,in primul rand trebuie sa-ti analizezi sentimentele(asta daca este cu putinta),sa vezi ce vrei de la baiatul asta cu adevarat.Poate cauti doar un sprijin in el,acuma cand iti este greu si dupa,o sa fi iar o fire care se plictiseste repede si o sa il lasi cu ochii in soare.Nu ii bine sa te joci cu oamenii cand se poate ajunge la ranirea unei persoane.Daca chiar ti la el si nu ii un simplu capriciu pentru tine,ia-l deoparte si vorbeste cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca tu esti sau ai fost foarte rasfatata..nu prea stii ce vrei,la 18 ani esti destul de mare sa te gandesti la un lucru atunci cand il faci..daca il iubeai cu adevarat,nu mai simteai ca te plictisesti de el,asa ca nu prea cred ca asta e iubire :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Selena fara suparare dar nu e iubire ci mai mult un capriciu, zici ca te plictisesti repede, cu totii ne plictisim dar atunci cand esti cu pers la care tii nu te mai plictisesti de ea, si vrei sa pentreci cat mai mult timp cu ea.

Sfatul meu e sa nu te mai gandesti la impacarea cu C pentru ca sar putea sa-l pierzi ca prieten/amic dupa ce te vei plictisi de el.

 

" Plictiseala este singurul mod de a-ţi petrece viaţa p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×