Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea287

Ioana are nevoie de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna..ma numesc andreea am 23 de ani si sunt mama unui baietel de 6 ani si a unei fetite de 3 ani si 9 luni.in urma cu 5 luni fetita mea a inceput sa se planga de dureri de cap si ramanea blocata cu ochii intr-un punct fix. durerile au inceput sa se inteteasca si sa devina din ce in ce mai puternice intotite si de stari de voma..era lipsita de vlaga si era foarte obiosita ...am mers la oftalmologie si am aflat ca are o hipermetropie dar nu asta era cauza problemelor. mi s-a dat trimitere la bucuresti la spitalul de neurologie obregea.. dupa mai multe investigatii mi s-a spus ca simtomele tind spre migrena si epilepsie..in momentul externarii mi s-a spus NU POT SA SPUN NICI CA-I BINE NICI CA-I RAU......desi nu are un diagnostic sigur i s-a dat spre administrare un anti epileptic DEPAKINE..,,,s-a schimbat semnificativ fetita ..e foarte nervoasa, mananca foarte mult,si e agitata...nu am avut posibilitatea sa mai consult ati doctori ,,venitul lunar este in jur de 700lei din care ne mai raman sa traim 3 persoane si sa platim utilitatile in jur de 300 lei . sunt zile in care nu am ce sa pun pe masa copiilor eu sufar de sindrom aderential post-operator in urma operatiei de cezariana, chisturi ovariene si am probleme cu ficatul in urma extirparii colecistului(am fierea scoasa de aproape 3 ani).traiesc cu teama in suflet ca o tratez pentru o boala si are alta.....am luat o decizie foarte aspra in ceea ce ma priveste dar stiu ca asa ma voi ajuta pe mine si pe fetita mea in primul rand si o alta persoana ...vreau sa donez un rinichi...va rog nu ma judecati gresit iar daca cineva ma poate ajuta in vreun fel rog din tot sufletul sa o faca.

Editat de Darianna
iti inteleg disperarea, dar regulamentul interzice postarea numerelor de telefon si a datelor personale. Ti-am adaugat adresa de mail la profil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

tu esti acasa acum ?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cere un bilet de trimitere de la medicul de familie pentru un CT(computer tomograf). Va face CT de craniu. Nu fa treaba cu rinichiul.

Copiii au nevoie de tine iar in timp vei ajunge la dializa.

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copiii au nevoie de tine iar in timp vei ajunge la dializa.

 

Mai multe detalii aici:

http://www.copilul.ro/mamici/group_discuss...ouptopic_id=241

http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_t...-disperata.html

http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_c...&anc=127041

 

 

Trebuie sa vorbesti mai mult pe forum despre situatia ta. Ca sa te poata ajuta cineva, trebuie in primul rand sa-ti inteleaga mai bine situatia si seriozitatea.

 

Ai gasit vreun medic in Romania la care ai vrea sa te duci? De ce optezi pentru Turcia, ce au acolo, sau ce medic e acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce oras esti?

"buna sunt din apropierea ploiestiului"

http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_t...-disperata.html

 

 

Si probabil scrie de la un net cafe sau de la o cunostinta.

 

Probabil e intr-o situatie critica daca-si vinde si cainele. Nu mai vorbesc de altele...

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-ne, te rog, de ce suma ai nevoie si incearca sa atasezi si un diagnostic, o iesire din spital, o trimitere. Ai trimitere la un medic anume?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil e intr-o situatie critica daca-si vinde si cainele. Nu mai vorbesc de altele...

 

Ea e deja intr-o situatie critica. Ea la 23 de ani (varsta la care majoritatea isi termina facultatea si isi incep cariera profesionala) ea deja are un copil de 6 ani si inca unul mai mic. E trist ca exista astfel de persoane, dar din pacate asta e societatea in care traim. Probabil ca si ea traieste intr-o familie mai dezorganizata de a ajuns in aceasta situatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea la 23 de ani (varsta la care majoritatea isi termina facultatea si isi incep cariera profesionala) ea deja are un copil de 6 ani si inca unul mai mic.

 

 

Tu chiar crezi ca toata lumea s-a nascut sa mearga la o facultate?????

Vin in State mii de fete tinere cu liceu, abia au 18-19 ani si nici de acolo nu-si amintesc NiMIC ce au invatat, abia stiu sa citeasca si romaneste. Soarta multora nu este cea din povesti si basme sau romane de dragoste. Comentariul tau nu se potriveste deloc aici. Daca n-ai un sfat sau ceva, treci peste postare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu te judec deloc gresit, te judec cat se poate de corect:

 

Tu la varsta de 16 ani, dupa cate povestesti aici, cu un venit cat se poate de minim, singura, ca inteleg ca nu (mai) ai un iubit, sot, barbat, iti permiti sa faci nu unul, ci doi copii?

Dupa care, pentru lipsa ta de constiinta si de responsabilitate, vrei sa te ajute cineva?

 

De ce sa plateasca altcineva decat tine pentru furnicaturile tale din zona genitala?

Ai adus pe lume doi copii ca sa ii chinui. Nu te mai victimiza.

 

Unii se f** si altii platesc.

Editat de bydy
#%$^$#&@$#%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×