Sari la conținut
Forum Roportal
TheBloodyShade

Te atrage un/o necunoscut(a)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu daca toti stiti de jocul acela pe computer wow(world of warcraft)ei bine find online ai posibilitatea de a vb cu alte persoane am vazut oameni care au fost atrasi de anumite prsoane sau mai bine zis de vocabularul lor ba chiar spun ca se indragostesc de aceste persoane..eu una n-am inteles niciodata cum poti sa te indragostesti de un personaj intr-un joc?bine poate sa-ti placa de cum vb de mintea persoanei da sa te indragostesti e prea mult..

 

P.S:aici chiar n-ai cum sa ramai fara organe :lol:

....nu vorba de dragoste reala ci e doar platonica....e ceva normal sa-ti placa ceva, insa datorita imaginatiei bogate ajungi sa-ti faci iluzii asupra ceva ce nu-i real.

e asemeni partenerului ideal/perfect....care in viata reala nu-si are egal, insa te multumesti de are macar cateva din calitatile partenerului ideal dupa tine.;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca toti stiti de jocul acela pe computer wow(world of warcraft)ei bine find online ai posibilitatea de a vb cu alte persoane am vazut oameni care au fost atrasi de anumite prsoane sau mai bine zis de vocabularul lor ba chiar spun ca se indragostesc de aceste persoane..eu una n-am inteles niciodata cum poti sa te indragostesti de un personaj intr-un joc?bine poate sa-ti placa de cum vb de mintea persoanei da sa te indragostesti e prea mult..

 

"-Nu vreau sa pleci de langa mine,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-a refuzat frumos. Doar nu era sa-ti spuna direct:"Stii! nu esti genul meu."

Bine, mi-am dat si eu seama ca a cautat un motiv ca sa scape de mine. De fapt, cre' ca nici n-astepta pe cineva.

Doar ce-avea sa zica: "Da-te dreacu' de taran uscat! Cum sa se uite o domnisoara asa distinsa ca mine, la un parlit ca tine?"

Cam asta ar fi fost raspunsul ei sincer. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, mi-am dat si eu seama ca a cautat un motiv ca sa scape de mine. De fapt, cre' ca nici n-astepta pe cineva.

Doar ce-avea sa zica: "Da-te dreacu' de taran uscat! Cum sa se uite o domnisoara asa distinsa ca mine, la un parlit ca tine?"

Cam asta ar fi fost raspunsul ei sincer. :lol:

nu neaparat. putea sa-ti transmita asta si fara servetzel si joculetze...o privire era de ajuns. dar fetii pare ca ii plac jocurile si scrisorile pe servetzele...e... :lol:

 

aici are dreptate bidi cu ficatzii prietenului ei. caz in care exista acesta. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....nu vorba de dragoste reala ci e doar platonica....e ceva normal sa-ti placa ceva, insa datorita imaginatiei bogate ajungi sa-ti faci iluzii asupra ceva ce nu-i real.

e asemeni partenerului ideal/perfect....care in viata reala nu-si are egal, insa te multumesti de are macar cateva din calitatile partenerului ideal dupa tine.:lol:

celin stiu un om care a vrut sa se sinucida doar ca persoana din joc i-a spus ca a murit ca sa scape de el omul a crezut ca e moarta si a vrut sa se sinucida si era si un om cu capul pe umeri..ai dreptate era o dragoste platonica dar probabil unii oameni nu stiu sa faca diferenta asa ca se agata de aceatsa "dragoste" pana la urma e doar imaginatia lor..asta cred acuma poate ar trebuii sa-i intrebam pe ei ;)

Editat de Seraphinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
celin stiu un om care a vrut sa se sinucida doar ca persoana din joc i-a spus ca a murit ca sa scape de el omul a crezut ca e moarta si a vrut sa se sinucida si era si un om cu capul pe umeri..ai dreptate era o dragoste platonica dar probabil unii oameni nu stiu sa faca diferenta asa ca se agata de aceatsa "dragoste" pana la urma e doar imaginatia lor..asta cred acuma poate ar trebuii sa-i intrebam pe ei ;)

......atunci cel ce dorea sa se sinucida ....are nevoie de psiholog.

de multe ori ne e mai usor sa ne placa de persoanele virtuale... pur si simplu pentru ca virtualul nu arata partile mai "rele" ale celeilalte persoane asa cum sunt in realitate.

 

un exemplu:nu stiu unde citisem sau auzisem......un el si o ea s-au cunoscut pe internet, au continuat sa vorbeasca prin internet, dupa spusele ei cica se iubeau de numa numa...pana cand a venit momentul trecerii acestei idile de amor si in realitate...ea isi facuse cunoscuta aceasta relatie tuturor persoanelor apropiate ei....ea ajunsa frumos la usa lui, frumos si elegant imbracata....bate la usa....iar cand i se deschide usa....surpriza: tipul in costumul lui adam si cu role( parca)in picioare(asa o asteptase el). ea vazandu-l asa ..a plecat in graba plangand.....si nu a mai vorbit cu el si nici despre el.

 

Una este realitatea virtuala.....si altfel stau lucrurile in viata reala. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"....are nevoie de psiholog" mda si omul terminase facultatea de psiholog..in fine nu poti sa iubesti pe cineva pe care nu cunosti..eu una nu cred nici in dragoste la prima vedere mi-se pare absurd.. da poate sa-ti placa la prima vedere dar nu sa te indragostesti nu pana nu va cunoasteti mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"....are nevoie de psiholog" mda si omul terminase facultatea de psiholog..in fine nu poti sa iubesti pe cineva pe care nu cunosti..eu una nu cred nici in dragoste la prima vedere mi-se pare absurd.. da poate sa-ti placa la prima vedere dar nu sa te indragostesti nu pana nu va cunoasteti mai bine

.....eu una merge pe principiul ca nu-i dragoste la prima vedere ci mai degraba atractie la prima vedere.......dragostea vine pe parcurs si creste treptat, treptat....desigur cu suisuri si coborasuri... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×