Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Imi place sa cred ca poti s-o faci cu oricine. (cu mintea si sufletul deschise si prin antrenament)

Asa e... se poate cu oricine... dar e nevoie de foarte mult antrenament... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multe definitii ar trebui modificate pentru a reflecta realitatea!

Telepatia este caracteristica tuturor oamenilor, nu cred ca este o calitate decat in sensul in care si celelalte insusiri ale oamenilor pot fi considerate calitati.

 

Cam asa este. Nu este neaparat o calitate, ci o caracterisitca sau o trasatura fireasca a omului, sau, mai corect, a tuturor fiintelor vii. Pare o calitate (a persoanelor care o manifesta), ceva deosebit si iesit din comun deoarece la marea majoritate este latenta, cum scrie mai sus, si habar n-avem ca posedam asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pot face asta numai cu oamenii pe care ii iubesc, atunci cand sentimentele sunt f puternice. Cand ele palesc, s-a dus si telepatia.

 

Si la mine este la fel. Explicatia e simpla. Este mult mai usor sa te 'conectezi' , ca sa zic asa, de cineva apropiat cu care esti pe aceeasi lungime de unda, decat de o persoana necunoscuta si/sau pe care n-o agreezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multe definitii ar trebui modificate pentru a reflecta realitatea!

Telepatia este caracteristica tuturor oamenilor, nu cred ca este o calitate decat in sensul in care si celelalte insusiri ale oamenilor pot fi considerate calitati.

 

Ai dreptate!

Telepatia face parte din siddish-uri, adica perfectiuni ce se afla in stare mai mult sau mai putin latenta in fiecare dintre noi! Este antrenabila si exista exercitii dezvoltate chiar de fizicieni!

Un exercitiu gasiti la lincul urmator :

CLICK AICI

Sper sa va fie de folos :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pot face asta numai cu oamenii pe care ii iubesc, atunci cand sentimentele sunt f puternice. Cand ele palesc, s-a dus si telepatia.

 

Asta demonstreaza ca totul se manifesta si ca fara iubire nimic nu este posuibil. Si este normal sa fie asa din moment ce totul este iubire.

Mai exista si partea cu cunoasterea dar se pare ca la asta stai mai prost din moment ce odata pierduta iubirea se duce si telepatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta demonstreaza ca totul se manifesta si ca fara iubire nimic nu este posuibil. Si este normal sa fie asa din moment ce totul este iubire.

Mai exista si partea cu cunoasterea dar se pare ca la asta stai mai prost din moment ce odata pierduta iubirea se duce si telepatia.

 

Si demonii, dracii, etc nu pot dezvolta telepatie?...

Absolut orice putere paranormala este antrenabila si nu tine neaparat de iubire, desi ele se pot activa si pe masura ce omul eleveaza!

Un demon poate reusi de asemenea sa comunice prin telepatie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×