Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Vise legate de moarte?!?!?

Postări Recomandate

Deci cum sa incep...am inceput sa am 3 visuri stranii fiecare intr-o alta noapte. Prima data am visat ca a murit cineva un necunoscut nu-i puteam vedea fata, nu stiam cine poate fi si deodata m-am trezit brusc, era dimineata si m-am gandit ca e un simplu vis si cand ma uit la tv in acea dimineata se dadeau noutatile ca murise Michael Jackson. Nu am bagat de seama coincidenta. Cu luni intregi mai tarziu iarasi am visat ceva straniu legat de moartea cuiva si m-am trezit din nou dar pe la ora 12 noaptea, si dupa cateva minute primisem un telefon cu anuntarea mortii unei rude.Iar ultimul vis a fost acum recent cand am visat ca chiar eu si niste prietene am murit intr-un accident de lift iar dimineata ....a murit un actor al unei emisiuni la care ma uitam si imi placea enorm.

Deci se poate sa fi fost doar niste simple coincidente? :lol2: Ma infricoseaza putin chestiile astea... :roll:

Va astept comentariile :( Poate unii dintre voi ati patit ceva asemanator :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visam cu ani in urma de fiecare data cand murea o ruda mai apropiata sau mai indepartata! Vedeam Moartea in vis! Era inficosator! Acum am scapat de aceasta problema!... ideea e ca probabil mai multi viseaza la fel, dar nu stiu cum e cu legatura dintre vise noastre si mortile pers. pe care le stim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci cum sa incep...am inceput sa am 3 visuri stranii fiecare intr-o alta noapte. Prima data am visat ca a murit cineva un necunoscut nu-i puteam vedea fata, nu stiam cine poate fi si deodata m-am trezit brusc, era dimineata si m-am gandit ca e un simplu vis si cand ma uit la tv in acea dimineata se dadeau noutatile ca murise Michael Jackson. Nu am bagat de seama coincidenta. Cu luni intregi mai tarziu iarasi am visat ceva straniu legat de moartea cuiva si m-am trezit din nou dar pe la ora 12 noaptea, si dupa cateva minute primisem un telefon cu anuntarea mortii unei rude.Iar ultimul vis a fost acum recent cand am visat ca chiar eu si niste prietene am murit intr-un accident de lift iar dimineata ....a murit un actor al unei emisiuni la care ma uitam si imi placea enorm.

Deci se poate sa fi fost doar niste simple coincidente? :) Ma infricoseaza putin chestiile astea... :roll:

Va astept comentariile :) Poate unii dintre voi ati patit ceva asemanator :)

 

 

se spune ca lumea viselor e paralela cu lumea noastra ..deci dak in vis se intampla ceva rau in realitate e bn...si stiam k dak visezi ca moare cineva inseamna ca ia murit moartea...adiik nu moare de curand...si eu miam visat bunicul de 3 ori mort si inca traieste...si a trecut ceva timp :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu mult timp in urma am avut o perioada in care ma visam pe mine ca mor, aproape in fiecare noapte...Sunt tot aici, dupa cum puteti observa :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva timp visam acelasi vis. O masina ma aducea intr-un loc foarte aglomerat, erau atatia oameni, iar eu ma vedeam incapabila de a distinge vreun chip, iar zgomotul provocat de vocile lor era asurzitor.

Masina era neagra, iar soferul, un barbat a carui voce nu o cunosteam deloc, imi spunea sa cobor, iar eu refuzam. Ce m-a speriat la acest vis era faptul ca acel barbat necunoscut imi spunea pe nume asa cum imi spun apropiatii si familia.

De cateva luni nu mai visez. Presupun ca este in regula.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am visat seara trecuta ca eram eu si cu un prieten intr-un drum si apoi au venit cateva persoane cunoscute (dar ele sunt decedate in realitate doar in vis erau vii ) si ne-au zis sa mergem sa muncim la un pamant deci oare ce poate sa insemne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum ceva timp visam acelasi vis. O masina ma aducea intr-un loc foarte aglomerat, erau atatia oameni, iar eu ma vedeam incapabila de a distinge vreun chip, iar zgomotul provocat de vocile lor era asurzitor.

Masina era neagra, iar soferul, un barbat a carui voce nu o cunosteam deloc, imi spunea sa cobor, iar eu refuzam. Ce m-a speriat la acest vis era faptul ca acel barbat necunoscut imi spunea pe nume asa cum imi spun apropiatii si familia.

De cateva luni nu mai visez. Presupun ca este in regula.

Hait.

Am inceput sa visez iar, adica din nou. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×