Sari la conținut
Forum Roportal
Olgaropot

Sejur Bulgaria

Postări Recomandate

Salutare vreau sa imi deschid si eu o afacere in turism vreau sa aduc straini la noi in tara,cine ma poate ajuta cu un sfat o sa mearga nu o sa mearga? cum sa incep si cum sa ma fac cunoscut.Va Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vreau sa imi deschid si eu o afacere in turism vreau sa aduc straini la noi in tara,cine ma poate ajuta cu un sfat o sa mearga nu o sa mearga? cum sa incep si cum sa ma fac cunoscut.Va Multumesc

 

daca ai postat in topicul asta sa intelegem ca vrei sa aduci turisti bulgari in Romania??

crezi ca ii convingi ca e mai confortabil si mai avantajos la noi decat la ei? :o:

 

si daca vrei sa deschizi o agentie de turism de ce nu te intersezi la Ministerul Turismului, Directia de dezvoltare turistica, Serviciul Autorizare (pentru obtinerea autorizarii, binenteles) si Directia Control, Verificare si Monitorizare Turistica.

 

Mai ai nevoie de o persoana care sa detina brevet de turism, pachete turistice, sediu, site pe internet, linii telefonice si agenti de turism care sa tina legatura cu turistii, publicitate pentru promovarea agentiei etc .

 

Tu ce ai deja din toate astea ?? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare vreau sa imi deschid si eu o afacere in turism vreau sa aduc straini la noi in tara,cine ma poate ajuta cu un sfat o sa mearga nu o sa mearga? cum sa incep si cum sa ma fac cunoscut.Va Multumesc

 

 

E FOARTE greu sa aduci bulgari in RO, pentru simplul motiv ca majoritatea acestora NU vorbesc engleza.

In al doilea rand, preturile din RO sunt sensibil mai mari decat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×