Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Vise legate de moarte?!?!?

Postări Recomandate

hm.

 

cred ca daca nu exista un scop pentru toate, se creeaza unul :(

 

an'way, eu eram in anul 1 de faculta si trasesem tare toata sesiunea sa iau note mari, sa pot lua bursa- pe care o ratasem primul semestrul chiar din cauza ...

en fin, sa fie tata mandru de mine.

si..la ultimul examen, cum de 2 saptamani nu mai imi odihnisem neuronii prea bine, simteam ca am sa pic. Nu de alta, dar era multa materia si exista risc sa nu o termin pe toata de citit. Si mi-a venit in vis si m-a luat de dupa cap si m-a dus intr-o sala imensa unde ma astepta proful cu ochelari imensi, Si m-a recunoscut si a zis ca sunt pusti istet si activ la seminarii si ca merita sa trec. M-a intrebat ce am reusit sa parcurg din materie si a ajuns la concluzia ca mai terbuie sa ma uit dimineata, inainte de examen, doar peste un subiect teoretic si sa repet altul. Mi le-a spus pe nume..din totalul de 33 de subiecte.

 

Si dimineata zis si facut..am luat examenul cu nota buna si bursa a mea a fost.

 

Am 3 ipoteze:

 

1) tata, sub forma lui de energie noua, a intrat in informatia energetica a profului si a 'preluat' subiectele ..si mi le-a prezentat sub o forma de vis, ca sa o accept mai usor.

 

2) ba chiar a influientat alegerea profului, tot sub forma energetica..

 

3) partea mea de energie inconstienta...care si cum o fi..a reusit or 1) or 2) in energia profului.

 

Stiu casuna demential , dar asta sunt. Un visator cu judecata rationala 8)

pentru mine nu suna deloc demential..si eu sunt o visatoare :doh: si cred in ipoteza 2...influenta in plan telepatic e mai probabila decat intrarea in informatia energetica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici una din cele 3 prostii de mai sus.

 

pentru mine nu suna deloc demential..si eu sunt o visatoare :doh: si cred in ipoteza 2...influenta in plan telepatic e mai probabila decat intrarea in informatia energetica...

 

La fel cum existenta lui Mos Craciun e mai probabila ca a lui Dumnezeu ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici una din cele 3 prostii de mai sus.

 

 

 

La fel cum existenta lui Mos Craciun e mai probabila ca a lui Dumnezeu ? :doh:

 

 

daca nu ai nimic interesant de spus despre subiect de ce mai postezi?doar sa te afli in treaba?te plictisesti chiar asa de tare.....poate unii dintre noi chiar sunt interesati de subiect si vor sa afle mai multe despre acest subiect....iti dau un sfat ...nu mai posta la sectiunea de paranormal...ti-am urmarit si alte postari...si o dai doar in mistouri....caci nu rezonezi cu astfel de subiecte...sau nu le poti intelege...nu ma intereseaza exact cauza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici una din cele 3 prostii de mai sus.

 

 

 

La fel cum existenta lui Mos Craciun e mai probabila ca a lui Dumnezeu ? :doh:

 

 

daca nu ai nimic interesant de spus despre subiect de ce mai postezi?doar sa te afli in treaba?te plictisesti chiar asa de tare.....poate unii dintre noi chiar sunt interesati de subiect si vor sa afle mai multe despre acest subiect....iti dau un sfat ...nu mai posta la sectiunea de paranormal...ti-am urmarit si alte postari...si o dai doar in mistouri....caci nu rezonezi cu astfel de subiecte...sau nu le poti intelege...nu ma intereseaza exact cauza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu ai nimic interesant de spus despre subiect de ce mai postezi?doar sa te afli in treaba?te plictisesti chiar asa de tare.....poate unii dintre noi chiar sunt interesati de subiect si vor sa afle mai multe despre acest subiect....iti dau un sfat ...nu mai posta la sectiunea de paranormal...ti-am urmarit si alte postari...si o dai doar in mistouri....caci nu rezonezi cu astfel de subiecte...sau nu le poti intelege...nu ma intereseaza exact cauza

 

poate pentru tine ce spune abc nu este interesant. asta fiindca iti doresti sa auzi doar ceea ce iti confirma parerile tale. n-ar fi rau daca ai putea deschide ochii si la ceea ce au oamenii de spus impotriva teoriilor expuse pe aici. obisnuieste-te ca oamenii au de spus si ceva impotriva ideilor tale. discutand si cu acestia ai putea sa-ti dezvolti mai bine argumentele. asta se numeste toleranta. stii ca nimeni nu are dreptul de a limita posibilitatea celorlalti de a-si spune parerea pe forum, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici una din cele 3 prostii de mai sus.

ai dreptul la parere, logic.

dar alte explicatii nu binevoiesti sa ne dai?

totusi, din 33 de subiecte sa vina taman cele 2? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hait.

Am inceput sa visez iar, adica din nou. :lol:

Daca tot visezi asa de des asta de ce nu incerci sa il intrebi ce vrea de la tine? Sau sa faci ceva care sa schimbe cursul evenimentelor? Poate subconstientul incearca sa iti transmita un mesaj. Trebuie sa fie ceva interesant daca visezi atat de des acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate pentru tine ce spune abc nu este interesant. asta fiindca iti doresti sa auzi doar ceea ce iti confirma parerile tale. n-ar fi rau daca ai putea deschide ochii si la ceea ce au oamenii de spus impotriva teoriilor expuse pe aici. obisnuieste-te ca oamenii au de spus si ceva impotriva ideilor tale. discutand si cu acestia ai putea sa-ti dezvolti mai bine argumentele. asta se numeste toleranta. stii ca nimeni nu are dreptul de a limita posibilitatea celorlalti de a-si spune parerea pe forum, nu?

 

 

dar macar sa nu o tina tot in mistouri.....sa isi expuna frumos parerea si atat...daca am tine-o toti in mistouri...ce s-ar alege de forumul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar macar sa nu o tina tot in mistouri.....sa isi expuna frumos parerea si atat...daca am tine-o toti in mistouri...ce s-ar alege de forumul asta?

 

cateodata si ironia si mistoul sunt un mod de a comunica. atata timp cat nu este jignitor, merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tot visezi asa de des asta de ce nu incerci sa il intrebi ce vrea de la tine? Sau sa faci ceva care sa schimbe cursul evenimentelor? Poate subconstientul incearca sa iti transmita un mesaj. Trebuie sa fie ceva interesant daca visezi atat de des acelasi lucru.

Asta pentru ca in vis eu nu stiu ca este acelasi vis. Nu am cum sa intreb. Vad prin geam ca masina este de culoare neagra si in nici un caz una autohtona. Ma surprinde ca, desi nu il cunosc, imi spune pe nume asa cum imi spun apropiatii.

Sa-l ia naiba de vis. Nici nu ma mai chinui sa inteleg. Mi-a spus cineva sa nu ma mai gandesc la acest vis daca vreau sa nu se mai repete, sa nu-l mai povestesc.

Editat de Lucast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×