Sari la conținut
Forum Roportal
nobodynowhere

Doresc cateva sfaturi! pls!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acum aproape 2 luni am hotarat sa ma despart de prietenul meu cu care am stat 2 ani.intre timp eu am iesit d cateva ori cu un baiat,ce e drept,doar ca amici nu era nimic..fostul stia despre acesta si il deranja foarte tare dar nu arata acest lucru.cu acel baiat am incetat sa mai ies[oricum nu iesisem decat cateva zile]...si acum 3 sapt i-am marturisit fostul k ink il mai iubesc si k mi-as dori sa fim din nou impreuna..el mi-a spus ca nu mai poate..si daca imi doresc lucr asta asa de mult sa-i dau ragaz putina vreme pt ca ink se gandeste la faptul k eu am iesit cu cineva,dar ink ma iubeste[spune el]. mi-este teama sa nu fie doar un joc sau o razbunare din partea lui faptul k ne vom impaca intr-un final..acum 3 sapt cand i-am zis ca ink il mia iubesc..flirta cu o fata pe netcu care urma sa iasa.acum nush ce si cum face..si nu vreau ca intr-un final sa-mi rada in fata sau mai stiu eu ce..eu sincer il iubesc si il vreau inapoi dar mi-e teama in acelasi timp k ma poate face sa sufar :lol:....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este motivul despartirii? Ce varsta ai tu,el ce varsta are?

 

 

Ne tot certam si i-am propus o pauza prima oara si a refuzat a preferat mai bn despartirea.eu 21 el 23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne tot certam si i-am propus o pauza prima oara si a refuzat a preferat mai bn despartirea.eu 21 el 23

Multi inainte. Tind sa-i dau dreptate,nici eu nu as fi de acord ca prietena mea sa-mi ceara sa luam o pauza. I-as propune tot asa: pauza sau despartirea. Certurile din ce motiv se iscau? Prostii sau motive intemeiate? Tu esti geloasa,el este gelos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:( si eu sunt in aceeasi situatie...si stiu sigur k as face orice ca sa fim iar impreuna si sincer dupa 3-4 luni tot mai tin la el si il iubesc chiar mai mult ca la inceput...de cateva ori am vb cu el ca sa ne impacam dar era prea nehotarat...eram sigura k nu vrea asa k mam enervat f rau si miam taiat venele...deci nush ce sa zik

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eram sigura k nu vrea asa k mam enervat f rau si miam taiat venele

Stai stai...tu vorbesti serios? :lol: Cum sa-ti tai venele doar pentru asta? ;)

Editat de Sertarul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi inainte. Tind sa-i dau dreptate,nici eu nu as fi de acord ca prietena mea sa-mi ceara sa luam o pauza. I-as propune tot asa: pauza sau despartirea. Certurile din ce motiv se iscau? Prostii sau motive intemeiate? Tu esti geloasa,el este gelos?

 

 

nu erau motive neaparat intemeiate de cearta..dar mereu se gaseau..faza este ce el locuieste la mine in kirie de un an..si am vb aman2 ca ar fii ami bn sa plece..asa ne va fii din nou bine ca prima oara..da..sunt geloasa..si el este pe mine..dar cel putin in per asta vrea sa se arate indiferent..si tot imi reproseaza ca l-am ranit si ca intr-un fel sa zic ms ca mai vrea sa ne impacam..dar sa-l mai als putin k nu vrea hop gata ne impacam..si intr-un fel il inteleg dar in altfel mi-e teama sa nu-l pierd..off:(

 

:lol:( si eu sunt in aceeasi situatie...si stiu sigur k as face orice ca sa fim iar impreuna si sincer dupa 3-4 luni tot mai tin la el si il iubesc chiar mai mult ca la inceput...de cateva ori am vb cu el ca sa ne impacam dar era prea nehotarat...eram sigura k nu vrea asa k mam enervat f rau si miam taiat venele...deci nush ce sa zik

 

 

np way girl..nici chiar asa..il iubesc mult dar nici sa-mi iau viata pt el..e la naiba:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pentru userii care nu sunt familiarizati cu scrierea in limbaj de chat ,asa numitul mirc , exista aceasta prevedere in regulament:

 

8. Este interzisa folosirea prescurtarilor de chat: "sh" , "tz", "k" , "dak", etc. Puteti folosi diacriticele.

De asemenea, este interzisa postarea de mesaje monosilabice (exceptie face aria de jocuri) si care contin doar emoticonuri.

 

Stiu ca poate fi greu la inceput ,dar va rog sa incercati, chiar cu incovenientul de a posta cu viteza mai mica. Multumesc pentru intelegere.

 

On topic acum:

 

Imi pare un pic aiurea situatia. V-ati despartit pentru o perioada ,din cauza unor neintelegeri casnice ca sa zic asa,din moment ce locuiati intr-un fel impreuna[el chirie in apartamentul tau]

Tu intalnire cu un alt baiat,el flirt pe net si posibila intalnire cu o alta fata. Pai de ce iti pare ca tu ai motiv de ingrijorare si gelozie si el nu ?

Eu zic sa aveti o discutie clarificatoare, in care sper ca o sa reiasa ca amandoi ati avut escapade minore si ca oricum va iubiti si este cazul sa va faceti planuri de viitor impreuna.Iubiti-va acum ,ganditi-va la viitor si lasati naibii trecutul.

Daca zici ca il iubesti,apoi mai repede ar trebui sa-ti fie frica ca il pierzi ,decat ca o sa-ti rada in nas.Daca rade, ramane cu rasul si tu cu frustrarea ca ai trait doi ani cu cineva care a privit relatia mai mult sportiv decat sentimental.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunt de aceeasi parere in legatura cu sfatul tau ...i-am citit si lui mai devreme si spune ca asa ar ttrebui sa procedam,dar o sa se logheze si el sa ceara sfaturi..crede ca eu mi-am lasat 'varianta mea' aici :lol:)..si vrea ca si el s-o lase.

Editat de bydy
Scos citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×