Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Povestiti despre tara unde va aflati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Offtopic: Multumim, poftim la masa. ;)

 

Ontopic: Initial am vrut sa va spun ce impresionata sunt de cei care matura pe strada si la 9 dimineata imi trec cu matura peste picioare in statia de autobuz, dar daca zici sa nu ne mai culpabilizam, hai sa va povestesc ceva care m-a impresionat placut.

Vara trecuta, cand au avut loc nenorocirile provocate de inundatii, copii de la scoala din localitatea mea au organizat o" strangere de fonduri ", mai originala. Fiecare copil a adus de acasa cate una sau mai multe jucarii, au luat legatura cu cei de la biserica si le-au scos la vanzare. Au scos o masa mai mare, au asezato intr-un loc mai circulat si cineva de la biserca s-a ocupat de vanzarea lor. N-au pus pret pentru ele, fiecare dadea cat vroia.Interesant era faptul ca aveau grija sa nu se termine, tot timpul se ocupau de "aprovizionare".

Pe mine chiar m-a impresionat atitudinea lor, mai ales dupa imaginile de pe la stiri, unde se arata cum adultii nu stiu cum sa scoata mai repede un profit din nenorocirea altora. ( ma refer la cei care cereau bani, pentru a-i trece cu barca, oamenilor care nu mai aveau casa).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DESPRE SPANIA

e frumoasa dc stai maxim o luna,sa vizitezi ,sa te bucuri de soare,mare ,munte dar deja dc traiesti aici nu mai e acelasi lucru.

ce imi place aici??

marea,serile de vara cand e forfota de lume

ce nu imi place ?

prea mult dezmat,droguri peste tot,nebunie in discoteci,romanii care traiesc aici ,majoritatea sunt cu nasu pe sus

 

eu abia astept sa ne intoarcem acasa,sper doar ca asta sa se intample cat mai curand :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DESPRE SPANIA

e frumoasa dc stai maxim o luna,sa vizitezi ,sa te bucuri de soare,mare ,munte dar deja dc traiesti aici nu mai e acelasi lucru.

ce imi place aici??

marea,serile de vara cand e forfota de lume

ce nu imi place ?

prea mult dezmat,droguri peste tot,nebunie in discoteci,romanii care traiesc aici ,majoritatea sunt cu nasu pe sus

 

eu abia astept sa ne intoarcem acasa,sper doar ca asta sa se intample cat mai curand :yahoo:

deja ai pus punctul pe Y ^_^

"eu abia astept sa ne intoarcem acasa".... ce mai ram

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai asa :flowers: in ro nu sunt asa accesibile drogurile ,nu ca in ro nu sunt ,in ro mai mult se folosesc pastilele,chair am fost la un party de genu asta ,unde toti erau varza,doar eu,sotulmeu,si cativa eram normali :evil: deci stiu ca si in ro e mare dezmat,dar credeti-ma ca nu ca aici .aici dc te prind cu 6 grame de coca ,iti dau drumul,in ro dc te prind intrii la mititica :P

acum sa definesc acasa: acasa= familia

aici nu am pe nimeni ,doar sotul si catelusul ,pe care ii iubesc enorm,dar nu am parintii,sora ,bunicii,matusa etc

acum intelegi ce vreau sa zic marblboro.

inca nu ne putem intoarce acasa deoarece:

1.abia am cumparat terenul pt casa

2.tre sa facem casa anu asta

3.si sa dam drumu la afacerea din tara

si desi eu asa vrea sa facem bani peste noapte nu e posibil 8)

acum ma intelegi cu adevarat??

dc stai sa te uiti la cat petrec pe net,o sa intelegi ca ma simt singura,din pct de vedere ca nu am aici prietene,si ca imi e dor de familie . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur enorm de mult ca sunt ROMAN,si e bine ca Romania e locuita, ceea ce e pacat in tara asta e ca e condusa de niste persoane care nu prea au ce cauta acolo unde se afla(in conducerea tarii ),cat despre Romania, ce sa zic?E o tara superba, desi locuiesc in ea, nu prea am apucat sa o vizitez indeajuns, are cam tot ceea ce ar trebui sa aiba o tara normala si binedezvoltata , are o gramada de bogatii naturale,cam atat , cine vrea sa afle mai multe legate de ea, sai faca o vizita:D. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult ce ma enerveaza in spania e ca sunt homosexuali peste tot, chiar si la televizor se dau filme despre asa ceva...si ca s-a aprobat legea casatoriei homosexualilor...nush unde va ajunde lumea asta... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine vrea sa afle mai multe legate de ea, sai faca o vizita:D. :spiteful:

:yahoo: Eu o tot vizitez, dar m-am cam saturat de gropile din asfalt ;) si sa-mi si rup masina in ele :) , mare pacat ca guvernul nu investeste in turism, avem un mare potential din acest punct :)

 

...nush unde va ajunde lumea asta... :stars:

o lume plina de guy :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai mult ce ma enerveaza in spania e ca sunt homosexuali peste tot, chiar si la televizor se dau filme despre asa ceva...si ca s-a aprobat legea casatoriei homosexualilor...nush unde va ajunde lumea asta... :spiteful:

da tu esti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×