Sari la conținut
Forum Roportal
american :)

Ce ati facut in ultimii 20 de ani?

Postări Recomandate

Dupa revolutia din dec. '89 sau evenimentele sau cum vreti sa-i ziceti...va inteb:

 

Ce ati facut in ultimii 20 de ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu. Eu tin minte fragmente din viata cam de pe la 6 ani. Asa ca, pot sa va spun doar ce am facut in ultimii 18 ani.

Pai, ce-am facut? Am facut scoala generala, timp in care am fost nevoit sa aprofundez clasa a 6-a inca o data, am ajuns dupa doi ani la profesionala, am sustinut examen de diferenta pentru a egala numarul necesar de materii dupa primul an, necesar transferului in clasa a 10-a, am ajuns la profil tehnic, am dat dupa un an inca o diferenta, dupa care am urmat doi ani de profil uman. In timpul liceului, pe la 17 ani, am avut parte si de primul contact sexual, oferit contra-cost, in compania unei prostituate (plus multe alte intamplari despre care prefer sa nu le mentionez)... La fel si urmatoarele trei. Asadar, am terminat liceul cum am putut si eu, am dat BAC-ul, l-am picat in prima sesiune cu o medie totala de 3,80 si am reusit sa-l promovez in toamna cu 9,61... fara ca sa dau vreun ban. Pur si simplu m-am apucat sa aprofundez toata materia cu doua saptamani inainte de examen, desi avusesem inainte la dispozitie, cel putin un an. Mi-am incercat norocul la Drept, insa am picat examenul cu 2,93. Am reusit in cele din urma sa fiu acceptat pe baza de dosar la Facultatea de Istorie din orasul meu. Am avut o studentie normala, am fost integralist in cei trei ani... chiar daca majoritatea notelor erau de promovare. Dupa anul II am plecat timp de patru luni in State, unde am muncit, am facut o gramada de bani, si i-am cheltuit pe toti in mai putin de trei saptamani in vacante prin Europa. Am terminat facultatea, am luat licenta cu nota de trecere, m-am inscris la Master, insa nu mi-a placut si am renuntat. Lucrez de vreo patru ani. Prima oara am lucrat ca vanzator la Fornetti, dupa care ca manipulant la un depozit, intre timp si in calitate de corector la un ziar local, am vandut dupa o perioada si droguri, pana cand mi s-a intocmit dosar penal. Acum, ce sa zic... ma descurc si eu cum pot.

Editat de Junk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trait cateva vieti - cu destul material incat sa iasa de o carte ... care insa nu va fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×