Sari la conținut
Forum Roportal
Linda 6 ani

Linda un ciine credincios

Postări Recomandate

....se numea Linda si am adoptat-o la 3luni.Cind am divortat in 2007, a fost singurul suflet care a ramas cu adevarat linga mine.La sfirsitul lui 2007 am cunoscut o fata si am ramas impreuna ,Linda si ea s-au placut si s-au acceptat reciproc din prima clipa.In 2008 de Craciun am facut prostia sa-i dam resturi de oase ,salam si alte chestii ...si drept urmare s-a pricopsit cu o infectie la ficat+ din cauza frigului a racit ...avind si pui in acea perioada ne-am hotarit sa-i dam si cu ea am ajuns la veterinar,care mi-a spus: E PREA TIRZIU, IN MAXIM 1 LUNA MOARE! Cu ceai de sunatoare si un regim strict vegetarian(supa de orez cu morcovi si ceapa)am reusit sa o salvam. Acum la a doua nastere dupa acea boala ne-am hotarit sa pastram puii . Astazi 6ianuarie2010 din rautatea unor oameni care nu stiu daca se pot numii oameni Linda arata asa: un glont i-a luat viata cind puii au implinit exact 1 luna. A murit in spatele curtii cu ochii deschisi si plini de lacrimi...Oare acela care a impuscat-o are constiinta impacata?

Editat de Darianna
imi pare rau, imaginea este socanta, nu poti posta asa ceva pe forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru Linda ta.

si eu am patit la fel cu un motan superb.

 

daca animalul a fost impuscat intr-un spatiu public, poti depune plangere la politie.

 

daca stii absolut sigur, la parchet.

dar pentru asta nu tre sa ingropi cainele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ingrozitor! imi pare rau

 

toti cei care avem animalute pe langa casa stim ce capacitate au sa ne faca sa radem si sa-i iubim si ce rau este cand patesc ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca animalul a fost impuscat intr-un spatiu public, poti depune plangere la politie.

Sau daca a fost impuscat la tine in curte poti depune plingere.

Doar daca sa zicem a fost impuscat la altcineva in curte, ca ii minca gainile sau altceva ar fi justificabil.

Ar trebui sa incerci, desi legea in tara asta e o gluma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e de gluma cu lucrurile astea, cu armele de foc mai ales.

 

motanu meu a fost impuscat de vecin in curtea lui. dar a fost fraier si l-a dus in gradina. nasu meu l-a descoperit. l-am taiat bucati, am scos alicele , am sunat la politie, dar pentru ca "puscasii marini" s-au purtat frumos si oricum am alta generatie de albituri, i-amlasat in pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sub nici o forma nu trebuie sa lasi lucrurile asa.Indiferent unde a fost impuscata catelusa ,cel care a facut-o, a incalcat legea armelor si munitiilor ,precum si legile privitoare la animale.Chiar si daca ar fi fost atacat de catelusa ,acel individ nu avea ce cauta cu pusca asamblata ,incarcata cu munitie si sa o mai si foloseasca ,decat daca a premeditat crima.Poate doar pe terenul de vanatoare in timpul unei vanatori autorizate si sa pretinda ca a confundat vanatul cu catelusa.

 

Am si eu o catelusa Rotweiller ,a treia ,dupa o boxerita si o metisa de caniche cu cocker.Face parte din familie si doar cine nu are animale de companie nu intelege.Este cu mult mai mult decat un animal de companie pentru mine.Daca doamne fereste cineva ar face asa ceva cu catelusa mea, fara exagerare l-as impusca si eu pe el.

Nu ma intelege gresit,eu vorbesc pentru mine ,dar nu este bine sa iti faci dreptate singur.Reclama imediat cazul la politie, la o asociatie de protectia animalelor si eventual presei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fos impuscata la 50 de metrii de spatele casei , zona este linistita si de obicei ea statea putin alerga fericita si se intorcea singura ....mai socant a fost cind pe o raza de 100 de metri nu am vazut nici o urma pe zapada...putea fi orcine in locul ei

 

Linda cind era mica:post-265870-1262901617_thumb.jpg

post-265870-1262901059_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×