Sari la conținut
Forum Roportal
Ladymr

Sa risti......pentru iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce inseamna pentru totdeauna?

oi fi vrand sa te intalnesti cu el vieti de-a randul ?

 

 

 

pt "totdeauna" inseamna ca vrea(sau cel putin, asa spune) sa avem o relatie serioasa, care sa se poata materializa intr-o casatorie, daca va fi cazul, daca fiecare dintre noi doi, va indeplini cerintele celuilat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cateodata este mai bine sa te arunci in prapastie si dupa aceea sa-ti deschizi aripile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....cam asa.e mai bine sa risti si sa suporti consecintele.....decat sa iti para rau ca nu ai incercat sa faci nimic si sa te "critici"mai tot timpul pentru asta.....asa vine experienta. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pleca la drum in relatia cu asta de 30, gandindu-te ca va fi al tau, intr-o zi, daca zici ca e casatorit. Nu incepe o relatie cu el avand scopul asta in minte. Fii constienta ca exista, mai degraba, posibilitatea sa ramana cu sotia, dupa ce o termina cu tine. Nu-ti face iluzii. Si, mai ales, nu te apuca sa suferi pentru ca e al alteia. Cand ai acceptat sa te incurci, stiai asta. Ia-o ca facand parte din bagaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, merita sa risti totul pt persoana iubita!

 

am castigat aceasta lupta si desi am trecut prin clipe fff grele, oricand as lua-o de la capat, pt ca asa cum zicea cineva pe acest forum nimic nu se compara cu satisfactia de a tine in brate persoana iubita.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
consider ca nu mi-am batut joc niciodata de cel cu care am avut o relatie de 2, 5 ani,nu l-am inselat,am incercat sa-i fiu mereu aproape, asa cum a facut si el cu mine, l-am respectat,iar el intotdeauna a stiut ca eu nu-l iubesc si mereu am fost sincera cu el, chiar uneori imi reprosa ca sunt prea rea pt ca-i spulber toate visele....si cel mai important, e ca am vrut sa-l iubesc, din pacate, nu toate ne ies asa cum ne propunem...suntem total diferiti,la inceput am crezut ca e in regula pt ca ne vom completa reciproc, dar relatia noastra a rezistat atat pt ca el a lasat mereu de la el sa ne fie bine...

Intr-o zi asteptand metroul ma uitam la reclamele de pe monitor. Exact cand a venti metroul au schimbat din reclame in "diverse" si zicea ceva de genul ca : "o femeie accepta orice relatie ca sa nu fie singura ...." Nu stiu ce a mai spus in continuare, ca a plecat metroul.

 

Din cele scrise mai sus, incep sa cred ca aveau dreptate.

Inainte de a sari in lac din put, mai bine ti-ai acorda timp tie, ai invata sa te iubesti / respecti mai mult pe tine insati, ti-ai pune ordine un pic in nazuinte, dorinte si idealuri, Abia dupa aceea ar fi bine sa-ti "gasesti" asteptand sa dea peste tine iubirea vietii tale. Altfel inca ceva timp de acum incolo iti vei sterge lacrimi si te vei intreba "fostul sau actualul?" In care fostul poate fi cel la care nazuiesti acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pana acum au raspuns numai fete...

Mai, fetelor...dar de faptul ca domnisoara forumista l-a amagit pe tantalau nu aveti nimic de zis?

 

Sau cum facem, pe aia care ne f** si ne mint ii iubim cu frenezie iar de cei ce ne iubesc ne batem joc?

Exact asta este sensul adjectivului de curva, doamnelor.

 

Ladymr, daca tot faci aici confesiuni, spune-ne si noua din ce motiv ai ales o relatie cu cineva care ti-e indiferent sau pe care il accepti doar?

De ce il umilesti si profiti de slabiciunea ta pentru tine?

 

Iti doresc sa fii batjocurita si ranita toata viata in continuare.

Meriti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand barbatul de 30 de ani, nu e insurat si nici nu a fost, avea o relatie de 1, 5 ani cand eu l-am cunoscut, in al doilea rand eu nu consider ca mi-am batut joc de prietenul meu (cu care am fost 2, 5 ani), nu l-am iubit, pt ca iubirea vine involuntar, dar l-am respectat, nu l-am mintit niciodata si el stia ce simt eu pt el.

si m-am despartit de el in momentul in care am ajuns sa ma indragostesc de cel cu care sunt acum(30 ani), si asta se intampla cu ceva luni in urma.

intre timp si actualul meu prieten a decis sa se desparta de prietena lui( cu care era de 1, 5 ani), si aici era problema mea, daca merita sa ma implic intr-o relatie in care el era cu altcineva.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×